VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

10.2.2017

Jediným místem k lovu na dírky v regionu je kanál v Račicích

Račice - S netrpělivostí čekali letos nadšení rybáři na to, až bude na račickém kanále dostatečná tloušťka ledu. Takzvaný lov na dírkách, kdy ryby loví v díře o průměru maximálně 25 centimetrů pod ledem, jim v Račicích povolil Krajský úřad Ústeckého kraje.

7.2.2017

Sasko chce, aby železnice do Prahy byla pro Německo prioritní

Ústí nad Labem, Praha - Sasko usiluje o to, aby stavba vysokorychlostní železnice mezi Prahou a Drážďany získala v německém plánování dopravní infrastruktury vysokou prioritu. V Praze to v úterý po jednání s českým premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) řekl předseda saské zemské vlády Stanislaw Tillich. Sobotka předpokládá, že by stavba na českém území mohla začít kolem roku 2035. Podle obou premiérů je projekt přínosný pro celou střední Evropu, nejen pro Česko a Sasko.

7.2.2017

Bouřňák využívá mrazů a opět zasněžuje. Lyžuje se i pod světly

Mikulov v Krušných horách - Obleva se nevyhnula ani Mikulovu a Bouřňáku. V sobotu to na Hrobské vypadalo, jako při jarní lyžovačce na konci března. Na sluníčku bylo téměř 10 stupňů Celsia. „Od úterního rána využíváme teplot pod nulou a dosněžujeme hlavně Slalomák a Hrobskou. Sjezdové tratě 3 a 4 jsou závislé na přírodním sněhu, takže kvalita tam hodně utrpěla. Proto doporučujeme na těchto tratích použít starší lyže," řekl vedoucí Sport centra Bouřňák Pavel Tetřev.

7.2.2017

Z Cínovce mají uprchlíci odejít do léta, nyní jich je tam šedesát

Krušné hory - Moldava je bez uprchlíků. A v polovině letošního roku o ně pravděpodobně přijde i Cínovec. V areálu bývalé německé celnice na hraničním přechodu Cínovec-Altenberg jich je momentálně šedesát.

6.2.2017

Husaři s infanterií nacvičovali ukázky bitev

Terezín – Zasněžené pole Bohušovické kotliny se v neděli stalo místem nácviku bitev sedmileté války. Aktéry byli členové 5. Pruského husarského pluku Von R uesch a Infanterie Regiment Gaisruck.

6.2.2017

FOTO: Vietnamci z Teplicka, Ústecka a Mostecka přivítali rok kohouta

Teplice – Místní vietnamské sdružení v Teplicích oslavilo v sobotu příchod lunárního roku kohouta. Významné akce, která je tradičním vietnamským svátkem, se v sále Domu kultury v Teplicích zúčastnilo asi pět stovek lidí, kteří přijeli také z Ústecka, Mostu či Litvínova.

5.2.2017

Zdravotní sestra se vydala ze severních Čech až do Arábie

Mostecko - Zdravotní sestra Petra Holá se ve svých šestadvaceti letech vypravila na velké dobrodružství. Tato rodačka ze Žatce, která vystudovala Vyšší odbornou zdravotnickou školu v Mostě, již několik měsíců pracuje jako nemocniční sestřička v Saúdské Arábii. Do této exotické destinace se vypravila s pomocí agentury, plánuje se zdržet až tři roky. „Pro holku v mém věku je to hodně dobrá příležitost se rozvíjet a také se stát nezávislou," říká Petra o své zkušenosti. Ta je prozatím veskrze pozitivní.

4.2.2017

FOTOGALERIE: V Račicích se na ledě proháněly motorky

Račice - Více než 2000 diváků přišlo na další závod MČR družstev na ledové ploché dráze do Račic, kde byli v sobotním odpoledni nejlepší Hutlovi.

1.2.2017

Které z proměněných dam dáte svůj hlas?

Severní Čechy – Proměny s Deníkem a teplickým kadeřnickým a kosmetickým Studiem Jana Burdová vrcholí. Ještě do půlnoci v úterý 14. února můžete poslat hlas jedné ze šesti finalistek, jejichž fotografie před proměnou a po ní si nyní můžete prohlédnout.

29.1.2017

K ledopádům můžete letos vyrazit vlakem či busem

České Švýcarsko – Pokud nevíte, kam vyrazit na zimní výlet, navštivte ledopády v národním parku České Švýcarsko. Díky mrazivým dnům se letos jejich prohlídka opravdu vyplatí.

28.1.2017

Tip na výlet: Zřícenina hradu Košťálov

Košťálov - Podívejte se na fotografie zříceniny hradu Košťálov a okolí, které pořídil Karel Pech. Třeba v nich najdete inspiraci pro výlet.

26.1.2017

Na Reisemesse Dresden si zkusí dekorovat porcelán

Dresden, Ústecký kraj - Zájemci o cestování míří do saské metropole. Už v pátek se otevřou brány veletrhu cestovního ruchu Reisemarkt v německých Drážďanech.

26.1.2017

Otřesný případ: U popelnice v Děčíně někdo svázal kočku

Děčín – Další otřesný případ týrání zvířat řeší pracovníci děčínského městského útulku. Ve středu odpoledne totiž někdo na Kamenické ulici v Děčíně svázal u popelnice kočku. Pracovníky útulku na místo zavolali lidé, kteří si kočky všimli.

25.1.2017

Lucie je žena velkých změn, odvážný a nekonvenční styl jí sluší nejvíc

Severní Čechy – Šestý ročník Proměn s Deníkem touto poslední Proměnou dospěl do velkého finále. Od této chvíle začíná velký souboj o hlasy Vás – čtenářek a čtenářů Deníku.

25.1.2017

Labská stezka se pyšní oceněním „Nejlepší turistický produkt“

Ústecký kraj – Prestižní ocenění Velká cena cestovního ruchu získala v kategorii „Nejlepší turistický produkt" Labská stezka.

24.1.2017

Ministr Chvojka byl ve Stovce, chce pomoci vyloučeným lokalitám přijetím zákonů

Ústecký kraj - Vyřešit problémy se sociálně vyloučenými lokalitami mají pomoci tři právní úpravy. Zákon o sociálním bydlení, novelu insolvenčního zákona a zákon o sociálním podnikání by chtěl ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) mít ve Sněmovně na jaře, ideálně v březnu. Novinářům to v úterý řekl v Mostě, který si vybral jako cíl své první návštěvy v regionech.

23.1.2017

Jsou tam piráti, na Amazonku jet nesmíte! Dobrodruzi z Děčína museli změnit plán

Jižní Amerika/Děčín – Po několikadenním čekání se děčínská výprava do Jižní Ameriky konečně dočkala svého raftu a mohla vyplout na Amazonku.

23.1.2017

Motoristům se má ulevit při registru aut na úřadech. Emise budou v systému

Ústecký kraj - Je to dobrá zpráva pro všechny majitele aut. Motoristé už by totiž v budoucnu nemuseli chodit vyřizovat změny v registru vozidel pouze na úřady podle svého bydliště. Registrovat vozidlo by mohli na všech úřadech obcí s rozšířenou působností.

22.1.2017

Návštěvníci zámku v Litvínově budou celý rok obdivovat unikáty

Litvínov - Valdštejnský zámek v Litvínově bude od února hostit jedinečnou výstavu technických hraček. Lidé tak shlédnou fenomén někdejší místní tovární Heller & Schiller.

21.1.2017

Ptactvo na Zimní výstavě v Litoměřicích nebude

Litoměřice - Kvůli hrozbě ptačí chřipky zakázali veterináři veškeré výstavy drůbeže i ostatního ptactva.

19.1.2017

Ojedinělá podívaná v kraji: Stovky vojáků ukáží zimní bitvu za císaře Karla IV.

Ústecký kraj - V Podbořanech se chystá již 23. ročník tradiční Zimní bitvy. Velkolepá podívaná nabídne boje šermířů, lučištníky, souboje na koních, lásku i přepadávání vesniček.

16.1.2017

VIDEO: Postřelené divoké prase se vydalo městem do šaten školy

Litoměřice – Scénu jak vystřiženou z filmu Slavnosti sněženek zažili v neděli litoměřičtí strážníci. Postřelené divoké prase se ze Střeleckého ostrova vydalo na zhruba tříkilometrovou okružní cestu centrem Litoměřic, kterou zakončilo skokem do okna šaten Základní školy U Stadionu. Autentická videa policistů najdete na konci fotogalerie.

16.1.2017

FOTO: Expedici Amazonka zbrzdil ztracený raft, zkracuje trasu

Děčínsko – Nečekané problémy zastihly dobrodruhy, kteří se vydali splout část Amazonky, hned v prvních dnech jejich výpravy.

15.1.2017

Potvrzeno! V Krušných horách se zabydleli vlci

Krušné hory - Šelmy se pohybují u Přísečnice, Výsluní a Nové Vsi. Lidé se ale o své procházky nemusí bát. „Jsou to plachá zvířata," ubezpečují lesáci.

14.1.2017

Zájem o Památník Terezín se loni opět zvýšil

Terezín – Největší kulturní instituce na Litoměřicku, Památník Terezín, se stále těší velké pozornosti návštěvníků. V loňském roce jeho objekty a expozice navštívilo celkem 282 199 lidí, z toho 218 480 cizinců, což je o téměř 12 tisíc návštěvníků víc než v roce 2015. To je obrovská masa lidí.

14.1.2017

V horách vládne bílá tma: "Nejezděte nad Chomutov," upozorňují silničáři

Krušné hory - Kalamitní situace v Krušných horách na Chomutovsku trvá. Stále jsou zavřené tři úseky silnic.

13.1.2017

Na Děčínsku uhynulo několik ptáků, chovatelé měli obavy

Ústecký kraj – Několik nalezených uhynulých ptáků na Děčínsku vyvolalo obavy hlavně mezi chovateli. Ti totiž ještě mají před očima záběry z nedávné doby, kdy kvůli ptačí chřipce veterináři s hasiči vybíjeli chovy na jižní Moravě.

12.1.2017

Helena alespoň na chvíli zapomněla na starosti a svoji proměnu si užila

Severní Čechy – Čtyřicetiletá Helena Petrásková z Děčína je pátou z šestice žen, které se účastní 6. ročníku Proměn s Deníkem.

11.1.2017

FOTO: Hasiči cvičí záchranu tonoucích z ledu

Píšťany – Když se člověk propadne tenkým ledem do mrazivé vody, jde při záchraně života o minuty.

8.1.2017

OBRAZEM: V Oseku uctili památku obětí výbuchu na Nelsonu

Osek - Za účasti havířských spolků z Ústeckého kraje a Saska a zástupců samosprávy si účastníci pietního aktu v Oseku připomenuli, že před 83 lety došlo k tragické události na dole Nelson III, při níž zahynulo 144 lidí, z toho 140 horníků v dole, 2 osoby v troskách a poslední 2 osoby při záchranných a vyklízecích pracích. K výbuchu došlo 3. ledna roku 1934.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies