VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Budu volit Zemana, říká bývalý komunista Kubín

Ústí nad Labem /ON-LINE/ - Zastupitel Jaroslav Kubína je známý tím, že se nebojí říci nepříjemné věci nahlas. To potvrdil i v online rozhovoru s čtenáři Deníku. Pořádně se opřel do své bývalé strany.

12.5.2010 22
SDÍLEJ:

ON-LINE rozhovor s Jaroslavem Kubínem.Foto: DENÍK/Petr Sochůrek

Petr: Pane Kubíne vy byste měl radši mlčet, máte másla na hlavě sám dost. Chtěl jste do sněmovny, nedostal jste místo jaké jste chtěl a tak jste se na komunisty vykašlal. To kdyby udělal každý.....naštěstí nejsou všichni takový kariéristi jako VY. Jinak bych se chtěl zeptat: Jestli se nepletu, tak jste před rokem vystoupi z KSČM, ale v zastupitelstvu jste stále a to i přesto, že tam jste jenom díky komunistům, není to od vás sprosté? Svědčí to jen o tom, že vám jde jen o koryto a těžko se vám od něho odchází. A druhá otázka je: taky budete kandidovat za nějaké jiné politické sdružení, jako další váš přeběhlík pan Doubrava? Jinak doufám, že v KSČM není víc takových kariéristů jako jste VY , protože to by kandidátky byli obsazené jen na volitelných místech.....
Petře, o místo ve sněmovně jsem vůbec neusiloval, to máte hodně špatné informace. Naopak jsem chtěl politiku v letošním roce v tichosti po vypršení mandátu městského zastupitele opustit a dále již nikam nekandidovat. Tuto skutečnost věděl již dva roky dopředu předseda okresního výboru, nikde veřejně jsem o tom ale nehovořil, a přes můj odpor jsem byl přesto p. Vodseďálkem napsán mezi kandidáty do sněmovny . Zlom nastal po osobním naléhání poslance Šenfelda a předsedy ÚV Filipa, že bych odcházet neměl a dokonce mě lámali na kandidaturu na post senátora za Ústí. Věřte, hodně těžko se odmítá něco tak významného, za co by byli jiní moc vděční, a navíc nejvyššímu představiteli strany. Proto jsem k úvaze o kandidatuře na senátora svolil s tím, že to zvážím a stanovím podmínky, za kterých by bylo možné dosáhnout co nejlepších výsledků ve volbách. A po konzultaci s předsedou ÚV jsem zůstal na kandidátce do sněmovny. A ke zděšení některých svých bývalých stranických kolegů, aniž bych proto hnul prstem, jsem okresní stranické primárky vyhrál.
A k tomu korytu, od kterého se mi nechce. Já považuji za koryta třeba uvolněné funkce radních kraje a předsedů výborů a komisí za více než 60 tisíc korun, včetně přidělených osobních aut a dalších prebend. Našly by se i koryta třeba za odvedenou práci v komisích a výborech ve městě. To ano. Ale jestli považujete 1 227 korun měsíční odměny zastupitele města za koryto, od kterého se nemohu utrhnout, tak je mi vás líto. Jinak vás chci ubezpečit, že zastupitelem nezůstanu ani o den déle, až vynese krajský soud pravomocný verdikt k žalobám, které jsem jako zastupitel města podal. Tedy ne jako soukromá osoba, ale jako zastupitel.
A ke druhé časti Vaší otázky. Kdybych chtěl dělat někde kariéru, jak o mě píšete, věřte, že bych se choval docela jinak, než tomu je. Nesnáším totiž křiváctví a nikomu ani nepochlebuji, tím víc, že vidím, co se kolem nás děje. A věřte, nevěřte, dvě volební období bojů s větrnými mlýny a okrádáním ústeckých občanů mi stačilo. Proto, i přes některé nabídky, nemám v úmyslu již nikam kandidovat.

Petra Žáčková: Pane Kubíne, jak je možné, že právě komunisté dokáží nepodpořit aktivního člověka, jako jste vy, který se nebojí hájit zájmy jejich voličů. Jinými slovy, který veřejně hájí jejich program. V jiných stranách by se tohle nestalo.
Ale stalo. Vždyť to vidím. Slušní a aktivní lidé překáží v Ústí i v jiných stranách. Například ústecká ODS se zbavila starosty Severní Terasy Brodského, ačkoliv je to podle mého názoru člověk, který si zasloužil respekt. Dříve to byla třeba i starostka centrálního obvodu Majdalena Jelínková. Vedení ČSSD v Ústí zase například dlouhodobě ignoruje člena, který na rozdíl od nich dokáže srozumitelně veřejně formulovat své názory a nebojí se střetu. Nevidím jiného sociálního demokrata, který by v Ústí v rámci předvolebních výměn názorů veřejně ve sdělovacích prostředcích podporoval jejich volební program. Myslím tím Františka Štvána. Naštěstí se o něm jejich předseda Paroubek v nějakých novinách pochvalně vyjádřil. Jinak bych si musel myslet, že slušní a aktivní lidé v ČSSD nezajímají absolutně nikoho. Dám ruku do ohně, že se Štván v komunálních volbách, ani v žádných jiných na volitelném místě neobjeví. Ale to je můj pohled. Skutečné pohnutky k ignorování těchto lidí by museli prozradit místní šéfové ODS a ČSSD. Za občany by se jich na to měli ptát novináři.

Jirka: Proč jste kradl elektřinu a pak ze sebe dělal mučedníka? K tomu člověk musí mít opravdu žaludek, viďte?
Jirko, při takto vážném obvinění byste měl vystoupit z anonymity, nechovat se zbaběle a říci mi toto do očí, i když si myslím, že se známe dokonce osobně. Vám i čtenářům dávám na zváženou, ať každý posoudí sám, zda-li se zloděj chová stejně jako já, kterého Policie ČR a posléze i okresní státní zastupitelství očistí ze všech podezření. A ono mu to ještě nestačí a žádá nejvyšší státní zástupkyni Veseckou, aby se případem dále zabývala, že případ policie odložila předčasně. Dnes jsem jenom rád, že i po vyjádření krajského státního zastupitelství z minulého týdne, se ti gauneři, kteří na mém domě způsobili neoprávněný odběr a pak mě šli z veřejného telefonního automatu v Lounech anonymně udat za černý odběr elektřiny, že nemohou mít nadále klidné spaní. A to i za to, co způsobili mé 86 leté tchyni, když totéž udělali s elektroměrem na jejím odběrném místě v panelovém domě, kde bydlí. Mstít se zastupiteli takovýmto způsobem za veřejnou kritiku věcí, které se odehrávají v našem městě, tomu se říká hyenismus nejvyššího kalibru. Dále to zatím komentovat nechci.

Eva: Váš odchod z KSČM souvisí nějak čachry na kandidátce strany, kdy do čela byla postavena dcera paní Čelišové Petra Hubáčková?
Můj odchod z KSČM souvisí s nedemokraticky sestavením kandidátky do poslanecké sněmovny, kdy došlo v okrese na opakovanou nominační konferenci, které nemělo za účel nic jiného, než změnit pořadí v okrese Ústí. To už nešlo jen tak přejít mlčením. Proto, abychom se na příště vyvarovali takovýmto machinacím, projednal jsem s nejvyšším představitelem KSČM v kraji tuto záležitost s cílem řešení podobných věcí do budoucna. Jeho konstatování, že jsme jako kterákoliv jiná politická strana bylo už i na mě moc, a proto jsem se rozhodl ze strany odejít. I když musím říci, že po třiceti šesti letech členství v komunistické straně to bylo pro mě hodně bolestné.

Leoš Marín: Není komunismus v dnešní době tak trochu anachronismus?
Souhlasím, pokud mluvíte o dnešní době, tak ano.

Tonda, Chabařovice: Dlouho vás nebylo vidět ani slyšet. Co se dělo či děje? A kdy se zase vrátíte?
V současné době se věnuji jiným věcem, začal jsem se více věnovat své rodině, vnoučatům a podnikání. A že bych se chtěl někdy v brzké době vrátit do politiky, tak to určitě ne.

Olina: Vydělá vám vaše drogerie dost peněz?
Dnešní malý obchodník to má hodně složité. Naštěstí moje rodina není závislá pouze na výdělku tohoto malého obchodu, ale moje manželka je spolumajitelkou další z firem, která nějaký ten zisk přináší.

Honzíková: Co je dnes největší problém Ústí?
Ač se to nikde mnoho nepublikuje, jeden z největších problémů, který ve městě vidím, je jeho zadlužení. To v současné době dosahuje přes dvě miliardy korun, i když se dluh sníží o 700 milionů dotací z Evropské unie.

Janek: Koho budete volit?
Jsem hodně levicově zaměřený občan. Vylučuji proto všechny pravicové strany, rozhodl jsem se nevolit ani ČSSD a KSČM a při pohledu, kdo v kraji kandiduje, toho již mnoho na výběr není. Zřejmě budu volit tentokrát stranu Miloše Zemana.

Autor: Vladimír Mayer

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 22
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Velká rekonstrukce plynu a kanalizace ve čtvrtek 21. září dopoledne uzavřela na dva až tři týdny křižovatku Dlouhá - Pařížská.
5

FOTO: V centru Ústí začalo dopravní peklo. Potrvá minimálně tři týdny

Petr Kušnierz u ústeckého soudu, archivní foto.

Soud vrátil případ Kušnierze a Vráblíka k došetření

Chabařovice poprvé vyhrály! Slaví i Chuderov

Ústí n. L. - Fotbalisté Chabařovic poprvé v 1. B třídě zvítězili! V derby slaví i Chuderovští.

Geolog: Sesuvy na trase přes České středohoří nikdy hrozit nepřestanou

Ústecký kraj - Posudky geologické služby v 90. letech umístění dálnice právě sem zásadně zamítaly. Zároveň navrhovaly mnohem bezpečnější řešení. 

Po dálnici D8 u Prackovic teď mohou řidiči půl roku jezdit ve všech pruzích

Ústecký kraj /FOTOGALERIE/ – Na jaře čeká prackovickou estakádu další betonování. Přijde na 50 milionů korun, bude trvat zhruba půl roku.

Na silnici a u kolejí leželo devět mrtvých divokých prasat

Ústí nad Labem - V Děčínské ulici ležela na silnici tři mrtvá divoká prasata, na železničním náspu pak dalších šest.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení