VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ústecko

dnes 17:47

Dělat romský ples je těžké, lidé mají předsudky

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Již 4. romský ples hostí v pátek 31. března od 19.30 Dům kultury v Ústí. Pořádají ho Petr Horáček a Jan Cibrík, výtěžek dostane Dětský domov v Tisé.

dnes 15:02

Dům v Předlicích čeká demolice, majitel spolupracuje s úřady

Ústí nad Labem - Dům v ústecké čtvrti Předlice, který se před více než dvěma týdny částečně zřítil, čeká demolice. "Jeho majitel spolupracuje s městem a slíbil, že bude respektovat závěry stavebního úřadu," řekla primátorka Věra Nechybová (nez.). Dům nebyl obývaný, jen pár metrů od něj je ale v provozu mateřská škola.

dnes 13:43

Řidiči autobusů mají termín stávky. Odbory rozhodly o 6. dubnu

Ústecký kraj, ČR - Stávka řidičů linkových autobusů kvůli nízkým mzdám se uskuteční 6. dubna. Odbory ji plánují jako celorepublikový protest od 00:00 do 24:00. Novinářům to po dnešním jednání předsednictva Odborového svazu dopravy řekl předseda svazu Luboš Pomajbík. Vedení odborů zároveň vyzvalo šoféry k masivní účasti na stávce.

dnes 09:06

Lanovkou na Větruši se v dubnu svezeme jen pár dní. Proběhne roční údržba

Ústí nad Labem - Takřka po celý duben nebude jezdit lanovka z OC Forum na Větruši. Důvodem je pravidelná roční údržba dráhy.

dnes 07:43

FOTO: Muzeum vystavuje unikátní krajkové ozdoby a oblečení

Ústí nad Labem - Jedinečné krajkové čepečky pro nemluvňata, ale i celá zdobená souprava pro miminko. Povijan, polštářek, kabátek či krajky na dámském perleťovém vějíři. Unikátní výrobky si mohou Ústečané prohlédnout v muzeu coby exponát měsíce.

dnes 05:30

Dům umění na Klíši zve zájemce na prodejní Jarní trh

Klíše - Dům umění na Klíši v Ústí pořádá ve středu od 10 do 18 hodin Jarní trh umění, který je součástí výstavy uměleckých děl ze sbírek soukromých ústeckých sběratelů.

včera 18:30

Teploměry šplhaly rekordně vysoko. Dokonce i v Harrachově

Severní Čechy - Na severu Čech v úterý 28. března padly na většině stanic denní teplotní rekordy, na několika místech i měsíční. Uvedl to Martin Hynčica z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Měsíční rekord padl i v Harrachově v Krkonoších, kde bylo 19,1 stupně.

včera 18:21

FOTO: Střekovské matky vynášely Moranu

Střekov - Na Střekově se lidé rozhodli přivítat jaro utopením slovanské bohyně smrti Morany v řece Labi.

včera 14:07

Dvěstěkilová žena upadla a nezvedla se. Pomohli až hasiči s plachtou

Ústí nad Labem - Ani čtveřice strážníků si neporadila se sedmdesátiletou ženou, která spadla z postele a nemohla sama vstát. Obézní žena si nakonec zavolala telefonicky na pomoc ústecké městské policisty.

včera 13:25

FOTO: Krajem letělo světlo Keltského telegrafu

Ústecký kraj - Milešovka, Říp, Házmburk, Děčínský sněžník, Křížový vrch u Jetřichovic, Bouřňák nebo Komáří hůrka a desítky dalších větších i menších kopců v regionu se v sobotu staly dějištěm akce Keltský telegraf.

včera 10:38

FOTO: Ryjický ranč bavil handicapované děti, jejich rodiče si tu odpočinuli

Ryjice - Radost v dětských očích. Jistota a teplo, které dětem projížďka na koni, blízkost klidného živého tvora dává. Relaxace, odpočinek jejich rodičů i šance pomoci a poradit si navzájem. To nabízí Spolek Severka, působící v Ústí, Děčíně a Teplicích.

včera 09:53

Míst, kde budete moci veřejně popíjet, v Ústí výrazně ubyde

Ústí nad Labem - Venku se otepluje a milovníci lihovin vyrážejí do ulic a parků. Přestože je popíjení alkoholu na určitých místech po Ústí zakázané, ozony krabicového vína a kořalek nad mnohými lokality přesto nadále zavánějí.

včera 09:02

Ve Vaňově mají „jezírko Miládka“. Chybí kanalizace

Vaňov - Ústecké silnice nejsou žádný zázrak. Ve vaňovské Čajkovského ulici o tom vědí své. Tady hned vedle protihlukové bariéry nad železniční tratí místní lidé bojují s neustále se hromadící vodou ve výmolu. Prý to už trvá několik let.

27.3.2017

Dívka Ústeckého deníku 2017: V soutěži mi pomohly Chabařovice

Chabařovice - Solidaritu okolí pocítila v soutěži o titul Dívka Ústeckého deníku 2017 Karolína Syroťuková (15). Sousedé jí domů nosili vyplněné kupony.

27.3.2017

FOTO, VIDEO: Jaro je tu! Do Děčína připlulo po Labi z Ústí

Ústí nad Labem, Děčín - S několikadenním zpožděním dorazilo jaro i do Děčína. Postarali se o to členové recesistické Společnosti pro přepravu ročních období vodní cestou.

27.3.2017

Na otevření šikmé věže už vybrali půl milionu

Ústí nad Labem - Zpřístupnění šikmé věže kostela Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem je o kus blíž realitě. Ústecká Komunitní nadace vybrala zhruba třetinu sumy, potřebné pro stavbu dřevěného schodiště, které by umožnilo přístup Ústečanům a turistům do nejvrchnějšího patra kostelní věže.

27.3.2017

Opozice chce diskuzi, PRO!Ústí podepisuje petici

Ústí nad Labem - Opoziční PRO!Ústí odevzdá ústecké radnici petici, která požaduje pevné zařazení diskuse s občany do jednání zastupitelstva. Petici už podepsalo zhruba 500 lidí, řekl zastupitel Martin Krsek, který je zároveň zmocněncem petičního výboru.

27.3.2017

Hejtmanství chce skončit se soukromými dopravci

Ústí nad Labem - Z nedodržování smlouvy obviňuje Ústecký kraj dopravní společnost BusLine. Vytýká jí, že na krajských linkách na Ústecku používá nevhodné autobusy.

27.3.2017

Ústecký stadion si chtějí pronajmout fotbalisté

Ústí nad Labem - Úspora financí, lepší organizace i miliony korun z DPH do městské kasy. To všechno si slibuje vedení magistrátu od nápadu převést pronájem Městského stadionu v Ústí do rukou místních sportovců.

27.3.2017

Stres, relaxace a smích. Karel Nešpor bude přednášet na UJEP

Ústí nad Labem - MUDr. Karel Nešpor CSc., špičkový odborník na závislosti, vystoupí se svou přednáškou na Pedagogické fakultě UJEP. Zaměří se na stres, relaxaci a smích.  

26.3.2017

Handicapovaný plavec: Trenér ze mě dře kůži. Plavání někdy fakt bolí

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Ač mu chybí obě pažní kosti, je z něj úspěšný sportovec. Na Letních paralympijských hrách v Riu získal Arnošt Petráček zlatou medaili v plavání, stal se také nejlepším handicapovaným sportovcem roku 2016.

25.3.2017

Už zase běhá po svobodě. Strážníci pomohli srnce zaklíněné v plotu.

Ústí nad Labem - Srnky zaklíněné v kovovém plotu, která bez cizí pomoci nebyla schopna se dostat na svobodu, si ve čtvrtek večer všimli strážníci při obchůzce ve Vaňově.   

25.3.2017

FOTO: Sezóna na hradě Střekově začala šermem, tancem a hudbou

Střekov - Malebná zřícenina hradu Střekova v sobotu uvítala první letošní návštěvníky. Otvírali zde totiž turistickou sezónu pro rok 2017. Přijel soubor pražský soubor Peregrin s historickou středověkou a renesanční muzikou, nebo ústecká skupina historického šermu Trabanten garde. Nechyběly ani kostýmované tanečnice s dobovými tanci, nebo stánky se stylovými výrobky od keramiky po textil. Během roku na návštěvníky čekají oblíbené hudební festivaly, jako například Útulekfest. 

25.3.2017

Lidé se z kraje stěhují pryč. Pouze Ústecko má nárůst počtu obyvatel

Ústecký kraj – Počet obyvatel Ústeckého kraje klesá. Na konci roku tu žilo 821 377 lidí. Ve srovnání s předchozím sčítáním je to o 1 473 obyvatel méně. Lidí ubývá, protože se stěhují pryč. V regionu také převažuje počet úmrtí nad počtem narození.

25.3.2017

Kozí dráha letos nevyjede. Problémy má i trať na Moldavu

Ústecký kraj – Lokálky v Ústeckém kraji zažívají těžké časy. Na Kozí dráhu mezi Děčínem a Telnicí se vlaky ani letos nevrátí, problémy jsou i na trati do Moldavy na Teplicku. Lepší situace je na Švestkové dráze, kde bude od dubna jezdit nový dopravce.

25.3.2017

FOTO: Jednou by chtěli mít společný kadeřnický salon

Ústí nad Labem - Ve škole se potkávají denně a stále se pošťuchují. Na kadeřnické soutěži středních škol v ústeckém muzeu před čtrnácti dny měl každý jinou roli. Barbora Zapletalová předvedla šikovné ruce a bohatou fantazii. S načesanou Sněhurkou slavila vítězství. Její nejlepší kamarád Jakub Žucha byl předsedou žákovské poroty, zapojil se i do ukázkové promenády s modelkou, která předváděla svatební šaty.

25.3.2017

Hlášení o vlčích stopách se množí. Bývají však mylná

Krušné hory - Lidé jsou vyděšeni z vlčích stop v lese. Nakonec se ukáže, že je tu zanechal velký pes nebo jezevec.

25.3.2017

V případě nesplavného Labe na Děčín pojede výletní loď do Roudnice

Ústecký kraj – Turisty oblíbená lodní doprava mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi vyjede už příští víkend. Letošní novinkou je linka, která bude výletníky vozit také z Ústí přes Děčín do Hřenska.

24.3.2017

V noci na neděli začne platit letní čas, noc bude o hodinu kratší

Ústecko - O víkendu začne v České republice a dalších evropských zemích platit letní čas. V neděli ve 02:00 si lidé posunou hodinky o hodinu dopředu. Noc ze soboty na neděli tak bude o 60 minut kratší. Letní čas skončí 29. října. Změny času mají řadu odpůrců. Podle nich nepřináší žádné energetické úspory, naopak lidem narušují vnitřní biorytmy.

24.3.2017

Turistická sezona v Ústí začne gulášem

Ústecko - Zahájení turistické sezony na Ústecku ústecký magistrát naplánoval na sobotu 25. března. Letošní osmý ročník bude provázet řada akcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies