VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Razie na náměstí: Policie šla pro načerno pracující dělníky

Ústí nad Labem - Nečekanou razií proti načerno pracujícím dělníkům včera zaútočila cizinecká policie na staveništi na Mírovém náměstí.

27.5.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Krátce před devátou hodinou obklíčila budoucí obchodní centrum firmy City Center Properties Number Two a jednoho pracovníka po druhém začala spolu s ústeckým úřadem práce lustrovat.

To na Mírovém náměstí rozpoutalo naprostý chaos. Někteří dělníci z okolních stavenišť se začali obávat, že cizinecká policie zavítá i k nim. Nakonec se tak nestalo. Podle jednoho z policistů by to totiž nemělo význam, protože je dělníci už zaregistrovali.

Cizinecká policie spolu s ústeckým úřadem práce nakonec zkontrolovala na dvaatřicet osob. Z toho deset cizinců. „Dva z nich neměli u sebe doklady,“ uvedla Eva Jaklová mluvčí severočeské cizinecké policie. Dělníci je však podle ní následně předložili na jedné ústecké ubytovně.

Firmě, které se prokáže, že zaměstnávala dělníky načerno, hrozí až dva miliony korun pokuty. Odhalení nezaměstnaní přijdou o sociální dávky.

Marie Marková z ústeckého úřadu práce řekla, že výsledky kontroly načerno pracujících dělníků budou mít do týdne. „Na stavbě se účastní mnoho zaměstnavatelů, kteří mají ještě svoje dodavatele, co se týče pracovní síly. Zatím se zjišťovala data těch lidí a nyní se bude prošetřovat, jestli jsou zaměstnáni, mají pracovní smlouvu a podobně,“ řekla Marková.

Pavel Novák, jednatel firmy Ravel, která je hlavním dodavatelem budoucího domu na Mírovém náměstí, o žádné razii nevěděl. „Já o žádných pracovnících, kteří by tam neměli být, nevím. A pokud tam byli, tak to je problém firmy, která pro nás dělá,“ řekl Novák a jedním dechem dodal: „Mě nezajímá, jaké má zaměstnance. Já si kontroluji jen svoje lidi.“

Na stavbě, kterou včera navštívili policisté spolu s úřadem práce, má v budoucnu vyrůst nové obchodní centrum. Jeho podobu ale investor, City Center Properties Number Two, odmítá dlouhodobě odtajnit. Vladimír Jašek z pražské advokátní kanceláře Nocarová Jašek & Partners, jenž v České republice zastupuje holandskou společnost, už několikrát odmítl sdělit jakékoliv informace.

Objekt byl v minulosti hrozbou pro lidi. Dřívější majitelka Marie Kamilovna Hauová ho totiž nechala úplně zchátrat. Z domu na Mírovém náměstí opadávaly kusy omítky a posléze i zdivo.

Před třemi lety situace došla tak daleko, že městská policie musela obehnat okolí jednoho domu páskou. Stavební úřad udělil Hauové pokutu dvě stě tisíc korun. Teprve pak začala s opravami, které ale nedokončila.

Razie proti načerno pracujícím dělníkům nejsou v Ústeckém kraji ojedinělé. V listopadu například policisté obklíčili staveniště v Mostě. Někteří dělníci se tehdy snažili z oplocené stavby utéct, zhruba dvacet se jich schovalo do sklepa budovy. Úřad zkontroloval osmdesát lidí.

Autor: Radek Nohl

27.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Loučení ústeckého brankáře Zdeňka Zachardy.
9

Zacharda se loučí čistým kontem, Arma výhrou

Petr Šmíd.

Náměstek ústeckého hejtmana Petr Šmíd je po nehodě ve velmi vážném stavu

„Zušky“ se otevřou lidem. V Teplicích proběhne koncert

Teplicko, Ústecko - Do celostátního happeningu ZUŠ Open se zapojí i umělecké školy z Teplicka a Ústecka.

Sedačková babička v Krupce oslavila 65 let

Krupka – Českou republiku protínají vzduchem desítky různých lanovek. Ta Krupce na Teplicku, která vyváží lidi na krušnohorskou Komáří vížku, je od čtvrtka už 65 let stará babička.

PODÍVEJTE SE: Sobota na Lázeňské 2017

Teplicko - Největší kulturní akci na Teplicku navštívily v sobotu tisíce a tisíce lidí. Slunce pálilo a pivo teklo proudem. Podívejte se na snímky fotografa Traxlera z teplických ulic. Možná se na nich najdete!

Zámek v Duchcově nechává nahlédnout do ženského světa plného vůní

Duchcov - Na duchcovském zámku je v rámci expozice Okouzleni antikou nově k vidění půvabný suvenýr ze šlechtické Grand Tour či o originální vázy se vztahem ke zkrášlovacím rituálům antických žen.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies