VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

19.9.2016

Firmy z ČR a ciziny budou v Mostě nabírat zaměstnance

Most - V Mostě bude Přeshraniční burza práce. Zúčastní se jí na 40 zástupců zaměstnavatelů z České republiky, Německa či Rakouska.

AKTUALIZOVÁNO
18.9.2016

FOTO: Litoměřické vinobraní se vydařilo i v dešti

Litoměřice - I přes vydatný déšť se sobotní vinobraní v Litoměřicích vydařilo, do centra města dorazilo několik tisíc lidí. Podívejte se na fotografie!

17.9.2016

FOTO: Litoměřické vinobraní, den první - pátek

Litoměřice  - Podívejte se na fotografie prvního dne litoměřického vinobraní 2016. V pátek se akce v centru města rozjela. Návštěvníci mohli sledovat zajímavá vystoupení na šesti místech. V sobotu vinobraní pokračuje hlavním programem. V tento den se přidá také Roudnice se svojí oslavou vína.

16.9.2016

Oslavu vína chystají na čtyřech místech v kraji

Ústecký kraj - Slavnosti vína se uskuteční během následujících dvou víkendů na čtyřech místech v Ústeckém kraji. Roudnické lákají organizátoři na Mig 21, žernosecké na country, v Kadani ochutnají městské víno. Vinaři už bobule sklízejí.

16.9.2016

V Karibiku dochází kokos. Může za to Rihanna

Běžná plodina karibské oblasti, kokosové ořechy, začínají být nedostatkovým zbožím. Na vině je rostoucí zájem bohatých lidí žijících v USA a Evropě. Vodu z kokosových ořechů propaguje také zpěvačka Rihanna se značkou Vita Coco.

15.9.2016

Na Zahradu Čech přišlo už přes 50 tisíc lidí

Litoměřicko - Víc než polovinu certifikátů k vítězným regionálním potravinářským výrobkům posbírali producenti z litoměřického okresu. Seznámit se s nimi, ochutnat je či nakoupit můžou návštěvníci 40. zahradnického veletrhu Zahrada Čech, který pokračuje na litoměřickém výstavišti až do soboty.

15.9.2016

Hygienici zjistili na táboře drobné závady. Děti psaly, že mají hlad

Ústecký kraj - Hygienici v regionu při letošních kontrolách dětských letních táborů zjistili jen drobné závady, výjimkou byl jezdecký tábor v Třebušíně na Litoměřicku, který kvůli nezajištění odpovědného personálu zavřeli. 

14.9.2016

Vláda Babiše s komunisty by byla prohrou demokracie

Politolog Jiří Pehe se zamýšlí nad možným koaličním spojením hnutí ANO s Komunistickou stranou. Zároveň rozebírá i snahy o eliminaci komunistů od roku 1989, s čímž si však demokratické strany nedokázaly poradit.

13.9.2016

FOTO: Draci, dračeny i dráčata řádili v Račicích

Račice - Když do Vaňova jednou v roce dorazí dračí lodě, je kolem Labe pěkně živo. Původní dvacítkové posádky před třemi roky doplnily „půlky" a o víkendu se konalo v Račicích Mistrovství České republiky.

13.9.2016

300 milionů za zrušení vepřína v Letech? Počkejme si na posudky, říkají majitelé

Hlavní aktéři jednání o zrušení jihočeské velkovýkrmny prasat odmítají, že by už padla nějaká konkrétní suma, kterou by měli získat současní majitelé areálu, jenž stojí na místě někdejšího romského koncentračního tábora. Zdroje magazínu Dotyk ale tvrdí, že v zákulisí se v minulých dnech o nákladech na odškodnění hovořilo.

