VYBRAT REGION
Zavřít mapu

AUDIO: Pirátským dalekohledem: Cimrplot

Ústí nad Labem - Zatímco se burzy plaší z nestability Balkánu, Španěl a Itálie, na regionální úrovni, ve Žlutých radách a modrých zasedačkách vládne poměrný klid. Možná ale jen klídek před bouří.

9.8.2011 1
SDÍLEJ:

Jaroslav Achab HaidlerFoto: Radek Fetters

Nicméně poté, co škola pro zloděje myšlenek potvrdila, že všechny odevzdané práce jsou v pořádku (no bodejť by nepotvrdila, vždyť jinak by sama v tu ránu doškolila!), se sebevědomí konšelů zvedá a jejich ostražitost otupuje.

Natolik, že si troufnou tichým, skoro šulc-bendovským hláskem pípnout: „No vidíte, a takhle to bude se vším! – Krajská zdravotní, lanovka, park, sektoráček i všechna budoucí parkoviště!“

A mají pravdu. Takhle to bude se vším. Když kontroluje vždycky ten, co by na to sám dojel jako první!! A proto je všechno v pořádku. Až na to, že každý ví, že to v pořádku není… A tím samým způsobem jsme v Ústí přišli i k Cimrplotu.

Je – úplně stejně jako Jára Cimrman – rozpuštěný a vypuštěný. Jistě si ještě pamatujete, jak byl Aktivní park obezděn vlnitým plechem, aby se tam dalo orat, bombardovat, betonovat a sázet to, co nikdy nevzklíčí. Jeden celý rok tam ten plot stál!! Ale jeho pronájem v položkovém rozpočtu parkových kejklů, který je už týden k dispozici na fejsu, nikde nenajdete. Tenhle (asi zanedbatelný) náklad se někam rozpustil a vypustil.

A já asi vím kam. Najdete to také v tom oskenovaném materiálu. Do suchých větví se vytratil. Ne jako bezdomovec do křoví, ale do čísel „ústecké provenience“. A ta jsou vážně zajímavá ..

Tak si představte, že ačkoli dendrolog navrhl pokácet 156 stromů, pokácelo se jich něco přes tři stovky. Ale pořád ještě zbylo dalších asi pětset, o kterých toto „vyúčtování“ lakonicky tvrdí: odstranění suchých větví v koruně -- 4.675 korun. Pětsetkrát lautr stejná cena! Úsměvné. Cimrstromy v Cimr-Ústí holt schnou všechny na chlup stejně. Jako na povel. Ale koho ?

Jaroslav Achab Haidler

9.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Loučení ústeckého brankáře Zdeňka Zachardy.
9

Zacharda se loučí čistým kontem, Arma výhrou

Petr Šmíd.

Náměstek ústeckého hejtmana Petr Šmíd je po nehodě ve velmi vážném stavu

„Zušky“ se otevřou lidem. V Teplicích proběhne koncert

Teplicko, Ústecko - Do celostátního happeningu ZUŠ Open se zapojí i umělecké školy z Teplicka a Ústecka.

Sedačková babička v Krupce oslavila 65 let

Krupka – Českou republiku protínají vzduchem desítky různých lanovek. Ta Krupce na Teplicku, která vyváží lidi na krušnohorskou Komáří vížku, je od čtvrtka už 65 let stará babička.

PODÍVEJTE SE: Sobota na Lázeňské 2017

Teplicko - Největší kulturní akci na Teplicku navštívily v sobotu tisíce a tisíce lidí. Slunce pálilo a pivo teklo proudem. Podívejte se na snímky fotografa Traxlera z teplických ulic. Možná se na nich najdete!

Zámek v Duchcově nechává nahlédnout do ženského světa plného vůní

Duchcov - Na duchcovském zámku je v rámci expozice Okouzleni antikou nově k vidění půvabný suvenýr ze šlechtické Grand Tour či o originální vázy se vztahem ke zkrášlovacím rituálům antických žen.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies