VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obžalovaný prý zašmelil na dva tisíce mobilů

Ústí nad Labem – Mobilní telefony a další elektronické hračky za téměř 18 milionů korun měl zašantročit Pavel Nechutný (1979) ze Žatce. Zboží podle obžaloby kradl v Lounech na náměstí ve značkové prodejně.

15.4.2011 1
SDÍLEJ:

Pavel Nechutný je ze Žatce, před soudem byl ale přiveden z vazební věznice v Litoměřicích.Foto: Deník/ František Roček

Jako mladý a nadějný dvaatřicetiletý senior konzultant prodal přes dva tisíce kusů odcizených věcí.

Obžalovaný to zcela odmítá.
Státní zástupce před trestním senátem krajského soudu včera přednesl obžalobu.

Příběh krtka

Nechutný od 7. 2. 2006 do 10. 2. 2010 v Lounech ve značkové prodejně jako její zaměstnanec nejprve na pozici asistent prodeje a posléze od 1. 4. 2007 na pozici senior konzultant, v úmyslu získat neoprávněný majetkový prospěch zakládal v elektronickém prodejním systému pod označením Integrated shop system (ISS) fiktivní obchodní případy, když si náhodně v elektronických interních aplikacích vybral takového zákazníka, který měl s obchodní společností uzavřenou účastnickou smlouvu, na jeho osobu vyznačil v prodejním sytému ISS fiktivní prodloužení účastnické smlouvy a odebrání takového zboží, které se v danou dobu nacházelo v prodejně a které mu bylo svěřeno za účelem plnění úkolů zaměstnavatele.

Takto si neoprávněně ponechal pro vlastní potřebu 2204 mobilních telefonů, notebooků a modemů různých značek. Tím obchodní společnosti způsobil škodu nejméně ve výši 15 656 423 Kč.

Dále byl Nechutný obviněn státním zástupcem, že od 12. 11. 2007 do 27. 1. 2010 jako její zaměstnanec na pozici senior konzultant si v elektronických interních aplikacích vybral zákazníka, kterému byl dříve prodán mobilní telefon za plnou cenu bez uzavření nebo prodloužení účastnické smlouvy.

Potom v prodejním systému ISS vyznačil jeho fiktivní reklamaci s vrácením peněz zákazníkovi a na stejný mobilní telefon založil nový obchodní případ.
V elektronických interních aplikacích si vybral jako kořist takového zákazníka, který měl u společnosti prodávající mobily uzavřenou účastnickou smlouvu.

Na jeho osobu vyznačil v prodejním systému ISS fiktivní odebrání mobilního telefonu s prodloužením účastnické smlouvy. Potom již stačil z pokladny vybrat částku, která odpovídala rozdílu prodejní ceny mobilního telefonu a ceny dotovaného mobilního telefonu, kterou by jinak byl zákazník povinen uhradit při řádném prodloužení své účastnické smlouvy.

Tímto podvodným mechanismem si Nechutný podle obžaloby neoprávněně ponechal pro vlastní potřebu peněžní prostředky za 136 580 Kč a způsobil v této části prodejci i škodu.

Příběh systému

Mladý muž byl zaměstnán ve značkové prodejně obchodní společnosti prodávající mobilní telefony nejprve na pozici asistent prodeje a po pár letech povýšil na pozici senior konzultant. Proto měl dobrou možnost stát se krtkem v systému.

Podle obžaloby si muž v elektronických interních aplikacích vybral zákazníka, který měl s jeho obchodní společností uzavřenou účastnickou smlouvu. V prodejním sytému ISS potom upravoval vše, co potřeboval, aby fiktivním obchodním jednáním získával pro sebe peníze. Otázkou je: Lze mu machinace v tomto systému prokázat? Nechutný obžalobu popírá.

Autor: František Roček

15.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

 Parkování. Věčný problém nejen v centru města, ale i na Střekově. K nejhorším lokalitám v tomto směru patří například Tolstého, nebo Varšavská a Kramoly.

Parkoviště v ulici Tolstého možná stihnou otevřít do konce roku

Jak reklamovat koupený dům či byt

Dopad povodní nebyl dříve tak velký. Lidé u řeky bydleli v patře

Ústecký kraj – Velká voda v roce 2002 zdevastovala na 79 obcí a měst v Ústeckém kraji. Některé zůstaly odříznuté od světa. Voda poničila silnice i domy, z nichž se některé musely zbourat.

Travelbeat po návratu z Ameriky: Jsme teď jako Alenka v říši divů

Severní Čechy - O příběhy z putování napříč Amerikou se cestovatelé ze severních Čech, Daniel Dubský z České Kamenice a Jindra Caháková z Litoměřic, se čtenáři Deníku dělili pravidelně.

Ústecká královna horských kol získala stříbro na republice

Ústí nad Labem - Simona Jirková z Ústí nad Labem vyhrála 2. místo v mistrovství ČR ve sjezdu horských kol. Mladá jezdkyně reprezentovala ČR a Ústí nad Labem na MS v Rakousku už v roce 2012. Je trojnásobnou vícemistryní republiky ve sjezdu.

Z východu Čech s prázdnou: Jeden gól fotbalistům Ústí na body nestačil

Pardubice – S prázdnou se vrací fotbalisté Ústí z Pardubic, kde prohráli druhé soutěžní utkání v této sezóně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení