VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zelení spustili opožděnou petici

Střekov - Ve městě se objevila další petice proti nové výstavbě.

27.5.2008 8
SDÍLEJ:

Rezidence Labe na StřekověFoto: Vizualizace: AZ SANACE

Konkrétně proti Rezidenci Labe na Střekově. Petičníkům se nelíbí, že by výstavbě měl ustoupit parčík naproti krajskému soudu. Střekovská radnice ovšem petici považuje za pomýlenou. Projekt prý se zelení počítá v dostatečné míře a navíc je již rozhodnuto.

Petičníci, jimiž jsou Milan Koudelka coby předseda petičního výboru, dále Jaromír Machek a Tereza Dytrychová zároveň poukazují na to, že ve stejné lokalitě je nejméně třikrát větší plocha určená k výstavbě a bez parku. Proto s výstavbou plánovanou na pozemcích stávajícího parku nesouhlasí a naopak požadují urychlenou realizaci obdobné výstavby v proluce mezi ulicemi Hviezdoslavova a Národního odboje. Petiční výbor se ovšem mýlí. Město de facto výstavbu přesunout nemůže.

Střekovské zastupitelstvo již odhlasovalo prodej pozemků na Rezidenci Labe investorovi, jímž je firma AZ Sanace a je již podepsána smlouva o smlouvě budoucí.

Kupní smlouva jako taková bude podepsána až po postavení druhého patra rezidence. Pozemky s prolukou, o nichž se hovoří v petici, patří Salerově výstavbě a. s. a je tedy na této firmě, jak s nimi naloží.

Město může pouze tlačit na její zastavění nebo se ujmout úlohy zprostředkovatele mezi investorem a Salerovou výstavbou. Což by ovšem bylo zbytečné, neboť zde má vzniknout další multifunkční objekt.

Na tyto argumenty Jan Dytrych, který za peticí stojí, řekl, že není úplně proti výstavbě. „Jen chceme, aby kapacita zeleně byla v lokalitě nahrazena před započetím výstavby, případně aby se stavělo jinde,“ uvedl s tím, že případné odškodné za nedodržení smlouvy by měl zaplatit obvod.

Podle střekovské radnice měla petice přijít dřív. „Už v roce 1996 byl pozemek s parkem schválen do závazných částí územního plánu jako plocha pro kolektivní bydlení,“ poukázal starosta Střekova Vlastimil Žáček.

Podle něj tu investor nechal zpracovat dendrologický průzkum se zaměřením na zdravotní stav zeleně. „Je zde 12 lip, 7 topolů a 8 hlohů a další. Zeleň bude odstraněna, vyjma cenného ořechu černého a stromořadí podél Raisovy ulice, kde budou odstraněny dva topoly,“ pokračoval Žáček.

Průzkumem bylo prokázáno, že topoly jsou proschlé. Prý se tím zabýval i magistrát. „Investor má ve smlouvě místo pokácených stromů vysázet aleje podél Střekovského nábřeží a v Kramolích. Na základě konzultací s orgány ochrany přírody chci také prosadit takzvané zelené střechy, tedy vlastně visuté zahrady,“ objasnil dál Žáček s tím, že atrium rezidence bude také plné zeleně. „Takže celá tato petice, vzhledem k tomu, že je prezentována ve stejnou dobu jako volební program zelených, není u mě ničím jiným, než jen zeleným populismem,“ dodal Žáček.

Informace z radnice potvrdila i Eva Šartnerová z investorské firmny AZ Sanace. „Dendrologický průzkum byl navíc součástí dokumentace k takzvané malé EIA,“ dodala.

S výstavbou souhlasí i opozice. Třeba střekovský zastupitel Pavel Boček (KDU–ČSL). „Zcela se hlásím k tomu, co jsem odhlasoval, ačkoliv jinak se střekovskou koalicí v lecčems nesouhlasím. Investor je pro mě dostatečnou zárukou. Tato petice mi připadá jako střelba odnikud nikam a předvolební populismus.“

V průběhu dopoledne bude doplněno video z jednání. Sledujte Ústecký deník!

Autor: Janni Vorlíček

27.5.2008 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z archivu Olgy Roučkové.
7

První česká žena na čtyřkolce, která bude na Dakaru, je z Děčína!

V národním parku objevili vzácného netopýra Saviova.

V národním parku objevili vzácného netopýra

Na hradbách Střekova strašil slavný hudební skladatel Richard Wagner

Střekov - Uplynulo 175 let od návštěvy Richarda Wagnera na Ústecku. Připomínku chystá pouze hrad Střekov. Tuto neděli.

Dostáváme hodně branek, není to dobré, ví Antonín Melka

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Slovan má zatím k ideálním výkonům v přípravě daleko. Hoří především obrana.

Taxíky připomínají auta Veřejné bezpečnosti. Bát se jich nemusíte

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Na žluto-bílé nízkonákladové taxíky si kvůli levné ceně počkáte večer i celou hodinu. 

Petr Gandalovič: Netušili jsme, kde se voda zastaví

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Po povodních v roce 2002 nastoupil do funkce primátora Ústí nad Labem. S jejich následky se Petr Gandalovič musel poprat a zajistit, aby zkáza v příštích letech nedosáhla takového rozsahu

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení