GALERIE: Kuriozní nehoda trolejbusu: Řidič si spletl trasu a zlomil vůz
Ústí nad Labem – Kuriózní nehodu museli řešit ústečtí policisté. Na světelné křižovatce ulic Sociální péče – Krušnohorská při otáčení řidič zlomil kloubový trolejbus a zakousl ho do obrubníku.
Petr Sochůrek
9×foto Diskutovat (31) 9.9.2010 17:50 aktualizováno 9.9.2010 21:03
Flashový přehrávač se spouští.
Pokud se vám nespustil, aktualizujte si ho zde.
Na místo musela být povolána hlídka dopravní policie, která po dobu odstranění trolejbusu z křižovatky řídila dopravu.
„Viděl jsem opravdu hodně nehod, ale tohle jsem ještě neviděl. Tomu říkám kousek,“ podivoval se při příjezdu jeden z dopravních policistů.
Kuriózní nehoda vyhnala na ulici i štamgasty z přilehlé hospody, kteří si nehodu fotili na mobilní telefony. V údivu byli také kolemjdoucí, hlavně když viděli, že na trolejbusu je číslo linky šedesát.
„Hele, co tady dělá šedesátka, tady přece nemá vůbec trasu. Co to řidiče napadlo otáčet se tady na frekventované křižovatce,“ podivoval se mladý pár procházející kolem.
To byl právě kámen úrazu, proč k nehodě došlo. Podle slov mluvčího ústecké policie Vladimíra Junka si řidič spletl trasu. „Řidič policistům uvedl, že včera jezdil linku číslo jednapadesát. Dnes ho nasadili na šedesátku. Když řidič zjistil, že odbočil špatně a místo šedesátky jede jednapadesátku, chtěl vše napravit a na nejbližší křižovatce se i s cestujícími otočit,“ řekl Junek.
Policisté dopravní nehodu vyřešili přímo na místě. „Řidič si za otáčení v řízené křižovatce vykoledoval pokutu ve výši tisíc korun,“ dodal Junek.





















