VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Úřad práce a nezaměstnanost

Práci v Amazonu našly přes čtyři tisíce lidí z Ústeckého kraje

Ústí nad Labem, Dobrovíz - Masová náborová kampaň internetové společnosti Amazon se osvědčila. Na slušně placenou práci a výhody, které firma nabízí, uslyšely tisíce Severočechů.

AKTUALIZOVÁNO

Průměrná mzda v Ústeckém kraji vzrostla na 24 917 korun

Ústecký kraj - Průměrná mzda v našem regionu ve třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 1 286 korun, tedy o 5,4 procenta, na 24 917 korun. Většina zaměstnanců to nemá. 

Zadlužení lidé se mohou poradit. Den bez dluhů pokračuje na úřadu práce

Ústí nad Labem - Vzdělávací akci Den bez dluhů zahájila v pondělí inkasní společnost KRUK ve vestibulu úřadu práce na Mírovém náměstí.

Londýnský autobus lákal do Amazonu

Ústí nad Labem - Pravý Double Decker z Londýna v pondělí vítal zájemce o práci ve společnosti Amazon v Dobrovízi. 

Startup centrum najde dobré nápady

Ústí nad Labem - Odhalit zajímavý nápad a zejména podpořit mladé lidi v podnikání. Takové cíle má mít nové startupové centrum, které chce v Ústí vybudovat podnikatel Martin Hausenblas.

Nezaměstnanost v Ústeckém kraji klesla, je nejnižší za osm let

Ústí nad Labem - V Ústeckém kraji je nejnižší nezaměstnanost za posledních osm let. V říjnu meziměsíčně klesla o tři procentní body na 7,8 procenta. Přesto jse stále nejvyšší v zemi. 

Dojíždíte za prací? Úřad vám přispěje až 3,5 tisíce

Severní Čechy - Přes třicet dlouhodobě nezaměstnaných se během uplynulého půl roku podařilo rozpohybovat v Ústeckém kraji. Od listopadu k nim přibudou i lidé z Libereckého kraje. Úřad práce totiž i jim začne přispívat na dojíždění do zaměstnání. 

Pakt zaměstnanosti zrodil tisícovky pracovních míst

Ústí nad Labem - Téměř o dvanáct tisíc lidí se podařilo od roku 2013 snížit nezaměstnanost v Ústeckém kraji (ÚK). Zásluhu na tom má tzv. Pakt zaměstnanosti, do kterého je zapojeno třináct krajů včetně ÚK.

Nezaměstnanost v kraji nepatrně klesla, útlum těžby se zatím neprojevil

Ústecký kraj - Míra nezaměstnanosti v Ústeckém kraji v září klesla o 0,1 procentního bodu na 8,1 procenta. Lidé pracovali ještě na brigádách při sklizni a v turistice. 

Severočeské doly by mohly s rozšířením těžby zaměstnat až dva tisíce lidí

Ústecký kraj - Ústecký kraj chce nadále hrát důležitou roli v české energetice. Shodli se na tom účastníci čtvrtečního energetického fóra. Samospráva dál naléhá na vládu, aby rozhodla o kompenzacích pro havíře z Mostecka a přidala peníze na odstraňování starých ekologických zátěží.

Firmy z ČR a ciziny budou v Mostě nabírat zaměstnance

Most - V Mostě bude Přeshraniční burza práce. Zúčastní se jí na 40 zástupců zaměstnavatelů z České republiky, Německa či Rakouska.

FOTO: Americká SSI rozjíždí výrobu v Přestanově, přijme 250 lidí

Přestanov - Hamburgery, hráči amerického fotbalu a roztleskávačky. Odkud pochází společnost SSI Technologies, která ve čtvrtek slavnostně otevřela svou první pobočku v Evropě, nemůže být pochyb. 

Nezaměstnanost v kraji v srpnu klesla, velká skupina lidí ale pracovat nechce

Ústí nad Labem - Míra nezaměstnanosti v Ústeckém kraji v srpnu klesla o 0,1 procentního bodu na 8,2 procenta. Někteří lidé se zaměstnali na brigádách, rostl počet volných míst. Těch bylo v uplynulém měsíci nejvíce od roku 2001. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies