Ústí nad Labem - Verdikt komise přišel pět dní poté, co Ústecký deník jako jediný zveřejnil citace vulgárního projevu Jany Kubaty na adresu rozhodčích při pátečním utkání Ústí sVítkovicemi. Kubata agresivně řval na rozhodčí po druhé třetině : „Jak to pískáte č…i, dostanete na držku.“

Po vlně kritiky, která se na kubatovoi hlavu snesla, poslal vúterý primátor dopis médiím iAsociaci profesionálních klubů ledního hokeje a předsedovi komise rozhodčích a vněm se omluvil za výroky a chování omluvil.

Omluvný dopis přišel na APK vpravý čas, protože včera asociace páteční incident projednávala. „Disciplinární komise přihlédla komluvnému dopisu,“ potvrdilEvan.

Včera Kubata odmítl rozhodnutí komise komentovat. „Nemám právo to komentovat, ale zařídím se podle toho,“ uvedl. Na dotaz Deníku, jestli to znamená, že pokutu zaplatí zvlastní kapsy, odpověděl, že ano. Přijde tak ozhruba polovinu měsíčníhoplatu.

Šéf disciplinární komise hokejového svazu Stanislav Šulc vÚstí na vlastní oči vpátek při zápase sviděl provokativní nápisy směrem kvítkovickým hokejistům, kouči Bokrošovi isudím na informační kostce nad ledovou plochou. Na kostce se objevilo například: Létající cirkus Ernesta Bokroše (kouče Vítkovic) isněmeckým dovětkem obandě simulantů.

Podle Šulce se ozývalo také opakované skandování zaplněné arény: „Hovado,“ na adresu rozhodčího Hradila.

Vprostorách VIP primátor podle Šulce po první třetině šířil náladu, že se všichni proti Ústí spikli a ho nechtějí vnejvyšší soutěži.

Nelíbilo se mu ani, že zápas píská rozhodčí ze Zlína. „Byl jsem tak otráven zjednání toho pána, že jsem po druhé třetině sedl do auta a odjel domů,“ uvedl Šulc pro server Hokej.cz.

Již vneděli Šulc řekl, že může asociace po ústeckém klubu požadovat zkvalitnění pořadatelské práce, ale iuzavřít stadion. „To je krajní varianta,“ podotkl.

Evan ke včerejšímu jednání disciplinární komise ještě dodal: “Byli jsme upozorněni na to, že už se nesmí opakovat šoty na informační kostce nad ledem, které byly mířeny proti soupeři. Výše trestu se odvíjí iod skutečnosti, že to byl první vážnější prohřešek našeho klubu. Pokud bychom nedostali trest, mohlo by se jednat oprecedent pro ostatní. Ze strany APK jde odefinitivní verdikt.“

Kosudnému pátečnímu zápasu lze dodat, že rozhodčí Hradil vyloučil během utkání sedm ústeckých hráčů a šest zVítkovic. Hosté zVítkovic nakonec nad ústeckými lvy vyhráli4:2.