VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROZHOVOR: Chci změnit komunikaci personálu s pacienty

Ústí nad Labem/EXKLUSIVNĚ PRO DENÍK/ -Jiří Madar se po šesti letech vrací na post ředitele Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. „Chci z ústecké nemocnice vybudovat jednu z nejlepších nemocnic v republice,“ prohlásil Madar v exkluzivním rozhovoru pro Deník v den jeho zvolení ředitelem.

23.5.2009 5
SDÍLEJ:

Jiří Madar.Foto: DENÍK/Marie Pihrtová

Jak se na své minulé aféry dnes díváte, například na řízení pod vlivem alkoholu?
To je jediná aféra, kterou mi lze vytknout. Nevím, co k tomu dodat, stalo se, pyšný na to nejsem. Vyvodil jsem z toho důsledky, odstoupil jsem z politických funkcí, i když poslední kauza měla objektivní důvody v zdravotních obtížích mé manželky. Pouze nechápu, proč i po čtyřech letech je můj případ stále tak aktuálním tématem.

Asi proto, že jste se nyní stal opět ředitelem nemocnice. Co vás vlastně vedlo k tomu, abyste se přihlásil do výběrového řízení?
Byla to pro mě opět výzva. Přihlášení jsem velmi dlouho zvažoval. Můj současný život probíhal v klidu, mám dobře zavedenou ortopedickou praxi a relativně dost času pro osobní aktivity. Nakonec jsem se rozhodl do toho jít, i když jsem věděl, že to díky novinářům bude těžké nejen pro mě, ale i pro moji rodinu. Ale znám prostředí nemocnice a většinu lidí, se kterými jsem kdysi spolupracoval a myslím si, že ve spolupráci s vedením Krajské zdravotní můžu nemocnici ještě prospět. O tom mě ujistily i dnešní telefonáty a SMS zprávy z nemocnice.

Jak jinak vzpomínáte na své minulé působení na postu ředitele v nemocnici v Ústí i v Jihlavě?
Na obě působiště velmi rád. Pro Ústí byl charakteristický výborný tým lidí a zaujatost všech pro věc. Litoval jsem jen, že jsem musel odejít od nedokončené práce.
Jihlava byla cestou do neznáma, nemocnice byla velmi zadlužená, zaměstnanci nekomunikovali a byl zde velmi silný vliv odborových organizací. Tato práce pro mě byla velkou výzvou, neboť mi byla nabídnuta v době, kdy byl mediální tlak na mou osobu velice silný a negativní. Myslím si, že práce v Jihlavě se podařila a že jsem nezklamal důvěru tehdejšího hejtmana a zaměstnanců nemocnice.
Z Jihlavy jsem odešel z rodinných důvodů.

Jaké máte nyní s ústeckou nemocnicí plány? Co je pro vás prioritou?
Nejprve se musím s chodem nemocnice opět seznámit. Pět let jsem s ní byl ve styku pouze jako pacient, návštěvník nebo externí spolupracující lékař. Chci si osobně projít většinu zdravotnických i nezdravotnických oddělení, znovu se konkrétně seznámit s jejich fungováním.
Hlavním cílem ale bude zlepšení komunikace personálu nemocnice s pacienty, kvalita poskytované zdravotnické péče a důraz na vnitřní komunikaci mezi zaměstnanci.
Samozřejmostí jsou dobré hospodářské výsledky a dle cílů Krajské zdravotní z ústecké nemocnice vybudovat jednu z nejlepších nemocnic v republice.

Jak máte v plánu skloubit práci ředitele nemocnice a svou soukromou praxi?
Chtěl bych si i nadále zachovat odbornou erudici. Samozřejmě to nepůjde v takovém rozsahu jako doposud. Ale některé mé zkušenosti z praxe, hlavně přístup k pacientům, se velmi dobře dají přenést i do nemocnice k prospěchu jejích pacientů.

Chcete se také vrátit do politiky?
Ne.

Jiří Madar
- je mu 50 let a absolvoval FVL UK Praha
- působil na ortopedickém oddělení Masarykovy nemocnice
- od roku 2000 do roku 2003 byl ředitelem Masarykovy nemocnice v Ústí, od roku 2004 do roku 2006 ředitelem Nemocnice Jihlava
- vykonával funkci auditora v nemocničních zařízeních v ČR i na Slovensku
- zavedl systém řízení kvality například v Nemocnici Opočno, Litomyšl
- provozuje privátní ortopedickou praxi

Autor: Vladimír Mayer

23.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Poutníci.
8

Poutníci se vracejí, Guláš zavoní bluegrassem

Fotbalistky FK Ústí nad Labem

Ač bojují o přední příčky v ČFL žen, zájem diváků chybí

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili

Ústí nad Labem - Představujeme vám miminka vyfotografovaná v 33. týdnu roku 2017.

FOTO: Na faře v Zubrnicích ožívá příběh pokrokového kněze

Zubrnice - V kulturní centrum se mění bývalá fara v Zubrnicích na Ústecku. Vydalo knihu a chystá další. Stalo se tak poté, co objekt koupila Ilona Rožková z Prahy.

Bouře zasáhnou celé Čechy, povodně zahrozí u malých toků

Severní Čechy - Meteorologové rozšířili výstrahu před silnými bouřemi. Měly by večer zasáhnout celé Čechy, na západě je dokonce vyhlášen vysoký stupeň nebezpečí. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení