VYBERTE SI REGION

Moje Ústecko

9.12.2016

Ústí má rozpočet se schodkem 42,6 milionu korun

Ústí nad Labem - Město Ústí nad Labem bude příští rok hospodařit s příjmy 1,529 miliardy a výdaji 1,572 miliardy korun. Schodek 42,6 milionu korun chce město pokrýt úsporami z minulých let.

9.12.2016

Bezdomovci: Slovák chtěl tábořit u šachty, žena se toulala s ročním dítětem

Ústí nad Labem - Lidé bez domova i nadále zaměstnávají ústecké strážníky. Tento týden si na toto téma připsali řadu dalších zákroků.

9.12.2016

Ledovka komplikuje život řidičům i chodcům v celém kraji

Roudníky, Ústecký kraj - Řidiči a chodci v Ústeckém kraji si v pátek musejí dát pozor na ledovku. Silnice jsou namrzlé ve všech sedmi okresech Ústeckého kraje. 

9.12.2016

Problémy s bydlením pomůže vyřešit nové poradenské středisko

Ústí nad Labem - S problémy při správě bytu nebo domu pomůže nově otevřené regionální poradenské středisko Sdružení bytových družstev a společenství vlastníků (SMBD).

9.12.2016

Svádov má zastávku blíž k centru. Vlaky mezi Střekovem a Děčínem zrychlují

Svádov, Ústecko – Až o deset kilometrů v hodině rychleji mohou jezdit vlaky na zmodernizované trati mezi Střekovem a Děčínem.

8.12.2016

FOTO: Čertíci se moc snažili, ale pravdu slyšel pouze Mikuláš

Ústí nad Labem - V pondělí večer bylo město plné pohádkových postav, Mikulášů jsem potkal hned několik, pekelný doprovod skutečně naháněl hrůzu náhodným divákům. Ještě že jim dýchali na záda krásní andělé.

8.12.2016

Ústecký pedagog Vladimír Brůna se rozloučil s egyptskou pouští

Ústí nad Labem - Geodet a pedagog Vladimír Brůna z Fakulty životního prostředí ústecké univerzity se vrátil z Egypta. Již šestnáctou sezonu tam s odborníky z Českého egyptologického ústavu zkoumal v lokalitě Abúsír rozsáhlou nekropoli staroegyptských panovníků období 5. dynastie.

8.12.2016

Arciděkan Miroslav Šimáček: Občané volili politiky, nikoliv bankéře

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - S otázkami na předvánoční dobu jsme se obrátili na osobu nejpovolanější: ústeckého arciděkana Miroslava Šimáčka.

8.12.2016

FOTO: Desing box nabídl samé zajímavé originály

Ústí nad Labem - Autorské šperky, hračky, oblečení, doplňky a další věci byly ve středu k dostání na chodbách ústeckého muzea.

8.12.2016

Atraktivní cheerleading zamíří do Slunety

Ústí nad Labem – Tanec, adrenalin a divácky velmi atraktivní podívaná. To vše nabízí cheerleading, netradiční taneční sport původem z Ameriky.

8.12.2016

Inovační centrum Ústeckého kraje iniciuje koncept otevřených dat

Ústí nad Labem – Město Ústí by se již brzo mohlo připojit ke konceptu otevřených dat. Jednají o tom zástupci Microsoftu, ústeckého magistrátu a Inovačního centra Ústeckého kraje.

8.12.2016

Dávejte pozor, co si cvakáte. V Ústí se opět objevily falešné jízdenky na MHD

Ústí nad Labem – Pokuta za řádně označenou jízdenku? Ano, je to možné. V městské hromadné dopravě se opět objevují falešné jízdenky.

8.12.2016

Vánoční kapry i amury začnou prodávat rybáři v Chabařovicích

Chabařovice - Na prodej vánočních ryb se chystají rybáři na sádkách v Chabařovicích. První prodej zahájí v pátek 9. prosince od 9. do 15.00, ve stejnou dobu otevřou i další pátek 16. prosince a před Vánoci budou ryby prodávat od úterý 20. prosince do pátku 23. prosince od 8.00 do 15.00.

7.12.2016

FOTO: Seniorské předvánoční posezení s tancem bylo fajn

Ústí nad Labem - Levá část přízemí kulturního domu patřila v sobotu těm dříve narozeným. Vzorně upravené dámy, gentlemani v kravatách s hladce oholenou tváří. To bylo dlouho očekávané Předvánoční posezení s tancem.

7.12.2016

Osud ústeckých lázní dr. Vrbenského zůstává nejistý

Ústí nad Labem - Osud bývalých lázní dr. Vrbenského na Střekově zůstává nejistý. Zchátralou budovu chtěla už před půldruhým rokem koupit radnice. Peníze na to městskému obvodu už na jaře 2015 poskytlo město. Zatím se tak ale nestalo. 

7.12.2016

Policie bude více vidět v ulicích, obchodech a na parkovištích

Ústecký kraj - Vánoční shon láká zloděje. Policie nabádá veřejnost, aby si dala pozor na věci.

7.12.2016

Několik expertů odmítlo účast ve skupině pro územní plán

Ústí nad Labem – Čtveřice odborníků ze zhruba dvacítky oslovených lidí odmítla být součástí expertní skupiny pro tvorbu nového územního plánu Ústí nad Labem.

7.12.2016

O školu v praxi byl mezi deváťáky zájem

Ústí nad Labem – Na ukázkové dny pozvala v úterý zájemce o studium z devátých tříd základních škol Střední průmyslová škola v Ústí nad Labem.

7.12.2016

Vánoční stromek se dá koupit i uříznout na plantáži

Varvažov, Ústecko - Koupit u hypermarketu, nebo i uříznout na plantáži. Možností, jak legálně získat vánoční stromek, je více.

AKTUALIZUJEME
7.12.2016

Sever rudne. Radu Ústí doplní komunistka Čelišová

Ústí nad Labem – Rada města Ústí je po téměř devíti měsících opět funkční. Zastupitelé na středečním zasedání zvolili Květoslavu Čelišovou z KSČM novou členkou rady.

7.12.2016

FOTO: Děti z trmické školy vystavují v ústeckém informačním centru

Trmice, Ústí nad Labem - Výstavu na téma Vánoční koledy a recepty z celého světa hostí Informační středisko města Ústí nad Labem na Mírovém náměstí.

7.12.2016

Sport v ohrožení. Město tápe, jak do klubů dostat peníze

Ústí nad Labem – Těžkou hlavu mají ústečtí zastupitelé. Ve středu dopoledne jednají o rozpočtu na rok 2017, jehož součástí je i podpora hokejového a fotbalového klubu.

7.12.2016

Malí čtenáři se s knihovnou vypraví na hrad Střekov

Střekov – Výlet na hrad Střekov připravila na středeční podvečer pro své nejmladší čtenáře Severočeská vědecká knihovna.

7.12.2016

Rozpočet Ústí na rok 2017: Obvody i školky utřou nudli

Ústí nad Labem - Více peněz pro sport a kulturu, naopak pro školy, školky a domovy pro seniory navíc ani korunu. I to přináší návrh schodkového rozpočtu na rok 2017, o kterém budou ve středu jednat ústečtí zastupitelé.

6.12.2016

Jan Novotný chtěl být pilotem, dnes létá skoro každý den, ale s modely

Ústí nad Labem - Janu Novotnému se letadla vždycky líbila. „Snil jsem o pohledu z výšky. Trochu víc jsem narostl, tak jsem se dal na plastikové modely," říká usměvavý mladík postavou připomínající basketbalistu.

6.12.2016

V muzeu pobaví Design Box

Ústí nad Labem - Šanci koupit či vyrobit pěkné dárky i oblečení sobě, dětem a dalším blízkým nabídne zajímavý „Design Box market autorské módy, šperků a originálního designu" ve středu od 11.00 do 19.00 v ústeckém muzeu.

6.12.2016

Běžci, milovníci starých řemesel a vánočních tradic přijeli do Malečova

Malečov - Program před místním kulturákem byl pěkně obsáhlý, začínalo se před obědem, ohňostroj ozářil oblohu před večeří. Stánků tam bylo dost, každý nabízel něco jiného.

AKTUALIZOVÁNO
6.12.2016

Průměrná mzda v Ústeckém kraji vzrostla na 24 917 korun

Ústecký kraj - Průměrná mzda v našem regionu ve třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 1 286 korun, tedy o 5,4 procenta, na 24 917 korun. Většina zaměstnanců to nemá. 

AKTUALIZOVÁNO
6.12.2016

FOTO, VIDEO: Projeďte se s námi jako první po nedokončené dálnici D8

Řehlovicko - Projížďku trasy posledního nedokončeného úseku dálnice D8 absolvovali novináři v úterý dopoledne. Projet si ho můžete i vy na našich fotografiích a videozáznamech.

6.12.2016

Pod Mariánkou projelo během listopadu přes milion aut

Ústí nad Labem - Rekordmanem mezi křižovatkami je ta pod Mariánskou skálou. Podle měření ústecké společnosti NTD group ve směru Předmostí Důlce projelo během listopadu 1 025 572 vozidel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies