VYBERTE SI REGION

Moje Ústecko

31.10.2016

Kostel chtějí Petrovice proměnit na kulturní centrum

Petrovice - Skleněná střecha, pod ní historické muzeum, ale i relikvie uctívaného světce. Málokdo by řekl, že právě tím vším se může pochlubit kostel sv. Mikuláše v Petrovicích na Ústecku.

31.10.2016

FOTO: Jubilejní Rotahufest bavil návštěvníky Domu kultury

Ústí nad Labem - Desátý ročník mládežnického romského festivalu se konal v sobotu v domě kultury.

31.10.2016

Hrobky význačných průmyslníků zůstanou na Dušičky pusté

Ústí nad Labem - Zatímco většinu hrobů krátce před Památkou zesnulých zdobí květiny a svíčky, hrobky významných ústeckých průmyslníků chátrají.

31.10.2016

Napříč Afrikou a zpátky do Ománu se podíváme v ústecké knihovně

Ústí nad Labem - Dvě cestovatelské lahůdky si na tento týden nachystala Severočeská vědecká knihovna do sálu v ulici Winstona Churchilla.

31.10.2016

Spolupráce UJEP a Nha Trang University úspěšně pokračuje

Ústí nad Labem - Fakulta výrobních technologií a managementu (FVTM) Univerzity J. E. Purkyně přivítala další návštěvu z Nha Trang University z Vietnamu.

31.10.2016

Aukce Deníku opět pomůže dětem

Ústí nad Labem – Vlastnoručně podepsané dresy dvou sportovních megastar Petra Čecha z Arsenalu a Michala Neuvirtha z Philadelphie. To budou hlavní taháky letošního, již třetího ročníku Velké charitativní aukce.

30.10.2016

Hledají se dobrovolníci do Národní potravinové sbírky

Ústí nad Labem - Čtvrtý ročník Národní potravinové sbírky se uskuteční již v sobotu 12. listopadu ve více než 659 obchodech po celé České republice.

30.10.2016

Z divné housenky se v ústeckém muzeu vylíhl vzácný motýl

Ústí nad Labem - Celkem sedm podivných housenek našla začátkem září pěstitelka Marie Klocová z Terezína. Spokojeně chroustaly oleandrové listí v její zahradě na litoměřickém předměstí.

30.10.2016

Neustále naštvaní a nespokojení lidé jsou všude kolem nás. I na Ústecku

Ústecko - Odborníci se shodují, že to, co je někdy prezentováno jako špatná nálada, je v podstatě jen zdravá skepse zpestřená folklorem.

30.10.2016

Lanovka z Fora na Větruši příští týden nepojede. Čeká ji příprava na zimu

Větruše – Lanovkou z obchodního centra Forum na vrch Větruše se cestující příští týden nesvezou.

30.10.2016

Nájezdy na hřbitovy jsou v plném proudu

Ústecko - S blížícími se Dušičkami vyrážejí tisíce lidí po celém Ústecku na zdejší hřbitovy. Klidná vzpomínka na zesnulé se ovšem při nepozornosti a spěchu může během krátké chvíle změnit v nepříjemný zážitek na celý život. A to jak na silnici, tak přímo na hřbitově.

30.10.2016

Pneumatiky zatím mění jen ti zodpovědní

Ústecko – Povinnost vyjet na určené úseky silnic jen s povinnou zimní výbavou nastane 1. listopadu. V pneuservisech však velký nápor motoristů zatím nezaznamenali.

29.10.2016

Děti si užívají mediální tábor v centru Ústí

Ústí nad Labem - V plném proudu je příměstský podzimní mediální tábor, který odstartoval ve středu v areálu Českého rozhlasu Sever. Mediaevent, jak je projekt pro děti od 11 do 16 let pojmenovaný, volně navazuje na letní Mediatábor. Ústecký deník je partnerem.

29.10.2016

S dluhy mají problém už i patnáctiletí

Ústecko - Chtěla si koupit nový chytrý telefon a k tomu ještě notebook, ale neměla peníze. Tak si půjčila. Podobně své touhy řeší tisíce mladých lidí na severu Čech.

29.10.2016

Drakeův průliv? Ten nikdy neodpouští chyby

Ústecko - Drakeův průliv. Celkem 444 mil nejobávanějšího moře světa odděluje Jižní Ameriku a Antarktidu. Vše, co jsem doposud na svých cestách prožil, včetně první plavby do Antarktidy, bylo ve srovnání s touto cestou úplná sranda.

29.10.2016

Dopravní podnik věnoval vyřazený autobus hasičům

Ústí nad Labem - Dopravní podnik města Ústí (DP Ústí) poskytl nepojízdný autobus evidenční číslo 15 Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje. Sloužit má k nácviku vyprošťování.

29.10.2016

Politici znovu jednají 
o dovolení rady, vedení města oslovilo Vaše Ústí

Ústí nad Labem – V krajském městě začalo nové kolo vyjednávání o doplnění nefunkční rady města.

28.10.2016

Bořek Voráč už není předsedou dozorčí rady zoologické zahrady

Ústí nad Labem – Bořek Voráč odstoupil z funkce předsedy dozorčí rady ústecké zoologické zahrady.

28.10.2016

Vznik Československa si připomněli i Ústečané

Střekov - Na dvě desítky lidí se v pátek sešly u sochy Tomáše G. Masaryka na Střekově v Ústí nad Labem.

28.10.2016

Rozbité železniční přejezdy na Kozině trápí řidiče

Telnice - Drncání a přeskakování na železničních přejezdech na tzv. Kozí dráha se nelíbí řidičům. Rádi by, aby stát do přejezdů na trati investovalo. Podle Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) to ale není příliš reálné.

28.10.2016

Severu Čech se do nové republiky nechtělo. Připojil se o měsíc později

Severní Čechy - Vznik Československa nebyl jednoduchý. Zvláště na severu Čech. V Ústí nad Labem totiž podle místního archiváře Vladimíra Kaisera převzala republika moc až 11. prosince 1918, tedy celý měsíc a půl po jejím oficiálním vyhlášení.

28.10.2016

Účastníci Stezky odvahy dostanou svítící náramek

Ústí nad Labem - Ústecké podzemí zve děti a rodiče na v pořadí již třetí Stezku odvahy.

28.10.2016

Člověk v tísni vyhlašuje letos druhý ročník soutěže Hledá se LEADr

Teplicko - Jeden svět na školách, vzdělávací program společnosti Člověk v tísni, odstartoval nábor do druhého ročníku soutěže Hledá se LEADr. Soutěž s prvky reality show hledá budoucí lídry občanské společnosti. Je určená pro mladé lidi, kteří se aktivně zajímají o své okolí a uvažují o působení v komunální politice.

28.10.2016

Divadelní přehlídka Ústecká forbína zná návštěvníka číslo 25 tisíc

Ústí nad Labem - Desetiletá přehlídka slaví. Na působivé pondělní hře „Drobečky z perníku" uvítala Forbína pětadvacetitisícího návštěvníka. Byl jím Petr Kapoun z Bukova.

28.10.2016

Slonice Kala byla na pedikúře, 
v zoo k tomu udělali workshop

Krásné Březno – Nebylo to žádné drama. Poslušně si lehla a nechala si ošetřit nohy. Slonice Kala z krásnobřezenské zoo neabsolvovala pedikúru poprvé, ale nikdy u toho nebylo tak početné publikum složené z účastníků 1. Sloního workshopu a novinářů.

27.10.2016

Trolejbusy číslo 54 a 56 o svátek kvůli pokládání asfaltu nepojedou

Ústí nad Labem – Na výluku se musí v pátek v den státního svátku připravit cestující na trolejbusových linkách číslo 54 a 56.

27.10.2016

Chtěl jsem spáchat sebevraždu, říká bývalý gambler

Ústí nad Labem – Po práci jsem se nudil, chtěl jsem více peněz a něco si dokázat. Zamachrovat před kamarády. Takhle 36letý Vilém z Ústí popisuje důvody, proč od svých 20 let začal hrát automaty.

27.10.2016

Reakce z magistrátu dorazila, primátorka na Hrad pojede

Ústí nad Labem – Po několika dnech kancelář primátorky konečně potvrdila, že se primátorka Ústí Věra Nechybová zúčastní 28. října slavnostního setkání u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu na Pražském hradě.

27.10.2016

Šestým děťátkem z ústeckého babyboxu je Markétka

Ústí nad Labem - Zvonek babyboxu u ústecké Masarykovy nemocnice se ve čtvrtek dopoledne opět rozdrnčel. Děvčátko, které v něm bylo, dostalo po vrchní sestře jméno Markétka.

27.10.2016

FOTO: Dostavba D8: Jeden z mostů dokončují, druhý se hýbe

Dálnice D8 - Další část dálnice D8 prochází závěrečným testováním. Na důležité dopravní tepně, která se staví již přes čtvrt století, začala ve středu 26. října v devět hodin ráno zátěžová zkouška jednoho z mostů, který je označován jako most přes uhelnou strouhu a nachází se mezi tunely Prackovice a Radejčín.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies