Celníci z Pobaltí kolem hradu Doubravka doslova létali

Teplice - Na osmdesát celníků z různých koutů České republiky i Evropy změřilo o víkendu v Teplicích své síly na 33. ročníku Mistrovství Celní správy ČR v bězích.

6.9.2017

Mistrovství Celní správy ČR v bězích.Foto: Celní správa ČR

V teplickém hotelu Panorama se letos sešlo kromě zástupců krajských celních úřadů reprezentujících českou celní správu i bezmála čtyřicet zahraničních účastníků z 11 evropských zemí.

„Již páteční odpoledne se na start celnické míle, i přes deštivé počasí, postavilo 60 běžců a běžkyň. Trať dlouhou 1 600 metrů zdolal nejrychleji jako loni Mindaugas Striokas z Litvy v čase 5:16. Druhý doběhl Lukáš Studnař reprezentující Generální ředitelství cel s časem 5:27. V ženské kategorii si nejlépe vedla Lotyška Diana Jakubjaneca (6:38), pronásledovaná dvojicí Ivana Klímová (6:42) a Jana Václavková (6:45) v barvách české celní správy,“ uvedl mluvčí ústeckých celníků Jiří Nejedlý.

Na desetikilometrovou trať sobotního hlavního závodu, vyrazilo 50 běžců, mezi nimi i 19 žen. Nejedlý dále uvedl, že tempo celníků z Pobaltí bylo bezkonkurenční.

Mistrovství Celní správy ČR v bězích.

„S náročným terénem v okolí hradu Doubravka se nejlépe dokázal vypořádat šestadvacetiletý Litevec Mindaugas Striokas, který zdolal trať v čase 37:55. V silné zahraniční konkurenci předvedli nádherný souboj na cílové rovince, pronásledován obhájcem titulu „Mistr Celní správy ČR v bězích“ dvaačtyřicetiletým Petrem Vymazalem (čas 39:01). V kategorii žen kralovala Diana Jakubjaneca na 10 kilometrové trati časem 45:51. Druhá doběhla Jana Václavková (46:31),“ dodal Nejedlý.

Zdůraznil, že o triumfu celníků z Pobaltí svědčí i závěrečné výsledky. Konečným vyřazovacím závodem završil vítězství ve všech třech běžeckých disciplínách Litevec Mindaugas Striokas. Další pořadí obsadili Lukáš Studnař z GŘC a Edgars Sipols z Lotyšska. V ženské kategorii vyhrála Juste Brokaite z Litvy před Dianou Jakubjaneca z Lotyšska a Lauranne Vermeulen z Belgie.

Autor: František Roček

6.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté Přerova (v modrém) proti Ústí nad Labem (7:4).
33

Vítr v kabině pomohl. Zubři nasázeli Ústí pět gólů ve druhé třetině

Parkování u Masarykovy nemocnice. Ilustrační foto.

V nemocnici přibylo více, než dvě desítky parkovacích míst

Plechoví krasavci měli dostaveníčko na mosteckém autodromu

Most /FOTO/ - Na srazu byla k vidění jedinečná replika nebo auta, co projela kus světa.

Brné přálo i štěstí, Neštěmice venku znovu trápily absence

Brná, Perštejn – Brná trefila v poslední minutě tříbodový jackpot! Oslabeným Neštěmicím se zápas venku nepovedl.

Naši prvňáci: Už zítra představíme žáčky ze Základní školy Anežky České

Ústecko - Projekt Naši prvňáci představuje každou středu třídy nových žáčků ze základních škol v regionu.

Ústí nad Labem - I přes bídné počasí se v pondělí dopoledne sešli žáci ústeckých ZŠ na sportovní akci s názvem Skákej pro zdravé srdce.