VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ústecko

13.6.2017

Komunistický zastupitel dostal trafiku, zlobí se opozice

Ústí nad Labem - Petr Brázda (KSČM) nemusel projít výběrovým řízením.

13.6.2017

Místo díry na náměstí budou obchody, kavárna a kanceláře

Ústí nad Labem - Radní se dohodli na ceně za pozemky. Otázkou je, jak bude nový multifunkční dům vypadat.

13.6.2017

V Klíšské padne několik desítek stromů, nahradí je javory

Ústí nad Labem - Stromořadí v Klíšské ulici dozná změn. Stromy jsou nemocné a některé je třeba pokácet. Způsobila to nedokončená dosadba stromů, ale i keřů v minulých letech.

13.6.2017

Kachny si šly vybrat Mercedes. Skončily v přístavu

Ústí nad Labem - Do firmy Mercedes v Přístavní ulici se na žádost zdejšího zaměstnance vypravili ústečtí strážníci. Ten operátorovi nahlásil, že po jejich areálu pobíhá kachna s káčaty a hrozí jim nebezpečí přejetí od projíždějících automobilů.

12.6.2017

Kamiony stojí, kde se dá. Chybí odstavná parkoviště

Ústecko - Na okraji Ústí, v Trmicích a prakticky kdekoliv směrem k česko-německé hranici překážejí odstavené kamiony.

12.6.2017

Ústecká nemocnice má šest nových kamer nad inkubátory

Ústí nad Labem - Šest nových kamer, které získala Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, umožňuje rodičům nepřetržitý kontakt s novorozencem v inkubátoru. Podobné kamery mají v republice jen dvě nemocnice.

12.6.2017

Meteorologové vyhlásili v Ústeckém a Jihomoravském kraji nebezpečí požárů

Ústecký kraj - Od pondělí 12. června 10.30 hodin do odvolání platí v Ústeckém a Jihomoravském kraji celoplošná výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na nebezpečí požárů.

12.6.2017

Slováci nechtěli své vrtulníky v Ústí ze „strategických důvodů“

Ústecký kraj - Proč se do druhého tendru na provoz vrtulníků v kraji slovenská ATE už nepřihlásila? Jejich vrtulníky mají špatnou pověst.

12.6.2017

FOTO, VIDEO: Farna řekla, jak to má s figurou. Zagorová spěchala s ohňostrojem

Ústí nad Labem - Zhruba 80 hektolitrů piva, tedy 160 sudů, se vypilo v sobotu na Pivovarských slavnostech v ústeckém Letním kině.

12.6.2017

Koupaliště na Klíši bude do dvou let

Ústí nad Labem - V úterý končí výběrové řízení na projektanta obnovy venkovního plaveckého areálu. Hlavní atrakcí bude široká skluzavka.

12.6.2017

Obyvatelé ulice Anežky České se dočkají opravy chodníku

Krásné Březno - Poničený chodník v ulici Anežky České se dočká velkoplošné opravy. Stavaři vybourají povrchy i betonovou konstrukci chodníku, vytrhají silniční obruby.

11.6.2017

Fronty žadatelů o pas se v těchto dnech prodlužují

Teplice, Ústecký kraj – Dovolenou má Pavel z Teplic v první půlce července. Poprvé poletí za moře mimo státy Evropské unie, takže potřebuje pas. Když přišel včera na magistrát, aby si ho nechal vyrobit, zhrozil se.

11.6.2017

Soudní lékařka: Americké kriminálky nemají s pitvou vůbec nic společného

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Projít hygienickou smyčkou, obléct si ochranný oděv a vydat se dlouhou vykachličkovanou chodbou k obřím lednicím. Těmito kroky začíná návštěva Oddělení soudního lékařství a toxikologie ústecké Masarykovy nemocnice.

11.6.2017

FOTO: Středověká muzejní noc pobavila všechny generace

Ústí nad Labem - Sedmiletá Helenka z Klíše i její maminku Středověká muzejní noc v Ústí nadchla. „V muzeu jsem si zkusila různé dílničky, vyrobila si hrot šípu. Když hořely ty ohně tady na náměstí, trošku jsem se bála," přiznala žákyně první třídy.

11.6.2017

FOTO: Počasí Pivovarským slavnostem přálo, užít si přišlo pět tisíc lidí

Ústí nad Labem – Slušně zaplněné ústecké letní kino v sobotu za pěkného počasí bavily hvězdy našeho šoubyznysu Hanka Zagorová, Ewa Farna a Těžkej Pokondr.

11.6.2017

Tanečníci z Gebertu uspěli v Praze s "bonbóny". V pátek mají galavečer v divadle

Ústí nad Labem - Ohromný úspěch zaznamenal Sportovní taneční klub Gebert na nejprestižnější taneční soutěži nejen v ČR s názvem "BEST DANCE GROUP".

11.6.2017

Staňte se hvězdou! V kraji se brzy bude natáčet film a seriál

Ústecký kraj - Chcete si zahrát ve filmu? Příležitost budete mít během Mattoni 1/2maratonu, který se v září poběží v Ústí nad Labem. Dan Svátek tu bude natáčet snímek podle bestselleru ústeckého spisovatele Josefa Formánka Úsměvy smutných mužů.

10.6.2017

Nejobéznější děti v republice jsou ty z Ústeckého kraje

Ústecký kraj – Další nelichotivé prvenství si připsal Ústecký kraj. Podle zprávy Ústavu zdravotnických informací a statistiky z roku 2015 byl vyhodnocen jako nejobéznější kraj naší země.

10.6.2017

Ústí na Labem se zapojilo do projektu ochrany ovzduší

Ústí nad Labem - Peněžitý dar 18,2 tisíce korun Slezskému gymnáziu Opava na podporu projektu EMISE vzdělávání a osvěta schválili ústečtí radní.

10.6.2017

Pro neplatiče výživného jsou děti závažím z minulosti, říká odborník

Ústecký kraj - Tisíce otců a matek v Ústeckém kraji neplatí výživné, posílají málo peněz nebo je odevzdávají se zpožděním. Bezmála dva tisíce z nich dluží každoročně tolik, že je vyšetřuje policie a hrozí jim, že skončí za mřížemi.

10.6.2017

Opilci obtěžují v parku. Navzdory zákazu pití

Ústí nad Labem - Ústečané pijící alkohol na ulici pokuty platit nechtějí a jejich vykázání nestačí.

10.6.2017

Věra Vrabcová: Tučňáky brýlové žádná jiná zoologická zahrada v zemi nechová

Krásné Březno /ROZHOVOR/ - Na tučňáky se těší nejeden Ústečan. Do Ústí dorazí jejich ohrožený druh tučňáci brýloví a zoo za ně nezaplatí ani korunu.

9.6.2017

Severní Terasa se dočká. Opraví tam chodníky za miliony

Severní Terasa - Opravy se dočkají další chodníky. Ústečtí radní vyhlásili veřejnou zakázku na velkoplošné opravy chodníků na Severní Terase v úseku ulic Jizerská až Šumavská za 1,2 milionu korun.

9.6.2017

FOTO: Školák z Dubí šokoval znalostí kaktusů

Ústí nad Labem - V areálu naučného botanického parku Přírodovědné fakulty Univerzity J. E. Purkyně na Klíši můžete opět obdivovat trpělivost a šikovnost kaktusářů. Devět se jich spojilo a s pomocí mladé organizátorky akce Terezy Šípové nabízí zvědavcům své exponáty z celého světa.

9.6.2017

Pivo v sobotu poteče v Ústí proudem

Ústí nad Labem - Největší víkendovou událostí na Ústecku jsou Pivovarské slavnosti v ústeckém Letním kině.

9.6.2017

Vydávání lékařských posudků je jednodušší

Ústecko, ČR - Postupy při vydávání lékařských posudků jsou jednodušší. Platnost posudků o zdravotní způsobilosti dítěte se prodlouží z jednoho na dva roky. Senát to schválil v rámci novely o specifických zdravotních službách. Normu, která částečně vychází z unijních předpisů, nyní dostane k podpisu prezident.

9.6.2017

Irbisové se vrátili do ústecké zoo. Želvu hvězdnatou dostala zoo darem

Krásné Březno - Vzácná kočkovitá šelma a suchozemská želva. Tyto dva druhy obohatily spektrum chovaných zvířat v ústecké zoo.

9.6.2017

Ústecký kraj chce mít od roku 2020 levnější vodu

Ústecký kraj - Kubík vody stojí v regionu 98,30 korun. Hejtman má začít jednat o nákupu akcií vodárenské firmy.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2017

Rodinám s dětmi se uleví. Senát schválil jejich zvýhodnění

Ústecko, ČR - Daňová sleva na první dítě se zvýší, nárok na dětské přídavky se rozšíří a rodiče vícerčat budou mít vyšší rodičovskou. Senát to ve čtvrtek schválil beze změn v rámci novely o státní sociální podpoře. Norma také zavede možnost zrychleného čerpání rodičovského příspěvku. Změny ještě dostane k posouzení prezident republiky.

8.6.2017

FOTO: V muzeu obléknete husitskou zbroj

Ústecko - Komentované prohlídky, koncerty či výstavy si lidé užijí v pátek v noci ve dvacítce různých objektů na Ústecku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies