VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domy jsou definitivně pryč

Ústí nad Labem - Po dvou starých domech na spodní části Mírového náměstí není ani památky.

28.3.2008 1
SDÍLEJ:

Domy na Mírovém náměstí před demolicí čelních stěnFoto: DENÍK/Filip Vlček

Přání Ústečanů, aby zůstaly zachovány alespoň jejich čelní stěny, nebylo vyslyšeno. V proluce mezi stávajícími objekty by mělo vyrůst obchodní centrum.

Jeho podobu ale investor, firma City Center Properties Number Two, před novináři tají a odmítá sdělit i jakékoliv informace o svých zdejších plánech.

„Nemám k tomu od vedení souhlas. Zeptám se znovu a když tak se ozvu,“ řekl včera Vladimír Jašek z pražské advokátní kanceláře Nocarová Jašek & Partners, jenž v Česku zastupuje společnost, kterou vlastní Holanďané. Dosud tak ale neučinil.

Na základě přání Ústečanů město loni s investorem jednalo o možnosti zachování čelních stěn obou domů a ten to zpočátku akceptoval. Statik to ale podle něj nedoporučil, protože byly ve špatném stavu a mohly by ohrozit kolemjdoucí.

Ústečané jsou z toho rozladěni. Upozorňují, že v centru města už tak zůstalo jen minimum historických budov a že ten zbytek je třeba chránit. „Nevěříme tomu, že domy byly v tak havarijním stavu, že musely být zbourány,“ napsala například rodina Marvanova.

Neudržované objekty ale v minulosti skutečně hrozbou byly. Dřívější majitelka Marie Kamilovna Hauová je nechala úplně zchátrat. Opadávaly z nich kusy omítky a posléze i zdivo. Před třemi lety situace došla tak daleko, že městská policie musela obehnat okolí jednoho domu páskou. Stavební úřad udělil Hauové pokutu 200 tisíc korun. Teprve pak začala s opravami, které ale nedokončila.

Náměstek primátora Jan Řeřicha řekl, že na investora, který bývalé domy i pozemky pod nimi odkoupil od soukromé osoby, nemá žádné páky. „Stavba jen musí být v souladu s územním plánem, takže zde nemůže vyrůst třeba panelák. „Jinak na něj můžeme jen apelovat, což děláme. Vznesli jsme požadavek, aby fasáda nového objektu byla v souladu s těmi sousedními, což přislíbil. Zatím jsme viděli 2 dílčí návrhy, na definitivní ale ještě čekáme,“ uvedl Řeřicha.

Autor: Jitka Hadašová

28.3.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Loučení ústeckého brankáře Zdeňka Zachardy.
9

Zacharda se loučí čistým kontem, Arma výhrou

Petr Šmíd.

Náměstek ústeckého hejtmana Petr Šmíd je po nehodě ve velmi vážném stavu

„Zušky“ se otevřou lidem. V Teplicích proběhne koncert

Teplicko, Ústecko - Do celostátního happeningu ZUŠ Open se zapojí i umělecké školy z Teplicka a Ústecka.

Sedačková babička v Krupce oslavila 65 let

Krupka – Českou republiku protínají vzduchem desítky různých lanovek. Ta Krupce na Teplicku, která vyváží lidi na krušnohorskou Komáří vížku, je od čtvrtka už 65 let stará babička.

PODÍVEJTE SE: Sobota na Lázeňské 2017

Teplicko - Největší kulturní akci na Teplicku navštívily v sobotu tisíce a tisíce lidí. Slunce pálilo a pivo teklo proudem. Podívejte se na snímky fotografa Traxlera z teplických ulic. Možná se na nich najdete!

Zámek v Duchcově nechává nahlédnout do ženského světa plného vůní

Duchcov - Na duchcovském zámku je v rámci expozice Okouzleni antikou nově k vidění půvabný suvenýr ze šlechtické Grand Tour či o originální vázy se vztahem ke zkrášlovacím rituálům antických žen.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies