Kapacita domova je 32 dětí. Ty teď budou rozděleny do 4 skupin. Každá z nich bude mít k dispozici vlastní byt s obývacím pokojem, kuchyní, sociálním zařízením a třemi ložnicemi. Jejich život by se tedy měl co nejvíce podobat životu v běžných rodinách. Kvůli tomu bylo nutné přistavět novou budovu.

Ředitelka domova Věra Kristlová vysvětlila, že bylo snem personálu pracovat v domově, kde by děti mohly žít podobně jako v rodině. „Dá se říci, že děti teď již mají rodinné bydlení, právě kvůli svému novému zázemí. Skupiny teď čítají osm dětí a tety, čili to už jr vlastně skoro rodina. Stejně tak si budou v bytech samy hospodařit, uklízet. Všechno to, co se dělá v rodinách.“

Podle ní je však ještě nutné domov dovybavit. „Vzhledem k tomu, že jsme byli dva roky v nájmu, za který jsme hodně zaplatili, tak nám chybí prostředky. Potřebujeme stoly, židle, poličky a podobně.“

Hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc, který byl otevření přítomen, neopomenul připomenout skandál, který dostavbu domova provázel. „Myslím si, že to byla spíš osobní nevraživost zastupitelů města Ústí a dvou politických stran. To mohlo ty děti poškodit. Chtěl bych zastupitele požádat, aby si své účty vyřizovali jinde a ne tady.“

Šulc zároveň dodal, že má z nového domova rozporuplný pocit. „Domovy jsme přestavěli podle standardů EU. Na jednu stranu mě těší, že děti budou mít neskutečně lepší životní podmínky. Na druhé straně jim to rodinu nenahradí. Možná je to také naposledy, co se s tak vysokou životní úrovní setkají.“

Zdeněk Kužel, který na stavbu dohlížel uvedl, že nejtěžší bylo stavět na svažitém a skalnatém podloží. „Nejvíce času zhotoviteli trvalo stavbu vůbec založit, právě kvůli podloží.“

Dětský domov na Střekově je posledním, který kraj nechal rekonstruovat. „Zaplatil za to 44, 9 milionu korun,“ uvedla tisková mluvčí kraje Veronika Kindlová. „Kraj ještě spravuje dalších 16 domovů.“