VYBERTE SI REGION

Moje Ústecko

Místo mobilů vzaly děti do ruky prak

Ústí nad Labem - První ročník Ústecké prakiády se v neděli uskutečnil v zábavním areálu Ústecké podzemí v Žižkově ulici.

V Chabařovicích hledají nového strážníka

Chabařovice - V Chabařovicích hledají nového strážníka městské policie. Ten bude mít na starosti obvod města Chabařovice včetně Roudníků a Přestanova.

Medikové v Ústeckém kraji mohou získat 50 tisíc korun ročně

Ústecký kraj – Stipendium 50 tisíc korun mohou studenti medicíny získat i v příštím školním roce. Ústecký kraj už podruhé podpoří 25 budoucích lékařů 
z celé republiky, kteří po studiích začnou pracovat 
v některé z nemocnic v regionu.

Otevření šikmé věže se blíží

Ústí n. L. – Co ze začátku vypadalo jako utopie, nabírá v současnosti na reálných obrátkách. Ústecká komunitní nadace (ÚKN) udělala důležitý krok k plánovanému otevření šikmé věže kostela Nanebevzetí Panny Marie 
v Ústí.

Jednání o koalici výsledek nepřinesla

Ústí nad Labem – Hnutí a strany zastoupené v ústeckém zastupitelstvu se zatím nedohodly na podobě nové koalice, která by měla řídit krajské město.

FOTO: Osmý ročník závodů dračích lodí vyhráli Cákalové

Vaňov – Dračí lodě vyklidily město, pouze Majáles v letním kině oponoval. Byl to už osmý ročník a skvělých diváků bylo ve Vaňově opravdu hodně.

OBRAZEM: Závod autoveteránů O pohár hraběte Chotka

Velké Březno - Řidiči historických vozidel závodili v sobotu na trase z Velkého Března do Ploskovic a zpět.

Nové parkovací automaty už slouží v ulicích

Ústí nad Labem - Obměny se zatím dočkalo pět automatů. Přijímají i bankovky.

Nezapomeňte na Den matek! Slaví se vždy druhou květnovou neděli

Ústí n. L. - V Československu byla velkou propagátorkou úcty k mateřství Alice Masaryková, poprvé se tento den slavil v roce 1923. Po válce jej nahradil Mezinárodní den žen, po roce 1989 slavíme dvakrát.

Sny hendikepovaných dětí plní Nadační fond Plamínek naděje

Ústí nad Labem - Běh na cyklostezce v Brné byl prozatím poslední akcí Nadačního fondu Plamínek naděje. Akce byla věnována hendikepovanému chlapci z Třebenic.

FOTO: Myslivci hodnotili 
lovecké trofeje

Libouchec – Lovecké trofeje ulovené v sezoně 2015/2016 si může veřejnost v sobotu od 9.00 do 15.00 prohlédnout v nedávno zrekonstruovaném zámku v Libouchci.

Voda z Kačáku v Tisé už neutíká, stavidlo dostane nová prkna

Tisá - Únik vody z rybníku Kačák se podařilo zastavit. Hladina od soboty ale poklesla o téměř tři metry.

Gymnázium se bude z Terasy stěhovat

Severní Terasa - Gymnázium se z areálu na okraji Centrálního parku na Severní Terase za několik let zřejmě odstěhuje. Zastupitelstvo Ústeckého kraje schválilo investiční záměr na sestěhování Gymnázia a Střední odborné školy dr. Václava Šmejkala do areálu ve Staré ulici. Ten bude ale nejdříve třeba zrekonstruovat a dostavět.

Dračí přetahovaná na Labi ve Vaňově začíná

Vaňov - Panečku, to je vždycky podívaná. Plná řeka pohádkových lodí, na břehu davy diváků, kteří fandí svalnatým Honzíkům a zakletým princeznám. Bubeníci soutěží o nejkrásnější převlek, profesionální kormidelníci ženou dlouhatánské lodě v šesti drahách na trati dlouhé 200 metrů do vysněného cíle.

Po výbuchu zůstalo 50 zraněných. Záchranáři cvičili v kempu u Tisé

Ostrov u Tisé – Večerní afterparty po závodě cyklistů je v plném proudu. Mladí lidé se radují z vítězství, slaví a tančí. Pohodu a smích v chatovém kempu náhle přeruší výbuch. Z neznámých příčin explodoval zahradní partystan, který následně zachvátil požár.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.