VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ústecko

12.2.2017

V Ústeckém kraji je nejvíc bodovaných řidičů

Ústí nad Labem - Skoro 10 procent řidičů v Ústeckém kraji loni spáchalo přestupek, za který na své konto dostali jeden či víc bodů. V porovnání s ostatními regiony to Ústecký kraj řadí na poslední místo.

12.2.2017

Věznice v Ústeckém kraji praskají ve švech

Ústecký kraj - Až na litoměřickou vazební věznici jsou aktuálně přeplněná všechna zařízení v Ústeckém kraji. Rozšiřovat se ale většinou nemohou.

11.2.2017

Válka sousedů z Kojetic paralyzovala jednání zastupitelstva

Střekov – Vyhrocené zasedání zastupitelstva zažili ve čtvrtek na Střekově. Na průběh jednání kvůli dvěma znesvářeným skupinám sousedů z Kojetic musela dokonce dohlížet i městská policie.Rozbuškou se stal bod programu o zřízení osadního výboru. 

11.2.2017

Tisíce lidí si musí vyměnit řidičské průkazy ještě letos

Ústecký kraj – Řidiči by si měli co nejdříve zkontrolovat, kdy jim končí platnost řidičského průkazu. Jen v Ústeckém kraji totiž letos vyprší platnost pro 50 751 řidičských průkazů. Města a obce se už nyní připravují na nápory lidí, kteří si výměnu nechají tradičně na poslední chvíli.

11.2.2017

Cyklisté se mohou těšit na nové cyklostezky. Třeba z Teplic na Miladu

Chabařovicko, Ústecký kraj – Síť cyklostezek v Ústeckém kraji se brzy rozroste. Pro cyklisty to znamená pohodlnější cestování po regionu a také větší bezpečnost. Nové cyklostezky vzniknou na Litoměřicku i Děčínsku, v Teplicích se pro cyklisty plánuje bezpečnější průjezd centrem města.

10.2.2017

Trpaslíci z muzea hrají v seriálu Trpaslík

Ústí nad Labem - Ještě nikdy české televizní seriály tak úzce nesouvisely s Ústím a jeho herci jako teď. Jiří Maryško se mihl historickou sérií Četníci z Luhačovic, v Ústí vznikal krimi seriál Svět pod hlavou.

10.2.2017

Ústecký hokej: Ve hře jsou miliony

Ústí nad Labem - Nedoporučujeme. Takové je resumé ústeckých radních k odkupu padesátiprocentního podílu v hokejovém klubu. Podíl za 7,2 milionu nabízel městu největší spolumajitel klubu, společnost Palírna U Zeleného stromu. Konečné slovo bude mít v dubnu zastupitelstvo.

10.2.2017

Malečov dostavěl novou školu. Děti tu ale učí už přes sto let

Malečov – Celkem 110 let existence oslaví vesnická škola v Malečově. Ačkoliv za tu dobu tu postavili už třetí. V té původní dnes sídlí zdejší obecní úřad a pošta. Koncem sedmdesátých let minulého století tu postavili jinou a mnozí zdejší lidé si ji ještě pamatují, jelikož bývali jejími žáky.

10.2.2017

Prsaté ženské vystřídali kostlivci. Muzeum ukázuje kresby archeologických nálezů

Ústí nad Labem – Jak vypadaly hroby v pozdní době kamenné a co všechno se v nich našlo? To na svých kresbách zachytil dokumentátor, muzejník a undergroundový básník Luděk Marks. Jeho výstava Archeologické nálezy v severních Čechách začala ve čtvrtek vernisáží v kavárně Muzea města Ústí.

10.2.2017

FOTO: Divadlo opět hraje. Dostalo nové nouzové osvětlení

Ústí nad Labem - Zatěžkávací zkoušky železné opony a dýmových klapek ukončily rekonstrukci nouzového osvětlení v ústeckém divadle.

10.2.2017

Severočeské vědecké knihovně schválili radní dotaci 400 tisíc

Ústí nad Labem - Ústečtí radní odsouhlasili finanční dotaci ve výši 400 tisíc korun pro místní Severočeskou vědeckou knihovnu.

10.2.2017

Jára byl vždy v klidu a ten klid dokázal přenést i na nás, říkají kolegové

Homole u Panny, Ústí nad Labem - V pátek 10. února má pohřeb ústecký policista Jaroslav Hála. „Byl kliďas. Jen jednou bouchl jako papiňák," vzpomíná kolega v uniformě.

AKTUALIZOVÁNO
10.2.2017

Obleva víkendové lyžování neohrozila. Na své si přijdou i běžkaři

Telnice, Ústecký kraj - Mírná obleva ze začátku tohoto týdne částečně omezila provoz některých lyžařských areálů v Ústeckém kraji. Provozovatelé část sjezdovek uzavřeli a dosněžují je technickým sněhem. I přesto jsou podmínky pro lyžaře i běžkaře v kraji stále dobré.

10.2.2017

Ozvaly se výstřely, a Max zmizel. Rodina neztrácí naději

Těchlovice – Už jsou tomu bezmála tři týdny, co nešťastná rodina postrádá svého domácího mazlíčka. Osmiměsíční pes Max se ztratil za velmi podivných okolností.

9.2.2017

Silnice z Třebušína na Ústí je kvůli sanaci propustku uzavřená

Třebušín - Až do 30. dubna bude kvůli sanaci silničního propustku uzavřena silnice mezi Třebušínem a Ústím nad Labem. Na silnici třetí třídy je zajištěný pouze průchod po pěší lávce.

AKTUALIZOVÁNO
9.2.2017

Ústecký Indián má pohřeb v pravé poledne na Střekově

Střekov – Na třiapadesátiletého bezdomovce Jaroslava Dvořáka, který zemřel po těžkém úrazu, vzpomíná řada Ústečanů. Na pohřeb bývalého hokejisty s přezdívkou Indián dokonce chtěli vyhlásit sbírku.

9.2.2017

Akce kormorán podruhé. Strážníky opět zaměstnal uhynulý pták

Ústí nad Labem - Podruhé během krátké doby zaměstnal ústecké strážníky uhynulý kormorán.

9.2.2017

Nabídku likérky projednají ústečtí zastupitelé až v dubnu

Ústí nad Labem - Ústečtí radní vzali ve středu na vědomí nabídku firmy Palírna U Zeleného stromu.

9.2.2017

Peníze, co starostka vzala, má obec Tašov zpět

Tašov - Bývalá starostka Tašova čelí obžalobě ze zpronevěry. Hrozí jí až pět let vězení.

9.2.2017

Ústecko má nejvyšší počet uchazečů na jedno volné místo

Ústí nad Labem - Ústecký kraj dál vede žebříček v míře nezaměstnanosti v České republice. V lednu v regionu stoupla o desetinu procentního bodu na 7,9 procenta. Vyplývá to z údajů Úřadů práce ČR. Za celou Českou republiku je průměrná míra nezaměstnanosti 5,3 procenta.

8.2.2017

Indián býval postrach i hrdina ústeckých ulic

Ústí nad Labem - Smrt bezdomovce Jaroslava Dvořáka, přezdívaného Indián, v Ústí zasáhla řadu lidí. Rádi vzpomínají a chtějí se složit na pohřeb. To jeho blízcí odmítají.

8.2.2017

Vyfoťte si ledopád, dokud mrzne

Severní Terasa - Zasněžený park na Severní Terase především odpoledne patří pejskařům, maminkám s kočárky, běžcům a v současné době i bruslařům. Nasvícená laguna láká na večerní radovánky a kolem sedmé tam bylo docela živo.

8.2.2017

Krajská konference: Seniorů samotářů přibývá

Ústecký kraj – Mezi 183 tisíc seniorů v Ústeckém kraji, kteří pobírají starobní důchod, patří také paní Eva z Ústí. Ráda navštěvuje nejrůznější besedy a společenské akce, všímá si ovšem i okolí, kudy dennodenně prochází.

AKTUALIZOVÁNO
8.2.2017

Ústečtí hokejisté si připadají jako žebráci

Ústí nad Labem - Hokejový klub Slovan Ústí v pondělí oslavil 70. sezonu od svého založení. Velkolepé Utkání hvězd si vychutnaly stovky skalních fanoušků. Dlouhodobě ovšem nadšení nesdílí největší spolumajitel klubu společnost Palírna U Zeleného stromu.

8.2.2017

Africké děti pojedou do školy na kole i za peníze od dětí z Petrovic

Petrovice - Na dopravu jízdních kol pro cesty do školy africkým školáčkům přispěly děti ze Základní a mateřské školy v Petrovicích. V rámci projektu „Sněhuláci pro Afriku" petrovičtí školáci stavěli sněhuláky.

8.2.2017

Soutěž: Hlasujte pro Dívku Ústeckého deníku 2017!

Ústí nad Labem - Ústecké kolo soutěže Dívka Talent 2017 se koná 12. března od 14 hodin ve zdejším domě kultury. O Dívce Ústeckého deníku rozhodnou čtenáři.  

AKTUALIZOVÁNO
7.2.2017

Poslední zápas prohrál. Ústecký Indián zemřel

Ústí nad Labem – Jaroslav Dvořák z Ústí, na ulici nepřehlédnutelný muž s přezdívkou Indián, zemřel. Deník zjistil, že těžce zraněný muž svůj boj o život prohrál.

7.2.2017

Ústecký dopravní podnik má vrátit 25 milionů z dotace na trolejbusy

Ústí nad Labem - Ústecký dopravní podnik má vrátit část dotace ve výši téměř 25 milionů korun za údajné pochybení při nákupu trolejbusů. Podnik, jehož jediným akcionářem je město, koupil 26 vozů za téměř 405 milionů. Přes 117 milionů pokryla evropská dotace z ROP Severozápad, zbytek platila firma ze svého.

7.2.2017

Vandalové si na Střekově „značkovali“ své území. V Ústí řádí gang sprejerů

Střekov - Rohový dům naproti okresnímu soudu na Střekově vypadá jinak než obvykle. Fasádu mu o víkendu „poupravil" gang sprejerů, který brázdí ulice střekovského obvodu.

7.2.2017

Plesy se stěhují do Trmic. Jsou levnější

Trmice - Uspořádat ples není levná záležitost. Jen pronájem velkého sálu v ústeckém domě kultury středoškoláky vyjde na 35 tisíc korun. Za restauraci a Klasik klub pak zaplatí dalších 10 tisíc. A to přitom dostávají poloviční slevu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies