VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ústecko

dnes 17:30

Průmyslovka posílá žáky na zkušenou do Finska a Německa

Ústí nad Labem - Na Střední průmyslové škole v Ústí nad Labem ví, že jejich absolventi musí vstupovat na pracovní trh s dostatečnými praktickými dovednostmi.

dnes 17:14

Věřím, že v září začneme stavět, říká rektor UJEP Martin Balej

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Ústecká univerzita uspěla v tvrdé konkurenci žádostí o evropské peníze a získala pro následujících 5 let celkem 842 milionů korun. Rektor UJEP Martin Balej si nejvíc cení toho, že prošly i výzkumně zaměřené studijní programy.

dnes 15:54

Ústí rozdělovalo desetitisícové dotace klubům na sportovní akce

Ústí nad Labem – Finance na akce sportovního kalendáře rozdělovali ústečtí radní.

dnes 14:25

V Manchesteru zažil bývalý hokejista Ústí atentát. "Byla to otázka času," říká

Manchester, Ústí nad Labem /ANKETA/ - Bývalý hráč hokejového klubu Slovan Ústí Robin Kovář bydlí v anglickém Manchesteru, kde při sebevražedném atentátu zemřelo 22 lidí.

dnes 13:41

Hanobení lidských ostatků do zákona o pohřebnictví neprošlo

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ – Nový zákon o pohřebnictví zavede speciální přípravnou místnost, ale také přijde města a obce draho. I o tom hovoří Antonín Cícha, ředitel pohřební služby z ústeckého Střekova. Zákon bude platit od příštího roku.

dnes 09:57

Fanoušci poslední ústecké tramvaje chtějí začít s opravou. Zdarma

Ústí nad Labem - Zájem města opravit poslední ústeckou tramvaj rozhýbal její fanoušky. Během léta by chtěli začít pracovat na její záchraně.

dnes 09:16

Děti kontrolovaly, zda pejskaři uklízí

Ústí nad Labem - Akce Sáček se jmenovala kontrola, kterou prováděli strážníci, zástupci magistrátu, městských obvodů a děti z domu dětí a mládeže na pěti místech ve všech čtyřech městských obvodech.

včera 18:08

FOTO: V Přestanově už frézují silnici

Přestanov - Stavba nového kruhového objezdu potrvá rok. Už nyní komplikuje dopravu.

včera 15:25

Kam s autem? Severní Terasa potřebuje víc parkovacích míst

Severní Terasa - Navýšení parkovacích míst pro lokalitu Oblá, Gagarinova či vybudování terasového dvoupatrového parkování na místě stávajícího placeného parkoviště v ulici Glennova. Podobné varianty rozšíření parkovacích ploch chystají na Severní Terase.

včera 09:54

Ústecké školáky trápí vši

Krásné Březno - Ředitelka školy v Krásném Březně upozorňuje, že učitelé dětem hlavy kontrolovat nesmí. Vši jsou stále odolnější, zbavit se jich vyžaduje důslednost.

včera 09:03

Inspekce zjistila u předváděcích akcí v Ústí porušení zákona

Ústí nad Labem - Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje si vzala do hledáčku dvě předváděcí akce, které se konaly v Ústí. Kontroly u obou odhalily porušení zákona.

včera 05:52

V tunelech na D8 vás čeká omezení

Ústecko - Drobné zdržení zažívají řidiči na dálnici D8. Kvůli zkouškám požární bezpečnosti firmou Metrostav je v tunelech Radejčín a Prackovice sváděný provoz vždy do jednoho jízdního pruhu.

22.5.2017

Byly mezi prvními. Kotlíková dotace na ně přesto nevyšla

Dubice, Ústí nad Labem - Ve frontě na odevzdání žádosti o kotlíkovou dotaci stály tři sousedky z Dubic na Řehlovicku podle svých slov v první třicítce. Přesto se na ně peníze z programu na výměnu zastaralých kotlů na uhlí za moderní plynový nebo za tepelné čerpadlo nedostaly.

22.5.2017

FOTO: Časopisy z knihovny stěhoval živý řetěz

Ústí nad Labem – Na 250 žáků základních a středních škol v pondělí 22. května dopoledne pro Severočeskou vědeckou knihovnu vytvořilo lidský řetěz. Stěhovali tak časopisy z její budovy ve Velké Hradební do nově zřízené pobočky v Bratislavské ulici naproti červenému kostelu.  

22.5.2017

FOTO: Pouta, parohy i překupníci. Bleší trhy zažívají boom

Ústí nad Labem - Kovovou plaketu s podobiznou Lenina jste mohli v neděli v Ústí koupit za tři stovky.

22.5.2017

Služebna v Matiční má zájemce, obvod se obává spekulantů

Krásné Březno - Dlouhé roky se město Ústí nad Labem snaží zpeněžit bývalou služebnu strážníků v Matiční ulici v Krásném Březně. Za opuštěnou budovu v nechvalně proslulé čtvrti požaduje 490 tisíc korun.

22.5.2017

Našli poklad. Ve sklepě rektorátu ústecké univerzity se skrývaly dva obří obrazy

Ústí nad Labem – Pět metrů na délku a metr padesát na výšku mají dva monumentální triptychy, které při stěhování rektorátu Univerzity J. E. Purkyně do nového kampusu objevili ústečtí muzejníci. Část umělecké výzdoby interiérů bývalé Krajské politické školy KSČ, pro niž byl objekt v 80. letech minulého století vystavěn, ležela ve sklepě budovy v Hoření ulici.

22.5.2017

Tělocvična školky ve Svádově bude opět patřit dětem

Svádov - Provozní a spotřební materiál Muzea města Ústí nad Labem, provizorně uložený v tělocvičně mateřské školky ve Svádově, do konce srpna poputuje do bývalého kulturního domu Corso ve správě Městských služeb.

21.5.2017

Nevytahujte epileptikovi jazyk, reagují odborníci na kolaps v trolejbusu

Ústí n. L. – Zřejmě epileptický záchvat postihl mladou dívku v MHD v Ústí. V pátek dopoledne zkolabovala v trolejbusu číslo 52. Jako první o případu informoval Ústecký deník.

21.5.2017

Přišel čas zaplatit daň z nemovitostí. Termín vyprší za pár dní

Ústecko - Do 31. května musí všichni majitelé domů, bytů, pozemků, ale i staveb uhradit daň z nemovitých věcí. Dnes také končí lhůta, do kdy by jim měl do poštovních, datových či emailových schránek dorazit platební podklad z finančního úřadu.

21.5.2017

Studentka navrhla stolek pro těžce postižené děti

Ústí nad Labem - Pomůcku, která vznikla jako součást diplomové práce, dnes používají ve speciální základní škole. Její autorka teď hledá investory a pilně shání peníze na drahé a velmi náročné atestace.

21.5.2017

Turistická značka by mohla vést po traťovém tělese

Ústecko - Spolek Muzeální železnice sídlící v Zubrnicích se snaží obnovit celý úsek bývalé železniční trati z Velkého Března do Úštěku. V loňském roce odkoupil její další část u bývalé zdejší stanice a jeho poslední aktivitou za podpory obce Lovečkovice je položení kolejiště před tamní železniční stanicí.

20.5.2017

Špička Krajské zdravotní bere téměř milion ročně

Ústecký kraj - Vysocí manažeři Krajské zdravotní si přijdou na tučné odměny. Rozhodují o nich krajští radní.

20.5.2017

Dárkyně Lenka Chmelařová: Darování kostní dřeně se nemusíte bát

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Zachránila život, ale neví komu. Nemocnému člověku darovala kostní dřeň. „Není to nic příjemného, ale rozhodně se to dá vydržet," říká Lenka Chmelařová.

19.5.2017

FOTO: Předlice kdysi bývaly ústecké Beverly Hills. Dnes chátrají

Předlice - Dvacítka nadšenců se v pátek odpoledne sešla v proslulém ústeckém ghettu. Rodák z Předlic Karel Punčochář připomněl historii i současnosti zdevastované čtvrti během dvouhodinové procházky. Nechyběly dobové fotografie, veselé vzpomínky, romská muzika i vtípky místních obyvatel.

19.5.2017

Venku prší. I toto volají lidé na tísňové linky a zdržují

Ústecký kraj - Řada volajících tísňové linky v Ústeckém kraji zneužívá. Operátoři čelí i nadávkám.

19.5.2017

Seniorka Alena Müllerová: Chtěla bych začít doučovat romské nebo vietnamské děti

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Seniorka Alena Müllerová je jako předsedkyně Svazu tělesně postižených seniorů v ústeckém Krásném Březně i ve svých 85 letech stále aktivní, má ráda společnost a naplno si užívá života.

19.5.2017

Divadlo nasvítí červené světlo solidarity s nemocnými AIDS

Ústí nad Labem - Červené světlo jako vyjádření solidarity nasvítí v neděli od 21 do 24 hodin budovu Severočeského divadla.

19.5.2017

Nerušit, vládneme. Radní vyšoupli starosty z jednání

Ústí nad Labem - Starostové tvrdí, že magistrát nezajímá dění v obvodech. Město oponuje, že je transparentnější.

18.5.2017

FOTO: Hokejové šílenství v Ústí skončilo dříve, než začalo

Ústí nad Labem /ANKETA/ - Klíčové utkání české hokejové reprezentace proti Rusku sledovaly čtyři stovky fanoušků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies