„Stavba začala přeložkou inženýrských sítí,“ uvedla Solničková. „Podle stavební dokumentace by měla být ukončena v říjnu 2012. Zatím ale stále ještě probíhá výběrové řízení na dodavatele.“

Jiří Dušek z investorské firmy Ekofin PC dále upřesnil, že by stavba neměla omezit provoz na výletním zámečku. „Kolaudace je naplánovaná na srpen 2012.“

Jak by měl vypadat hotel na Větruši?

Ve třech nadzemních podlažích a v podkroví by se mělo nacházet 47 pokojů pro asi 80 až 90 hostů. Hotel by měl být zčásti podsklepen.

Podle Jiřího Duška, jednoho z majitelů investorské firmy Ekofin PC, která dřív patřila současnému primátorovi Vítu Mandíkovi, přijde hotel zhruba na 135 milionů korun bez DPH.

„Snažíme se, aby stavba nijak neomezovala provoz atrakcí na zámečku, ale někde stavební stroje stát musí,“ řekl Dušek.
„Takže dáváme žádost o kousek zelené plochy, kde stejně budeme provádět přeložky sítí, a pak ještě to trochu omezí rampu, kde přebírá restaurace zboží,“ dodal Dušek.

Parkoviště nestačí, rozšíří ho na 92

V hotelu by měl pracovat přibližně třicetičlenný personál. Alespoň tedy podle dokumentace, jíž společnost Ekofin PC předložila v rámci procesu EIA, tedy posuzování vlivů stavby na životní prostředí podle zákona 100/2001.

Čím bude hotel výjimečný? „Žádný hotel v Ústí nemá a nebude mít výhodu tak atraktivní polohy, kdy je klient téměř v centru města a zároveň v klidu zeleně a přírody,“ píší tu nadšeně zpracovatelé dokumentace, na níž se podílel třeba Eduard Stöhr z firmy Ecomost.

Jak dále uvedl ústecký stavební odbor přes tiskovou mluvčí magistrátu Ivanu Solničkovou, zastavěná plocha hotelu má činit 785 metrů čtverečních, z toho atrium 187 metrů. „Při výstavbě bude rozšířeno stávající parkoviště na kapacitu 92 stání pro osobní automobily a 3 stání pro autobusy.“

Že hotel na Větruši má být opravdu luxusní, dokládají i další podrobnosti z dokumentace. Součástí záměru je i restaurace o 220 místech pro hosty.

Exkluzivní hotelové služby Větruše

Dovoz jídel na pokoj, koncerty, taneční zábavy, plesy, úklid na pokojích, výměna lůžkovin a ručníků dle třídy hotelu, čištění obuvi, praní osobního prádla, zajištění dopravy, taxi, letenky, směnárna, pokladny, informační centrum, wellness, perličkové a podvodní masáže, vířivé vany, masérské služby, solárium, masáže, fitness centrum, sauna, pára, turecká sauna, lobby bar, restaurace…

Kuchyně zvládne tři stovky jídel denně

Kapacita kuchyně je 250 až 300 jídel denně, při běžném provozu 150 jídel za osmihodinovou směnu. Při větších akcích, jako jsou plesy, promoce, kongresy a podobně objedná hotel kyvadlovou přepravu z centra Ústí na Větruši vozy ústecké MHD.

Projektantem hotelu byla firma Archateliér 2000, která se podílela i na rekonstrukci samotného zámečku před šesti lety.

Investora hotelu pak v legislativním procesu zastupovala firma Varia. „Zajišťovali jsme pro ně stavební povolení a územní řízení, tím to pro nás skončilo,“ uvedl Zdeněk Kužel, šéf Varie, která obdržela nejednu zakázku od Ústí i od městských obvodů.