VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Školství

Rodiče s dětmi vyráběli v Petrovicích adventní věnce a výzdobu

Petrovice - Na předvánočních dílničkách se v petrovické škole sešla většina zdejších školních a předškolních dětí s rodiči. Je to zdejší tradice už několik let a všichni se na ni těší.

Doma v Ústí není nikdo odedávna, zjistili školáci na besedě v archivu

Ústí nad Labem - S netradičním úkolem odcházeli ve čtvrtek z Archivu města Ústí nad Labem deváťáci ze Základní školy Karla IV.

Mobil při hodině? Školy se nebrání

Ústí nad Labem – Používat mobilní telefony během školní výuky, nebo je žákům před hodinou vybírat? Přestože na některých místech v ČR ředitelé telefony vůbec nepovolují, případně je při vstupu do školy od žáků vybírají, v Ústí se žádný striktní zákaz nechystá.

Střední školy se představily na veletrhu vzdělávání

Ústí nad Labem - Ve veletržní sály se na závěr týdne proměnily tělocvičny Gymnázia a Střední odborné školy dr. Václava Šmejkala v areálu ve Staré ulici. Probíhal tu 16. ročník přehlídky Vzdělávání 2017.

Podporu kraje mohou získat středoškoláci v jedenácti oborech

Ústí nad Labem - V motivačním programu pro střední školy bude Ústecký kraj pokračovat i v novém školním roce.

Dětí, které ukončí základní školu předčasně je nejvíc v Ústeckém kraji

Ústecký kraj - Nejhorší výsledek v mezikrajském srovnání v počtu dětí, které předčasně ukončí základní školní docházku, vykázal Ústecký kraj. Téměř desetina dětí tam opouští základní školu v sedmé nebo osmé třídě.

Pomáhám, protože chci: 72 hodin v Petrovicích i Velkém Březně

Petrovice - Hezké vztahy v obci a dobrý pocit z práce pro druhé jsou důvodem vzniku projektu, do něhož se už potřetí zapojily petrovické děti spolu s tisícovkami dobrovolníků u nás.

Dobrá škola 2016: Nejlepší střední školy v kraji jsou z Ústí nad Labem

Ústí nad Labem – Střední průmyslová škola Ústí nad Labem zvítězila v krajské soutěži Dobrá škola v kategorii středních odborných škol.

FOTO: Slovenští učňově jedou z Ústí s certifikátem

Krásné Březno – Certifikáty o absolvování desetidenní stáže programu Erasmus+ převzali v pátek žáci ze střední odborné školy ve slovenském Martině.

Happening k Týdnu knihoven vyhrála ústecká ZŠ SNP

Ústí nad Labem - Ve středu pátého října se v Ústí nad Labem v Severočeské vědecké knihovně sešlo pět tříd devátých ročníků z pěti různých škol, aby se utkaly v soutěži, jejímž hlavním tématem byl Karel IV.

FOTO: Studenti z Finska jsou na zkušené v Ústí

Ústí nad Labem - Neobvyklou návštěvu má ústecká Střední průmyslová škola. Šest studentů z partnerské školy Jämsä College v jižním Finsku.

Chlumec má novou ředitelku základní školy, radní neuspěl

Chlumec - Novou ředitelkou Základní školy v Chlumci je od října Lenka Suchá.

ZŠ Vinařická cílí na malé sportovce

Ústí nad Labem – Základní škola Vinařská je dlouhodobě vnímána jako škola, která je zaměřená svým školním vzdělávacím programem jako škola sportovní, která spolupracuje s několika sportovními oddíly, především pak s HC Slovan Ústí nad Labem a dívčím oddílem roztleskávaček BASTA Chearleaders.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení