VYBERTE SI REGION

Moje Ústecko

FOTO: V knihovně uspořádali dětem zdravý piknik

Ústí nad Labem - Ovoce, zeleninu, přírodní limonády i vlastnoručně vyrobené sendviče mohly v pátek odpoledne ochutnat děti na pikniku, který uspořádala na zahradě Severočeská vědecká knihovna.

Novým obyvatelem ústecké zoo je tapír čabrakový

Krásné Březno - Samec tapíra čabrakového dorazil do ústecké zoologické zahrady.

FOTO: Boubelky se bavily v kulturáku

Ústí nad Labem - Módní přehlídky prádla, plavek a oblečení byly součástí Párty pro baculky a jejich příznivce, která se konala v sobotu v domě kultury.

Hygienici sledují kvalitu vody na koupalištích. Začali na Miladě

Chabařovicko, Ústecký kraj - Hygienici v Ústeckém kraji chystají kontrolu přírodních veřejných koupališť. Na seznam sledovaných vodních ploch přibude jezero Milada u Ústí nad Labem.

Také Severní Čechy v pondělí odpoledne zasáhnou silné bouřky s kroupami

Ústecký kraj – Čechy a Vysočinu od pondělního odpoledne do úterního rána zasáhnou silné bouřky. Ojediněle budou doprovázené přívalovým deštěm, kroupami a nárazovým větrem. Voda může zatopit níže položená místa, uvedl v pondělí ve výstraze Český hydrometeorolo­gický ústav.

Hospodářská komora objíždí střední školy

Ústecký kraj - Předseda Krajské hospodářské komory (KHK) Ústeckého kraje František Jochman navštíví odborné střední školy, aby informoval žáky o situaci na trhu práce z pohledu firem a potencionálních zaměstnanců.

Kompetence rady může získat primátorka

Ústí nad Labem – Ústečtí zastupitelé by měli na konci května rozhodnout o přenesení části kompetencí rady města na primátorku Věru Nechybovou.

Měli drzé sny, dnes touží po plné hospůdce spolužáků a solidní penzi

Ústí nad Labem - Když v roce 1966 ukončili devátou třídu, bylo jich na seznamu osmadvacet. Tenkrát to byla Gottwaldovka, dnes Palachova. Šestnáct školáků bydlelo ve středu města, zbytek doplnila malá škola ve Všebořicích.

Kraj finančně podpoří mladé včelaře na severu Čech

Ústecký kraj - Zájem o včelařství v Ústeckém kraji roste. Přibývá mladých a roste i podíl žen, které mají včelstva. Ústecký kraj přispívá lidem na pořízení úlů a vybavení i na zaučování nováčků. V regionu se už zčásti podařilo obnovit včelstva poté, co je zdecimoval mor včelího plodu a roztoč varroáza.

Na základních školách by se měly rozšířit dílny a pozemky

Severní Čechy - V základních školách by se měla rozšířit výuka v dílnách a na školních pozemcích, řekl po dnešním jednání se řemeslníky premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Detaily s konkrétním harmonogramem změn by se měly dojednat na podzim, doplnil Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Pošta Partner má na severu Čech víc než tři desítky poboček

Malečov, Severní Čechy - Provizorní pošty na vesnicích jako z nouze ctnost. Tak vidí řada starostů na severu Čech nutnost zřídit si vlastní poštu, protože Česká pošta snižuje počet poboček.

ANO získalo pro Senát profesora z UJEP

Ústí nad Labem – Sestava kandidátů usilujících o Senát v obvodu Ústí nad Labem se rozšiřuje.

Čajů fest do zahrady rozhlasu láká na muziku, šermíře, jógu...

Ústí nad Labem - Třetí ročník Čajů festu pořádá Čajovna U Vysmáté žáby v neděli 22. května na zahradě Českého rozhlasu. V ceně 100 Kč je šálek čaje.

Obchodníci s energií narazili. Výpovědi smluv uznat musí a nesmí účtovat penále

Ústecký kraj - Smlouvu na dodávky energií uzavřenou s podomním obchodníkem, nebo třeba po telefonu, lze vypovědět až do patnácti dnů od první dodávky.

Senátor Jaroslav Doubrava vyzval ministra: Podpořte malé čističky vody

Telnice - Méně vody v krajině je zcela viditelné. Pomoci nám může šetření vodou. Tato možnost je zcela reálná.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.