12.9.2016

Příběh muže, který postavil newyorská dvojčata

Mrakodrapy Světového obchodního centra (WTC) byly na svoji dobu postaveny velmi pokrokově a byla při nich využita řada nejmodernějších technik. Za celým konceptem stál stavební inženýr Leslie Earl Robertson. Muž, kterému byl pád Twin Towers dáván nejčastěji za vinu. Jeho kariéře a reputaci však ani tato obří kaňka neublížila.

12.9.2016

Zahradu Čech za víkend navštívilo 30 tisíc lidí

Litoměřice – Přes tropická vedra navštívilo v prodlouženém víkendu 40. ročník zahradnického veletrhu Zahrada Čech na 30 000 lidí.

9.9.2016

Svět po 11. září není bezpečnější. Naopak

Letos si připomínáme již 15. výročí útoků teroristické organizace al-Káida na cíle v USA. V jaké fázi boje proti islamistům, páchajícím tato zvěrstva, jsme? Co al-Káida? Do jaké míry jsme sami přispěli ke vzniku Islámského státu? Jak dlouho nás bude ještě ohrožovat? Je svět kolem nás bezpečnější? Jsou ti, kteří nás mají chránit, dobře připraveni a vybaveni, aby dostáli své zákonné povinnosti?

8.9.2016

Návštěvníci Zahrady Čech zhlédnou soutěže potravin

Litoměřice - V pátek 9. září se otevřou brány pro návštěvníky jubilejního 40. zahradnického veletrhu Zahrada Čech.

8.9.2016

Korunu nosilo 66 císařů. Do neděle je vystavená na teplickém zámku

Teplice - Kopie císařské koruny Svaté říše římské je od pátku na teplickém zámku. Do neděle 11. září si ji má veřejnost možnost prohlédnout na výstavě, konané u příležitosti 700. výročí narození Karla IV.

7.9.2016

Jak posílit imunitu? I to zájemcům poradí doktor Frej

Děčín - Dlouhý život bez nemocí. Tak se jmenují přednášky uznávaného lékaře Davida Freje. Beseda z cyklu, s nímž projíždí Českou republiku, se uskuteční ve čtvrtek 8. září také v Děčíně. Frej na své přednášce seznámí návštěvníky s léčbou a prevencí civilizačních nemocí z pohledu lékaře holistické a přírodní medicíny.

5.9.2016

FOTO: Zahrada Čech mění svou tvář a očekává 80 tisíc návštěvníků

Litoměřice – Pořadatelé jubilejního zahradnického veletrhu očekávají, že výstaviště ve dnech 9. až 17. září navštíví nejméně 80 tisíc lidí. Při 40. ročníku se bude prolínat prodej a výstava tradičního zboží, služeb a poradenství s historií populární akce a prezentací úspěchů Ústeckého kraje především v oboru zemědělství, sadařství a potravinářství.

4.9.2016

Horský ráj na Mostecku otevřou lidem, vznikne také infocentrum

Krušné hory - Divočina kolem Flájí, jeden z nejkrásnějších koutů Mostecka, bude přístupnější. Stát investuje miliony do turismu. Snadněji se bude chodit i na nejvyší horu okresu.

4.9.2016

FOTO: Dálnici si v sobotu prohlédlo přes 10 tisíc lidí

Litoměřicko - Na sobotní Den otevřených dveří na dálnici D8 přišlo přes 10 tisíc lidí. Ministr dopravy Dan Ťok několikrát slíbil, že dálnice bude dokončena podle plánu, tedy letos v prosinci. I v sobotu několikrát zopakoval, že řidiči se po novém úseku svezou 17. prosince. „Poté, co to trochu oslavíme, pustíme na dálnici dopravu, která tak konečně přestane proudit přes okolní obce," pronesl na podiu.

1.9.2016

Na Dočesné v Žatci se představí 46 pivovarů, začínají dopravní omezení

Ústecký kraj - Nadcházející pátek a sobota budou v Žatci ve znamení tradičních oslav chmele a piva. Na 59. ročník žatecké Dočesné přijedou zástupci 46 pivovarů, jejichž produkci budou degustovat nejen laici, ale i odborníci na pivo a chmel.

31.8.2016

Obří pohřebiště na Mostecku. Očekává se odkrytí ještě dalších tisíc hrobů

Mostecko - Archeologové zaznamenali významný nález. Letošní výzkum na Mostecku je na cenné artefakty bohatý.

31.8.2016

OBRAZEM: Historické motorky projely Děčínskem

Děčínsko - Historické motorky se po roce opět sjely na Děčínsko. Konal se tu totiž 18. ročník srazu motocyklů Čechie – Böhmerland.

30.8.2016

Osmdesátiprocentní podíl českých potravin v obchodech? Požadavek mimo mísu

Dvě třetiny až 80 procent potravinářského zboží v obchodech má být české. Vláda to má zařídit. S tímto požadavkem přišla agrární a potravinářská lobby na agrosalonu Země živitelka. Nekonečný seriál o vyděračských obchodních řetězcích a nebohých dodavatelích se tímto definitivně zařadil mezi filmy pro pamětníky z éry bolševika.

30.8.2016

Hongkongský velkofilm točili filmaři na děčínském Sněžníku

Děčínsko – Děčínsko se stává filmařským rájem. Na děčínském Sněžníku se totiž v létě točil další film, tentokrát z hongkongské produkce. Ve filmu Dobrodruzi hraje francouzská hvězda Jean Reno, známý například z Návštěvníků.

AKTUALIZOVÁNO
29.8.2016

Červený Újezd opět přilákal technaře. Bylo jich 300 až 400

Teplicko - Zhruba po roce opět v areálu bývalého uprchlického tábora v Červeném Újezdu na Teplicku byla k slyšení dunivá hudební produkce. Technaři v areálu tentokrát strávili jen jednu noc a to z pátku na sobotu. Podle policie se jí zúčastnilo asi 300 až 400 lidí. 

29.8.2016

Věznice na severu Čech jsou přeplněné. Vzrůstá počet recidivistů

Severní Čechy – Ve věznicích na severu Čech je na 4 000 vězňů. Věznice jsou přeplněné. Ve druhé polovině srpna byly nejvíce obsazené věznice v Bělušicích a ve Stráži pod Ralskem.

28.8.2016

Fotografové, blíží se uzávěrka fotosoutěže Středohoří!

Litoměřice - Již jen několik dní zbývá šikovným fotografům a milovníkům Českého středohoří, aby přihlásili své snímky do fotografické soutěže „Život a cestovní ruch v Českém středohoří".

28.8.2016

FOTO: V Terezíně denně přestěhují 400 obojživelníků

Terezín - Devět staveb, které mají vrátit původní podobu a funkci částí pevnostního systému města Terezín poničených povodní v roce 2013, jsou v plném proudu. Není to jednoduché, koordinovat tolik akcí. Na dohled památkářů jsou pracovníci městského úřadu zvyklí, nově se musí popasovat s biologickým dozorem. Hlavně promenádní cesty a kynety jsou plné života.

27.8.2016

FOTO: V Roudnici vzpomněli na Josefa Mašína. Vodičku vypískali

Roudnice nad Labem – Velkou událostí nejen pro Roudnici se stalo páteční odhalení pamětní desky generála Josefa Mašína na jednom ze zdejších domů, kde hrdina odboje v době studií bydlel. Josef Mašín studoval na roudnické hospodářské škole. V pátek uplynulo 120 let od narození této významné osobnosti.

27.8.2016

Děčínský aquapark čeká dvoutýdenní odstávka

Děčín – Dva týdny bude v Děčíně uzavřena vnitřní část plaveckého areálu na Starém Městě. Od příštího pondělí 29. srpna tu totiž proběhne plánovaná odstávka. Ta skončí až v neděli 11. září, lidé by si tak měli zaplavat ve vnitřní části znovu v pondělí 12. září.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies