VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Musel jít na sedm let do vězení

Ústí nad Labem – Devětadvacetiletý Petr už nemůže žít bez dopingu pervitinem a heroinem. Nepracuje a prostředky na drogy si opatřuje krádežemi.

17.12.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: PROFIMEDIA

„Jsem volný jak ten pták!" radoval se, když se mu otevřely po třech letech brány věznice.
Démon Drogy ho dohnal již za týden, co opustil věznici.


Na začátku byl lov za kuropění

Bylo půl čtvrté ráno, když se sedmnáctiletý Kryštof,  devatenáctiletý Jakub  a osmnáctiletý Pavel vraceli z diskotéky. Na labském nábřeží jim zastoupil cestu Petr:
„Navalte prachy!" sykl. Všichni tři zavrtěli hlavou: „Nemáme!" Do Petra to vjelo, pěstí hrozil nejdřív Kryštofovi:  „Když nedáš,  zbiju tě tak, že odsud neodejdeš!"


Oběti kapitulují

Vyděšený Kryštof se začal šacovat. „Víc nemám," špitl a podal Petrovi dvě stokoruny. „A teď ty!" obrátil se Petr se zlým obličejem. Jakub nereagoval. „Jen se prošacuj!" zvedl proti němu Petr pěst.
„Jestli nedáš, rozmlátím ti hubu nadranc!" I Jakub se zalekl a z kapes vylovil padesátku v drobných. Petr strčil peníze do kapsy a pak se podíval na Pavla. Když viděl jeho ramena, otočil se a zmizel.

Zpracoval Arnošt Herman


Přepadal bez slitování

Pozdě večer druhého dne byl Petr znovu na lovu. Ulice byla liduprázdná, když uviděl třiapadesátiletou Evu o francouzské holi. Otevírala  klíči domovní dveře, když dostala od Petra prudkou ránu pěstí do úst, až se jí zatmělo před očima. Z levé ruky jí vytrhl igelitku a prchal.
Tvrdil: Já nic, já muzikant
Narkoman Petr uvízl záhy v policejní síti a putoval do vazby. „Žádné mladíky jsem nepřepadl," hájil se vehementně u soudu. „Oba poškozené jsem nikdy neviděl. A v tu dobu jsem byl doma."
Jakub a Kryštof ho však identifikovali už u policie a bezpečně poznali i u soudu. „Je to on," usvědčoval ho i třetí z kamarádů, Pavel. „Na mně peníze nechtěl," dodal.
„A tu ženu jsem neudeřil," zapíral Petr. „Vytrhl jsem jí tašku a utekl," doznával však.
Zranění poškozené si vyžádalo lékařské ošetření, utrpěla otevřenou ránu horního rtu a též uvolnění horního špičáku.
Mobil, který měla v tašce, obžalovaný dal kamarádovi, a ten ho vydal policii. I ostatní věci poškozené, včetně odcizené francouzské hole, byly nalezeny a vráceny poškozené.


Dočkal se nakonec sedmi let

Ukazuje se, že při obou loupežích byl obžalovaný Petr pod vlivem pervitinu.
„Je však plně trestně odpovědný," uzavírá znalkyně. „Ochranné léčení nenavrhuji s ohledem na přístup obžalovaného k léčbě." Soud vynáší rozsudek: sedm let ve věznici s ostrahou. „Trest je příliš přísný, " napsal odsouzený do odvolání.
To však krajský soud nedávno nevyslyšel.    

Zpracoval Arnošt Herman

Autor: Redakce

17.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V rumburské nemocnici hořelo.
7

V rumburské nemocnici hořelo, třicet pacientů bylo evakuováno

V Ústí se rvou boxeři z celého světa, dorazil i olympijský medailista z Ria Harutjunjanen.
34

Boxerská elita se sjela do Ústí ke generálce před světovým šampionátem

První výzva Restartu se zaměří na staré průmyslové areály

Ústecký kraj - Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo první dotační výzvu z programu Restart. Ta je určená pro města a obce na opravu nebo likvidaci starých průmyslových areálů.

Nepravomocně odsouzený šiřitel HIV zůstává i nadále ve vazbě

Ústí nad Labem - Zdeňka Pfeifera (1967) z Mostu za šíření viru HIV mezi desítkami homosexuálů poslal ústecký krajský soud na 11,5 roku do vězení a také musí zaplatit milionové odškodné.

FOTO: Výtvarníci se sešli na univerzitě, zkoušejí i techniku z Japonska

Ústí nad Labem - Letní škola výtvarné výchovy probíhá tento týden na ústecké univerzitě. Cílí na učitelky a učitele výtvarné výchovy na všech stupních škol a ZUŠ.

Věra Marešová uspěla s žádostí o odškodnění od státu jen částečně

Ústecký kraj – Ministerstvo spravedlnosti odškodní zdravotní sestru Věru Marešovou z Rumburka. Ta byla před třemi lety obžalovaná na základě znaleckých posudků z vraždy šesti pacientů rumburské nemocnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení