VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studie na rekonstrukci ulice přes STZ je hotová, peníze ale chybí

Střekov - Potíže se střekovskou Žukovovou ulicí se táhnou desítky let. Už za minulého režimu, v dobách normalizace, si mezi ústeckými řidiči získala pověst „tankodromu“.

27.7.2009 3
SDÍLEJ:

Žukovova ulice je ve velmi špatném stavu zejména kvůli těžkým vozům vjíždějícím do STZ.Foto: DENÍK/Petr Sochůrek

K její negativní pověsti ještě před nedávnem přispíval i železniční přejezd, přetínající ji hned za kruhovým objezdem, těsně před areálem STZ. Řidič tu v minulosti zůstal stát i deset minut. Proto ji lze také nazvat ostudou města.

Ničí ji kamiony

Třeba Rudolf Barták tudy projíždí už více než dvacet let.

„Co to tady pamatuji, nestojí ta silnice za nic. Výmoly, hrboly, vlny, kamiony, podnikové vlečky, přejezd. Jezdit se tu musí pomalu krokem,“ líčil podmínky v ulici.

„Kromě snad železnice se to moc nezměnilo. Člověk tu dráždí tlumiče pořád,“ stěžoval si.
Další připomínky padaly ke vzhledu ulice, k poničeným chodníkům a další. Stav vozovky mají ale na svědomí hlavně kamiony, které tudy zajíždějí do STZ, bývalé Setuzy.

Tohoto je prý si STZ vědoma, jak uvedla její mluvčí Marie Logrová. „Nicméně je ale vše o penězích. Ničemu se samozřejmě nevyhýbáme a pokud to bude jen trochu možné, budeme na rekonstrukci ulice spolupracovat. Ovšem v tuto chvíli je pro nás rozhodující stabilizovat naši společnost,“ dodala k tématu.

Studie už je

Faktem ale také je, že oproti dnešku se Žukovově ulici dlouhé roky nevěnovala zas tak velká pozornost. Podle Dalibora Dařílka, vedoucího odboru dopravy ústeckého magistrátu, je dokonce zpracována studie rekonstrukce „Žukovovky“ a jsou první, velmi hrubé odhady, kolik by taková kompletní revitalizace mohla přibližně stát.

„Předběžně asi 30 milionů korun. Studie je sice hotová, ale není to v zásobníku investičních akcí na tento rok,“ vysvětlil před nedávnem Dařílek.

„Určitě to ale dáme do zásobníku na příští rok. Nejsou také připraveny a ani schváleny žádné podklady pro výběrové řízení na zhotovitele stavby. Dokumentaci je potřeba dopracovat,“ dodal k tomu.

O které "Ostudě města" byste si rádi přečetli?

Posílejte nám své tipy na objekty, které hyzdí naše město, na e-mail:
ustecky@denik.cz
Těšíme se na vaše náměty!

Dotace jsou nutné

Investovat do kompletní rekonstrukce by ovšem mohlo přijít mnohem dráž, protože odhady ceny většinou bývají velmi optimistické. Na to upozornil i starosta střekovského obvodu Vlastimil Žáček.

„Jsem rád, že je alespoň studie revitalizace hotová. Konečně se to někam pohnulo. Nelze to platit celé z rozpočtu, jinak by nezbylo dostatek financí na další investice. Ústí by to mohlo financovat z vhodných dotačních titulů,“ upozornil Žáček.

„Jako je například Fond rozvoje dopravní infrastruktury anebo třeba z regionálního operačního programu,“ řekl s tím, že by byl rád, kdyby se na Žukovovce podílela i STZ kvůli kamionům. „Ty ji ničí nejvíce,“ dodal k problematice Žáček.

Příští podělí: Bývalý klub Tukan v Klíšské ulici

DALŠÍ OSTUDY MĚSTA:

Autor: Janni Vorlíček

27.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Žernosecký košt 2017
28

FOTO: Jedenáctý ročník Žernoseckého koštu

Kotlíkové dotace. Ilustrační foto.

Byly mezi prvními. Kotlíková dotace na ně přesto nevyšla

Ústecký dětský sbor UJEP zpíval ve Španělsku

Ústí nad Labem - Reprezentovat ústecký region, Univerzitu Jana E. Purkyně v Ústí i její pedagogickou fakultu, poznat místní kraj a zvyklosti se vydal Ústecký dětský sbor UJEP minulý týden do Španělska.

AUTOMIX.CZ

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Česká automobilka Škoda v minulých letech získala pověst výrobce především praktických vozů, které nabízejí řadu chytrých nápadů. V poslední době se ale značka snaží také působit emotivně. I proto zvažuje sportovní auto, které bude inspirované legendárním kupé 110 R ze 70. let.

Bývalý hejtman Šulc a další obžalovaní půjdou k soudu opět v září

Ústí nad Labem – Bez přítomnosti obžalovaných Jiřího Šulce a Pavla Markvarta pokračoval u ústeckého okresního soudu v pondělí proces s pěti obžalovanými, kteří působili v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad.

Střekov doma otočil zápas, přesto nakonec padl

Střekov – Utkání jako na houpačce viděli diváci v pokračování 1.A třídy na Osadě. Domácí hráči prohrávali 1:3, vedli 4:3, ale nakonec odešli s porážkou 4:5.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies