VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedmnáctimilionový dluh Chlumce zaplatí Tocanta

Ústí nad Labem - Tajemný plátce sedmnáctimilionového dluhu Chlumce je odhalen. Je jím firma Tocanta a.s. Uvedl to na včerejším zasedání zastupitelstva obce (ZO) starosta Roman Hanusch.

20.10.2009 9
SDÍLEJ:

V zasedací místnosti chlumeckého obecního úřadu bylo v pondělí odpoledne dusno. Jediným bodem jednání zastupitelstva totiž bylo exekuční řízení vedené proti obci.Foto: DENÍK/Karel Pech

Pokud se vedení obce rozhodne pro uzavření smlouvy s touto firmou, Tocanta zaplatí za Chlumec dluh a dá mu lhůtu jeden rok na sehnání peněz z jiných zdrojů.

„Obci to uvolní ruce,“ řekl mimojiné na zasedání ZO Hanusch. Chlumec hlásí zaplaceno, dárce zůstal utajen

Jaké budou konkrétní důsledky smlouvy pro obec, zatím není jasné. Návrh smluvy od Tocanty má být vyhotoven do konce tohoto týdne.

Firma se podle obchodního rejstříku zabývá pronájmem nemovitostí, bytů a nebytových prostor bez poskytování jiných než základních služeb spojených s pronájmem. OBRAZEM: Chlumec dluží šestnáct milionů

Hanusch oznámil, že mu bylo přislíbeno, že společnost za onen rok odkladu splátek nebude požadovat úroky. Jak se mu to podařilo vyjednat, ovšem už neuvedl.

ZO před zmíněným dluhem ještě stihlo projednat letošní rozpočtová opatření. Zbytek schůze se nicméně věnovalo obecnímu dluhu a exekučnímu řízení s ním spojenému. ROZHOVOR SE STAROSTOU OBCE: Zaplatíme to, řekl k dluhu starosta Chlumce Hanusch

Podle předběžných zpráv má Tocanta exekutorovi zaplatit milionový dluh, ten posléze pohledávku vyřídí s věřitelem Chlumce. Tim jsou Vodohospodářské stavby s.r.o., kterým Chlumec dluží za stavební práce na inženýrských sítích pro rodinné domky ve Stradově.

Chlumec v současnosti mnoho možností na výběr nemá. ZO však projevilo nedůvěru ke zbrklému souhlasu se smlouvou s Tocantou. „Co je to vlastně za firmu?“, ptal se zastupitel Radek Pursch.

Starosta uvedl, že v budoucnu bude zapotřebí hledat finance i jinak. „Další možností je aktivnější shánění peněz,“ prohlásil. Hanusch chce do Chlumce přitáhnout nové podnikatele.

Obec mnoho finančních rezerv nemá. Kde vezme za rok peníze, není zatím jisté.

ZO nakonec odsouhlasilo, že Tocanta vypracuje pracovní návrh smlouvy, která bude zastupitelům do konce týdne dodána k prostudování. Příští pondělí se sejde finanční výbor obce s odbornými připomínkami a ZO na svém příštím zasedání bude jednat o případném potvrzení smlouvy s Tocantou.

Autor: Ondřej Kůs

20.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:
Tisíce návštěvníku zaplavilo Úštěcký letní jarmark. Na jubilejní 20. ročník dorazil i císař a král Karel IV. se svojí družinou.
49

Foto: Na historický jarmark do Úštěka přišly tisíce lidí

Ilustrační foto.

Policie žádá o pomoc veřejnost při objasnění dopravní nehody

V národním parku se narodil rekordní počet silně ohrožených čápů černých

České Švýcarsko – Letošní rok byl pro silně ohrožené čápy černé v národním parku České Švýcarsko rekordním. Narodilo se tu totiž nejméně 18 jejich mláďat, z nichž 16 se podařilo okroužkovat.

Velké Březno oslaví 850 let. Obec hledá účastníky velkého průvodu

Velké Březno - Blíží se oslavy 850 let od založení obce Velké Březno. Průvod historických postav proběhne 30. září.

Obyvatelé Střekova přirovnávají zápach ze Setuzy ke zdechlině

Střekov - Jako když se vypouští žumpa nebo hnije mršina. Tak popisují obyvatelé Střekova zápach, který se několikrát do roka line z areálu bývalé Setuzy v Ústí nad Labem.

Zajímavé projekty pro seniory podpoří ústecký magistrát

Ústí nad Labem - Magistrát města Ústí poskytuje dotace pro akce seniorů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení