VYBRAT REGION
Zavřít mapu

AUDIO: Pirátským dalekohledem: Cimrplot

Ústí nad Labem - Zatímco se burzy plaší z nestability Balkánu, Španěl a Itálie, na regionální úrovni, ve Žlutých radách a modrých zasedačkách vládne poměrný klid. Možná ale jen klídek před bouří.

9.8.2011 1
SDÍLEJ:

Jaroslav Achab HaidlerFoto: Radek Fetters

Nicméně poté, co škola pro zloděje myšlenek potvrdila, že všechny odevzdané práce jsou v pořádku (no bodejť by nepotvrdila, vždyť jinak by sama v tu ránu doškolila!), se sebevědomí konšelů zvedá a jejich ostražitost otupuje.

Natolik, že si troufnou tichým, skoro šulc-bendovským hláskem pípnout: „No vidíte, a takhle to bude se vším! – Krajská zdravotní, lanovka, park, sektoráček i všechna budoucí parkoviště!“

A mají pravdu. Takhle to bude se vším. Když kontroluje vždycky ten, co by na to sám dojel jako první!! A proto je všechno v pořádku. Až na to, že každý ví, že to v pořádku není… A tím samým způsobem jsme v Ústí přišli i k Cimrplotu.

Je – úplně stejně jako Jára Cimrman – rozpuštěný a vypuštěný. Jistě si ještě pamatujete, jak byl Aktivní park obezděn vlnitým plechem, aby se tam dalo orat, bombardovat, betonovat a sázet to, co nikdy nevzklíčí. Jeden celý rok tam ten plot stál!! Ale jeho pronájem v položkovém rozpočtu parkových kejklů, který je už týden k dispozici na fejsu, nikde nenajdete. Tenhle (asi zanedbatelný) náklad se někam rozpustil a vypustil.

A já asi vím kam. Najdete to také v tom oskenovaném materiálu. Do suchých větví se vytratil. Ne jako bezdomovec do křoví, ale do čísel „ústecké provenience“. A ta jsou vážně zajímavá ..

Tak si představte, že ačkoli dendrolog navrhl pokácet 156 stromů, pokácelo se jich něco přes tři stovky. Ale pořád ještě zbylo dalších asi pětset, o kterých toto „vyúčtování“ lakonicky tvrdí: odstranění suchých větví v koruně -- 4.675 korun. Pětsetkrát lautr stejná cena! Úsměvné. Cimrstromy v Cimr-Ústí holt schnou všechny na chlup stejně. Jako na povel. Ale koho ?

Jaroslav Achab Haidler

9.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Policisté prohledávali Ústí i okolí. Šlo o protidrogovou akci

Ilustrační foto

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Exstarostku Neštěmic Miloslavu Válkovou potrestal soud podmínkou

Ústí nad Labem – Za manipulace se smlouvou na rekonstrukci chodníků za více než 2,1 milionů korun potrestal ústecký okresní soud bývalou starostku Neštěmic Miloslavu Válkovou. Za pokus o porušení povinnosti při správě cizího majetku odešla od soudu s ročním vězením s podmíněným odkladem v trvání tří let.

Hasiči museli rozebrat komín, aby uhasili hořící saze

Telnice - Hasiči z Petrovic vyjeli v úterý v podvečer k požáru do nedaleké Telnice. Hořely saze v komíně, který byl jimi ucpaný.

Strážnici zachránili divoké sele z koryta potoka

Ústí nad Labem - Sele divočáka pobíhalo večer v korytu potoka v Předlicích v ulici Na Vantrokách a nemohlo se bez cizí pomoci dostat ven.

FOTO: Zatopený důl Petri nabídne rybářský ráj

Chabařovice - S Chabařovicemi si většinou všichni turisté a milovníci přírodních krás spojují jezero Milada, ale hezké místo na procházku je i na druhé straně silnice. Zatopený důl Petri zahájil v sobotu 22. dubna provoz, jako rybářský revír.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies