VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Neštěmicích vznikla anglická školka

Ústí nad Labem -Nová soukromá mateřská škola specializovaná na výuku angličtiny vznikla v Neštěmicích. Sídlí v budově zdejších městských jeslí.„Měli jsme tu volné prostory, tak jsme se dohodli s magistrátem, že by je bylo vhodné nabídnout pro podobnou činnost,“ uvedla ředitelka Jeslí města Ústí Sylvie Sušická.

23.2.2009
SDÍLEJ:

Budova bývalých jeslí na StřekověFoto: DENÍK/Karel Pech

Školka s názvem Green Tree byla zkolaudována v uplynulém týdnu a nyní rozjíždí svou činnost.
„Oficiálně zahájíme provoz 2. března. V tomto měsíci také budeme zařazeni do registru ministerstva školství. Díky tomu jsme mohli snížit platby rodičům dětí,“ řekla majitelka a ředitelka školky Lucie Hale. Dodala, že otevírají jednu třídu s maximálním počtem dvaceti dětí, o které budou pečovat kvalifikovaní pedagogové s aktivní znalostí anglického jazyka a rodilí mluvčí.

Rodiče zde měsíčně zaplatí podle toho, jak dlouho zde budou děti nechávat. Standardní pobyt od tři čtvrtě na osm do patnácti hodin, se stravováním, výukou a dalšími aktivitami včetně výletů je přijde na 3 400 korun. Za delší pobyt, například když budou vyžadovat dřívější příchod, nebo naopak pozdější odchod dítěte si ale budou muset připlatit.
„Zatím vyřizujeme přihlášky a dvakrát týdně zde provozujeme odpolední anglický klub pro předškoláčky nejen naše, ale i z jiných zařízení,“ dodala Hale.

Podobná mateřská škola mohla vzniknout také v budově bývalých jeslí na Střekově. Město je na konci roku 2007 zavřelo s tím, že byly málo využívané a že poptávku ústeckých rodičů uspokojí zbývající jeselská zařízení na Severní Terase a v Neštěmicích. A zároveň vyhlásilo záměr objekt nabídnout zájemcům o provozování soukromé mateřské školy nebo jiného zařízení pro děti.
Ozvali se dva, jedním byla ústecká firma BOS. „Loni v lednu jsme se zúčastnili výběrového řízení, kde jsme prezentovali náš projekt. Chtěli jsme se zde provozovat mateřskou školu s anglickou výukou. Náš záměr byl v souladu s městskými podmínkami, přesto jsme neuspěli. Město výběrové zřízení zrušilo a ani nám nedalo nic vědět. Důvod nevíme dodnes,“ postěžovala si manažerka firmy Gabriela Malá s tím, že školka už mohla být v provozu. Dodala, že jejich zájem o prostory po vyklizených střekovských jeslích, které jsou už přes rok prázdné, nebo o jiné vhodné pro školku, stále trvá, ale vše uvízlo na mrtvém bodě.

Město totiž loni svůj původní záměr se střekovskou budovou přehodnotilo s tím, že ji samo zrekonstruuje a zřídí zde městské jesle ve své režii. V rozpočtu na letošní rok si na to vyčlenilo 17 milionů korun a zadalo zpracování projektové dokumentace.
Zda ale rekonstrukční práce skutečně zahájí, není jisté. „V souvislosti se současnou ekonomickou krizí některé naplánované aktivity znovu přehodnocujeme. Jasno bychom měli mít do dvou či tří týdnů,“ tlumočila slova náměstka primátora Jana Řeřichy Ivana Solničková z tiskového oddělení magistrátu.

Autor: Jitka Hadašová

23.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Loučení ústeckého brankáře Zdeňka Zachardy.
9

Zacharda se loučí čistým kontem, Arma výhrou

Petr Šmíd.

Náměstek ústeckého hejtmana Petr Šmíd je po nehodě ve velmi vážném stavu

„Zušky“ se otevřou lidem. V Teplicích proběhne koncert

Teplicko, Ústecko - Do celostátního happeningu ZUŠ Open se zapojí i umělecké školy z Teplicka a Ústecka.

Sedačková babička v Krupce oslavila 65 let

Krupka – Českou republiku protínají vzduchem desítky různých lanovek. Ta Krupce na Teplicku, která vyváží lidi na krušnohorskou Komáří vížku, je od čtvrtka už 65 let stará babička.

PODÍVEJTE SE: Sobota na Lázeňské 2017

Teplicko - Největší kulturní akci na Teplicku navštívily v sobotu tisíce a tisíce lidí. Slunce pálilo a pivo teklo proudem. Podívejte se na snímky fotografa Traxlera z teplických ulic. Možná se na nich najdete!

Zámek v Duchcově nechává nahlédnout do ženského světa plného vůní

Duchcov - Na duchcovském zámku je v rámci expozice Okouzleni antikou nově k vidění půvabný suvenýr ze šlechtické Grand Tour či o originální vázy se vztahem ke zkrášlovacím rituálům antických žen.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies