VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zelení spustili opožděnou petici

Střekov - Ve městě se objevila další petice proti nové výstavbě.

27.5.2008 8
SDÍLEJ:

Rezidence Labe na StřekověFoto: Vizualizace: AZ SANACE

Konkrétně proti Rezidenci Labe na Střekově. Petičníkům se nelíbí, že by výstavbě měl ustoupit parčík naproti krajskému soudu. Střekovská radnice ovšem petici považuje za pomýlenou. Projekt prý se zelení počítá v dostatečné míře a navíc je již rozhodnuto.

Petičníci, jimiž jsou Milan Koudelka coby předseda petičního výboru, dále Jaromír Machek a Tereza Dytrychová zároveň poukazují na to, že ve stejné lokalitě je nejméně třikrát větší plocha určená k výstavbě a bez parku. Proto s výstavbou plánovanou na pozemcích stávajícího parku nesouhlasí a naopak požadují urychlenou realizaci obdobné výstavby v proluce mezi ulicemi Hviezdoslavova a Národního odboje. Petiční výbor se ovšem mýlí. Město de facto výstavbu přesunout nemůže.

Střekovské zastupitelstvo již odhlasovalo prodej pozemků na Rezidenci Labe investorovi, jímž je firma AZ Sanace a je již podepsána smlouva o smlouvě budoucí.

Kupní smlouva jako taková bude podepsána až po postavení druhého patra rezidence. Pozemky s prolukou, o nichž se hovoří v petici, patří Salerově výstavbě a. s. a je tedy na této firmě, jak s nimi naloží.

Město může pouze tlačit na její zastavění nebo se ujmout úlohy zprostředkovatele mezi investorem a Salerovou výstavbou. Což by ovšem bylo zbytečné, neboť zde má vzniknout další multifunkční objekt.

Na tyto argumenty Jan Dytrych, který za peticí stojí, řekl, že není úplně proti výstavbě. „Jen chceme, aby kapacita zeleně byla v lokalitě nahrazena před započetím výstavby, případně aby se stavělo jinde,“ uvedl s tím, že případné odškodné za nedodržení smlouvy by měl zaplatit obvod.

Podle střekovské radnice měla petice přijít dřív. „Už v roce 1996 byl pozemek s parkem schválen do závazných částí územního plánu jako plocha pro kolektivní bydlení,“ poukázal starosta Střekova Vlastimil Žáček.

Podle něj tu investor nechal zpracovat dendrologický průzkum se zaměřením na zdravotní stav zeleně. „Je zde 12 lip, 7 topolů a 8 hlohů a další. Zeleň bude odstraněna, vyjma cenného ořechu černého a stromořadí podél Raisovy ulice, kde budou odstraněny dva topoly,“ pokračoval Žáček.

Průzkumem bylo prokázáno, že topoly jsou proschlé. Prý se tím zabýval i magistrát. „Investor má ve smlouvě místo pokácených stromů vysázet aleje podél Střekovského nábřeží a v Kramolích. Na základě konzultací s orgány ochrany přírody chci také prosadit takzvané zelené střechy, tedy vlastně visuté zahrady,“ objasnil dál Žáček s tím, že atrium rezidence bude také plné zeleně. „Takže celá tato petice, vzhledem k tomu, že je prezentována ve stejnou dobu jako volební program zelených, není u mě ničím jiným, než jen zeleným populismem,“ dodal Žáček.

Informace z radnice potvrdila i Eva Šartnerová z investorské firmny AZ Sanace. „Dendrologický průzkum byl navíc součástí dokumentace k takzvané malé EIA,“ dodala.

S výstavbou souhlasí i opozice. Třeba střekovský zastupitel Pavel Boček (KDU–ČSL). „Zcela se hlásím k tomu, co jsem odhlasoval, ačkoliv jinak se střekovskou koalicí v lecčems nesouhlasím. Investor je pro mě dostatečnou zárukou. Tato petice mi připadá jako střelba odnikud nikam a předvolební populismus.“

V průběhu dopoledne bude doplněno video z jednání. Sledujte Ústecký deník!

Autor: Janni Vorlíček

27.5.2008 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FOTO: Brná - Štětí
14

FOTO: Brná doma poprvé prohrála

Vlaky do hor na trati Most - Moldava využívá spousta turistů i sportovců.

Motoráky na Moldavu letos nevyjedou. Oprava vázne

Věčně mladý Jiří Suchý: Uvědomil jsem si, že se už blíží střední věk

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ – Ačkoliv Jiřímu Suchému, všeumělci, ověnčenému řadou prestižních ocenění, bylo nedávno 86 let, je stále velmi aktivní.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Neštěmice mají dva body, trenér ale spokojen není

Neštěmice, Litoměřice – Fotbalisté Neštěmic zabrali a konečně slaví v krajském přeboru bodový zisk. V duelu na půdě Litoměřicka zvítězili 5:4 na penalty, jenže ještě v 80. minutě vedli 4:2.

FOTO: Krásné počasi vytáhlo k Erbence na drakiádu stovky lidí

Ústí nad Labem - Stovky lidí začaly v neděli ještě před čtrnáctou hodinou, kdy bylo oficiální zahájení, plnit louku kolem Erbenovy vyhlídky. Konala se zde po několika letech znovuobnovená drakiáda.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení