VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Seriál Plním si svůj sen

Celý svůj život zasvětil pichlavým rostlinám

Ústí nad Labem - Osmdesátku už dávno zapil červeným vínem, ale stále chce své pichlavé krasavce nabízet veřejnosti ve sklenících UJEP a v místní zoo. Nerad mluví o svých sbírkách. Pozornost náhodného obdivovatele raději nasměruje na masožravé rostlinky a kaktusy.

Michal Řehák chce dostat své kluky na zápasy Ameriky

Ústí nad Labem - Sport je tvrdší, rychlejší. Příprava stojí čas, nervy a peníze. Michal Řehák na první pohled vypadá jako učitel tělocviku. Když ale třicetiletý trenér začne vyprávět o svých začátcích, tají se dech.

K maratonu přivedly Veroniku Vágnerovou až šrouby a matice

Svádov - O uspořádání vlastního maratonu sní Veronika Vágnerová ze Svádova. Dokonce to vypadá, že se splnění svého velkého snu přiblížila na dosah. Startuje už v listopadu.

Varhaníkovy sny předčil sám život

Ústí nad Labem - Takových samouků v Ústí nad Labem moc není. Znají ho v Lipsku, v Praze i v Berlíně. Petr Kratochvíl už padesát let hraje na staré varhany různých značek.

Jejím snem je plnit velké dětské sny

Vaňov - Už několik let plní sny dětem, které mají rády přírodu a dobrodružství. Postavila jim na své zahradě ohromné indiánské týpí a mongolskou jurtu. Domácí zvířata zapojuje do společenských her, v nichž je každé přání předem splněné. Společně vyrážejí za zajímavými místy a lidmi na severu Čech.

Jaké sny má entomolog? O můrách

Ústí n. L. - Ukažte mu motýla, hned řekne latinský název a odhadne lokalitu výskytu. O krásném roháči dovede vyprávět hodinu, ale když dojde na čeleď můrovitých, je k neudržení. Jiří Spružina si splnil velký sen. Po dlouhých letech v policejní uniformě našel radost ze života v ústeckém muzeu, kde pracuje jako kurátor entomologické sbírky.

Tanečník Michal Richter dobývá Prahu

Ústí n. L. - Tanečník Michal Richter končí první ročník Obchodní akademie a jako jediný se probojoval do skupiny svérázných tanečníků break dance do Prahy. Survivals, tak se jmenuje skupina několika sólistů, kteří na hudbu ukazují na soutěžích fantastický pohyb a skvělou fyzickou přípravu. Všichni jsou amatéři, ale tanci věnují veškerý volný čas.

Senioři z Ústí mají mladé sny

Janské Lázně - Nezáleží na věku. Sny se zdají bez ohledu na něj. Někdy jen u nich zůstane, jindy jsou motorem do života. Své zelené sny si vyrazila do Janských Lázní splnit skupina pětapadesáti seniorů z Ústí nad Labem. Někteří v penzionu Sola Fide byli už podvacáté. Nachlup tolikrát jako herci z Divadla Járy Cimrmana, kteří sem pravidelně jezdí v lednu.

Gymnastka z Ústí bojuje jako lvice. Chce na olympiádu do Brazílie

Ústí n. L. - Je jí teprve 16 let, studuje v Brně, bydlí na Klíši. Jmenuje se Anna-Maria Kányai a od 4 let pod dohledem trenéra Stanislava Petráčka poctivě mučí své tělo, aby bylo pružnější, rychlejší a vydrželo neuvěřitelnou zátěž vrcholové gymnastiky. Je stejně tvrdohlavá jako slavná rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Jejich sny se potkaly v kostele

Ústí nad Labem - Zajímavá shoda okolností. Oba slaví narozeniny ve stejný den. Talentovanému obdivovateli vážné hudby Danielu Matouškovi z Ústí nad Labem bylo v květnu sedmnáct. Společně s Věrou Páchovou, sólistkou ústeckého divadla, je slavil veřejným koncertem v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Církvicích.

Strejda brouk má sny o mravencích

Ústí nad Labem - Děti mu prý říkají „strejda brouk". On se však na ně nezlobí. Stále jim trpělivě vysvětluje, že mravenci jsou nesmírně pracovití a společenští jako lidé. V Neštědicích dobře znají jeho šikovné ruce a dobré srdce. Řadu svých exponátů nabízel bezplatně školkám, vystavoval i v ústeckém muzeu. Jmenuje se Vítězslav Fischer.

Ambiciózní dívka maluje sny

Ústí nad Labem - V deseti letech začala Saliha Afzaal portrétovat. Jednou by však chtěla být slavnou architektkou.

Skromný modelář Jan Jedlička vyhrál vše, co se dalo

Ústí nad Labem - Skromný mladík o své velké modelářské zálibě moc mluvit nechtěl. Prý to není nic mimořádného.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies