VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Schicht a Dietrich Střekovské naštvali

Střekov - Ne všichni jsou úmyslem střekovské radnice– přejmenovávat ulice – nadšeni. Objevují se hlasy, jež to považují za nesmysl a některé dokonce za zvůli úředníků. Radnice sama ovšem tvrdí, že většina lidí, jichž se změny názvů dotýkají, jsou spíš pro.

27.11.2008 1
SDÍLEJ:

Žukovova ulice na StřekověFoto: DENÍK/Janni Vorlíček


Střekovský obvod totiž oznámil změnu názvů ulic. Například Žukovova by se měla jmenovat Johanna Schichta, Varšavská na Marlene Dietrich, část ulice Raisova spolu s částí Varšavské a částí Žukovovy budou přejmenovány na náměstí T. G. Masaryka.

Markéta Čechová z Raisovy ulice se o změnách dozvěděla prostřednictvím anketního lístku, jež obvodní úřad rozeslal obyvatelům dotčených ulic a ze zpravodajství Ústeckého deníku. „Nechápeme, proč na rozmary úřednictva mají doplácet obyvatelé daných ulic a firmy v nich sídlící,“ kritizovala úmysl obvodu. Zároveň dodává, že zdejší starosta sice slibuje bezplatné výměny občanských průkazů, ale to není jediný průkaz, který bude potřeba vyměnit.

„Kdo nám nahradí náš čas související se změnou dokladů, kdo zaplatí firmám náklady na změny v propagačních materiálech a podobně,“ upozornila Čechová. „Myslím, že kdyby se tyto změny týkaly bydliště nebo sídla firmy pánů úředníků, jistě by se jim to nelíbilo.“

Také v internetové diskusi Deníku zazněly některé negativní ohlasy. Například jednatel společnosti Ikema Bohemia Alois Blöser tu navrhl přejmenovat jen část Varšavské ulice. „Často se stává, že zákazníci, kteří nás navštíví, nás hledají v části Varšavská za hlavní silnicí,“ píše.

Hlavní silnice totiž rozděluje Varšavskou na dvě části. Proto navrhuje, aby ulici od divadla kolem obchodní akademie až po hlavní Děčínskou ulici pojmenoval úřad na ulici Marlen Dietrich a úseku směrem k areálu ZPA ponechal název Varšavská.

Pro společnost by prý změna názvu byla spojena se značnými komplikacemi a vysokými náklady. „Veškeré prospekty, webové stránky, vizitky, dopisní papíry, adresy našich dodavatelů v zahraničí, všude je uvedena Varšavská,“ stěžoval si Blöser.

V ulici sídlí i další firmy, například Drachcom, nebo Prokabel.

„Je to názor, na nějž mají právo. Já osobně jsem hrdý, že Střekov bude mít své náměstí,“ odpověděl starosta obvodu Vlastimil Žáček. „Anketa, již kvůli přejmenování ulic provádíme, ovšem v tuto chvíli vůbec nevypadá špatně. Mluvil jsem i osobně s obyvateli a většině to nevadí, naopak, jsou nadšeni.“

Co se údajně týká nákladů na změnu, veškerý servis by měl zajistit střekovský obvod. Lidé prý jen přijdou na úřad, kde bude pracovnice pověřená vyřizováním agendy.

„Marlene Dietrich i Johann Schicht ke Střekovu patří. Oba tu buď žili, anebo podnikali. Samozřejmě vyslechneme i názory občanů,“ dodal Žáček.

Autor: Janni Vorlíček

27.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

 Parkování. Věčný problém nejen v centru města, ale i na Střekově. K nejhorším lokalitám v tomto směru patří například Tolstého, nebo Varšavská a Kramoly.

Parkoviště v ulici Tolstého možná stihnou otevřít do konce roku

Jak reklamovat koupený dům či byt

Dopad povodní nebyl dříve tak velký. Lidé u řeky bydleli v patře

Ústecký kraj – Velká voda v roce 2002 zdevastovala na 79 obcí a měst v Ústeckém kraji. Některé zůstaly odříznuté od světa. Voda poničila silnice i domy, z nichž se některé musely zbourat.

Travelbeat po návratu z Ameriky: Jsme teď jako Alenka v říši divů

Severní Čechy - O příběhy z putování napříč Amerikou se cestovatelé ze severních Čech, Daniel Dubský z České Kamenice a Jindra Caháková z Litoměřic, se čtenáři Deníku dělili pravidelně.

Ústecká královna horských kol získala stříbro na republice

Ústí nad Labem - Simona Jirková z Ústí nad Labem vyhrála 2. místo v mistrovství ČR ve sjezdu horských kol. Mladá jezdkyně reprezentovala ČR a Ústí nad Labem na MS v Rakousku už v roce 2012. Je trojnásobnou vícemistryní republiky ve sjezdu.

Z východu Čech s prázdnou: Jeden gól fotbalistům Ústí na body nestačil

Pardubice – S prázdnou se vrací fotbalisté Ústí z Pardubic, kde prohráli druhé soutěžní utkání v této sezóně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení