VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Úřad práce a nezaměstnanost

Obce mohou přijímat 
na veřejné práce stejné uchazeče

Ústí nad Labem – Obce mohou nově přijmout stejné lidi na veřejně prospěšné práce opakovaně. V Ústeckém kraji díky tomu vznikne dalších 45 míst.

V Ústeckém kraji klesla nezaměstnanost, je ale dál nejvyšší v ČR

Ústecký kraj - Míra nezaměstnanosti v regionu klesla v dubnu o dvě desetiny procentního bodu na 8,8 procenta. Nadále ale zůstává nejvyšší z celé republiky.

Úřad práce v Ústí nabízí nejméně pracovních míst v kraji

Ústecký kraj - Míra nezaměstnanosti v Ústeckém kraji klesla v březnu o dvě desetiny procentního bodu na devět procent. Přesto je stále nejvyšší z celé republiky. Na konci měsíce bylo bez práce 51 237 lidí, meziměsíčně o 1130 méně. 

ČEZ hledá na severu Čech zaměstnance mezi absolventy škol

Ústecký kraj - Zaměstnance mezi absolventy elektrotechnických oborů středních škol a učilišť hledá v Ústeckém kraji Skupina ČEZ. Důvodem je generační výměna na pracovištích, protože do důchodu se chystá v nejbližší době několik desítek lidí, o náboru na školách informoval Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro střední a severní Čechy.

Důl Centrum zavře v dubnu. Zaměstnává 320 lidí

Ústecký kraj - Poslední vůz s uhlím vyjede z dolu Centrum na Mostecku na začátku dubna. Limity těžby, které na něm zůstaly zachovány, neumožňují jeho další rozvoj. Důl zaměstnává 320 lidí, část už ale dostala výpověď. Ústecký kraj pro horníky žádá kompenzace. Od vlády chce peníze na předčasné odchody havířů do důchodu.

V Ústeckém kraji míra nezaměstnanosti zůstala na 9,2 procentech

Ústí nad Labem - Míra nezaměstnanosti v Ústeckém kraji zůstala v únoru na 9,2 procentech. Nadále je nejvyšší v republice. Zatímco ve všech okresech České republiky podíl nezaměstnaných klesl, pouze ve třech v Ústeckém kraji vzrostl.

Investoři dají v Ústeckém kraji práci 1 575 lidem

Ústecký kraj – Investice za sedm miliard korun zamířily loni do Ústeckého kraje. Postupně díky nim vznikne 1 575 nových pracovních míst, hlavně v závodech automobilového a kovodělného průmyslu. Investice ve všech českých regionech sjednává vládní agentura CzechInvest. V roce 2014 do Ústeckého kraje díky jihokorejské společnosti Nexen přinesla skoro o 24 miliard korun víc.

Nezaměstnanost v Ústeckém kraji v lednu vzrostla na 9,2 procenta

Ústí nad Labem - Nezaměstnanost v Ústeckém kraji v lednu vzrostla na 9,2 procenta oproti prosincovým 8,9 %. Zůstává tak nejvyšší v celé České republice. Na konci ledna bylo bez práce 52.244 lidí, o 1.466 víc než na konci loňského roku. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Úřad práce ČR.

Znepokojivá zpráva: Tržby průmyslu v Ústeckém kraji klesly o 11 procent

Ústecký kraj  - Průmyslovým podnikům v regionu za tři čtvrtletí loňského roku meziročně klesly tržby o 11 procent na 245,8 miliardy korun. Je to největší propad v rámci celého Česka.

Práci by rádo změnilo až 300 tisíc lidí. Patříte mezi ně i vy?

Ústecký kraj - Ze statistiky Asociace poskytovatelů personálních služeb vyplývá, že práci by rádo změnilo až 300 tisíc Čechů. Mezi hlavní příčiny jejich nespokojenosti s jejich stávající prací patří nízká mzda, špatné zacházení, anebo mix obojího dohromady.

Nezaměstnanost na Ústecku poklesla jen mírně

Ústí nad Labem - Lidí bez práce na Ústecku v prosinci ubylo. Pokles je jen mírný o osmnáct nezaměstnaných, míra nezaměstnanosti byla 10,4 procenta.

Na co máte nárok v nezaměstnanosti

Ústí nad Labem - Přišli jste o práci a žádná jiná není na obzoru, případně máte za sebou poslední zvonění, prázdniny se chýlí ke konci a pracovní smlouvu v ruce zatím nemáte? Stáváte se tak nezaměstnanými.

Lidí bez práce v Ústeckém kraji v listopadu mírně ubylo

Ústecký kraj - Lidí bez práce v Ústeckém kraji mírně ubylo. Na seznamech úřadů práce v regionu bylo na konci listopadu 50 166 lidí, což je o 489 méně než v říjnu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení