VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uzavírka přes Sebuzín je zrušena

Sebuzín - Obyvatelé Sebuzína trpí dalším zvýšením dopravního provozu. Ústecký magistrát totiž musel povolit automobilům průjezd jejich vesnicí.

14.3.2009 2
SDÍLEJ:

Most v Sebuzíně.Foto: Karel Pech

„Správa a údržba silnic (SÚS) nepředložila všechna souhlasná stanoviska k úplnému uzavření komunikace do Litoměřic,“ sdělil Dalibor Dařílek, vedoucí ústeckého odboru dopravy.

Populární silnice do Litoměřic, obecně řidiči nazývaná „zkratka přes kopečky“, je uzavřena kvůli sesuvu půdy. Objížďka vede ulicemi Sebuzína. Silná dopravní zátěž kvůli tomu ničí místním majetek. Například František Krejčí si stěžuje, že po více než dvou letech má zničené podezdívky a plot. „Silnice klesá, takže musím opravit nájezdy k domu. Navíc mám strach, kdy začnou praskat stěny u baráku,“ stěžoval si Krejčí s tím, že někteří zdejší lidé už praskliny ve zdech domů objevili.

Rozhodnutí ústeckého odboru dopravy podle svého vedoucího Dařílka prozatím nenabylo právní moci. „Město i střekovský obvod budou situaci v Sebuzíně sledovat, uvidíme, jak se to vyvine a pak se rozhodneme, co dál.“

Uzavřen dle Dařílkových slov zatím není ani sebuzínský most, který je ve špatném technickém stavu. Deník zjistil, že je u něj umístěna značka povolující vjezd jen dopravní obsluze.

Problémy s dopravou v Sebuzíně by měl vyřešit nový kruhový objezd a rekonstrukce sebuzínského mostu. Kvůli tomu už byly zahájeny i geologické vrty až do hloubky přes 80 metrů. Krajský úřad už v rozpočtu vyčlenil peníze na stavbu.

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje (SÚS) plánuje stavbu kruhového objezdu na letošní rok. Technický náměstek SÚS Jaroslav Tačner vysvětlil, že v současné době se už vyjednává stavební povolení. „Žádali jsme však o prodloužení úplné uzavírky do dokončení stavby. Vyhověno však nám nebylo.“

Nyní podle Tačnera záleží na tom, zda se všechny strany shodnou buď na pokračování uzávěrky, nebo na objízdné trase po místní komunikaci v Sebuzíně.

František Janačík z kanceláře hejtmana pak doplnil, že zahájení stavebních prací na kruhovém objezdu bude nejprve předcházet uzavření dohody s městem Ústí nad Labem o jisté míře spolufinancování. „Po uzavření dohody bude určitě následovat také společné vyhlášení výběrového řízení na dodavatele stavebních prací. Předpokládáme, že ty by mohly být zahájeny nejdříve v srpnu.“

S vedením objízdné trasy přes místní komunikace v Sebuzíně přirozeně nesouhlasí střekovská radnice. „Takový provoz v Sebuzíně není možný. Úplná uzavírka je nutná, trváme na ní. Nemůžeme prostě připustit, aby lidi ze Sebuzína přicházeli o majetek, když se do Litoměřic dá pohodlně dostat podél Labe,“ prohlásil střekovský starosta Vlastimil Žáček.

Litoměřice ovšem s uzavírkou nesouhlasí. Vedoucí litoměřického odboru dopravy Ivo Perna si za tímto požadavkem stojí, protože na objízdné trase se nacházejí tři obce, jež začaly kvůli sesuvu v Sebuzíně trpět zvýšenou dopravní zátěží.

„Alespoň jednosměrný provoz potřebujeme. Nemíním z tohoto stanoviska ustoupit, i když nevím, co z toho vzejde. Jestli se to Střekovu nebude líbit, tak se musí najít někdo, kdo nás rozsoudí. Tedy kraj,“ řekl Perna.

Zkratka musela být uzavřena po sesuvu půdy. Při šetření úřady zjistily, že pod povrchem jsou rozsáhlé sklepy a spodní voda. Vzniklo několik variant, jak se s tím vypořádat. Dokonce hrozilo, že nezbyde, než přesunout zdejší kapličku, jež také trpí silničním provozem. Ta totiž stojí přesně uprostřed vozovky, jež se okolo ní větví. Nakonec zvítězil kruhový objezd.

Autor: Janni Vorlíček

14.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Zajímavé projekty pro seniory podpoří ústecký magistrát

Opuštěné jesle v Kamenné ulici na Střekově
3 13

Opuštěné jesle jako fitness? Město preferuje školku

Parkoviště v ulici Tolstého možná stihnou otevřít do konce roku

Střekov - Na základě požadavků občanů nechal městský obvod Střekov zpracovat projektovou dokumentaci na parkovací stání v ulici Tolstého.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Dopad povodní nebyl dříve tak velký. Lidé u řeky bydleli v patře

Ústecký kraj – Velká voda v roce 2002 zdevastovala na 79 obcí a měst v Ústeckém kraji. Některé zůstaly odříznuté od světa. Voda poničila silnice i domy, z nichž se některé musely zbourat.

Travelbeat po návratu z Ameriky: Jsme teď jako Alenka v říši divů

Severní Čechy - O příběhy z putování napříč Amerikou se cestovatelé ze severních Čech, Daniel Dubský z České Kamenice a Jindra Caháková z Litoměřic, se čtenáři Deníku dělili pravidelně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení