VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Výstavy

Výstava připomíná patnáct let působení kraje

Ústí nad Labem - Připomínkou nejmladší historie našeho regionu je výstava 15 let Ústeckého kraje, která ve středu začíná ve foyer Severočeské vědecké knihovny ve Velké Hradební ulici.

Hraničář se proměnil na Dům módy

Ústí nad Labem - Jako v opuštěném obchodním domě si budou připadat návštěvníci Galerie Hraničář. Právě její prostory totiž až do července hostí mezinárodní výstavu současného umění Dům módy s podtitulem Nesnesitelná rychlost bytí se zaměřením na fast fashion.

Armaturka má opět čtyři vernisáže

Ústí nad Labem - Je již tradice, že má předlická kulturní fabrika Armaturka více vernisáží v jeden den. Je to strategie, která nemůže nevyjít. Zajistí pozornost více lidí na více výstav, má to cenu.

Výstava současného umění začíná v galerii Hraničář

Ústí nad Labem - Výstava Dům módy začíná v galerii Hraničář ve středu 2. března. Výstava se váže k problému fast fashion, fenomén rychlé módy, který mimo další důsledky zatěžuje životní prostředí a vytváří tlak na sociální podmínky zemí třetího světa, kde se vyrábí.

FOTO: Eva a Přemysl Fillovce ukazují vlastní obrazy i video instalace

Předlice /ROZHOVOR/ - Eva Hofmanová a Přemysl Černý představili v galerii i miminko, své společné dílo.

FOTO: Minerály Mostecké pánve vystavuje ústecké muzeum

Ústí nad Labem - Výstava Minerály mostecké pánve začíná v Muzeu města Ústí nad Labem.

Umělec Jiří Bartůněk: Chycen ve vlastní Pasti

Ústí nad Labem - Na lehce retrospektivní výstavu „Minulost je Past" Jiřího Bartůňka (ročník 1946, rodák z Teplic), ex pedagoga Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně, zve ústecká Galerie Emila Filly do předlické armaturky.

Galerie Oko slaví druhé výročí

Ústí nad Labem - Galerie Oko slaví v únoru dvouleté výročí činnosti na ústecké kulturní scéně, a to vskutku důstojně. Již podruhé zde vystavuje svoje fotografie renomovaná krajinářka Ludmila Hájková.

Pátrání v historii, cesty a objevy žáků ukazuje výstava v Hraničáři

Ústí nad Labem - Dva roky pátrali žáci a učitelé základní školy v Trmicích po osudu židovské rodiny Langweilů.

Hraničář zahajuje výstavu Zmizelí Langweilovi

Ústí nad Labem - Dva roky žáci a učitelé ZŠ Trmice v rámci projektu Zmizelí sousedé pátrali v dokumentech, internetových databázích, ale i na Facebooku a kamínek po kamínku skládali mozaiku příběhů rodiny Langweilovy mající kořeny v našem regionu.

Památkáři vystavují unikátní snímky ze světa

Krásné Březno - Karavana velbloudů v Káhiře, Dajakové na Borneu, nebo čínští kuliové. To vše zachytil fotoaparátem na své cestě kolem světa hrabě Prokop Lažanský.

Návrhy budovy v kampusu jsou k vidění v Infocentru

Ústí nad Labem - Všech 22 soutěžních architektonických návrhů stavby Centra přírodovědných a technických oborů Univerzity J. E. Purkyně (UJEP) je od úterý k vidění v galerii Informačního střediska města.

Vernisáží mezinárodní výstavy začne v úterý v Hraničáři spolupráce se SRN

Ústí nad Labem - Veřejný sál Hraničář, jeho malá, ale stále aktivní galerie, zve již v úterý od 17.30 na zahájení mezinárodní expozice „Anrandungen / NadKrajinami".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies