VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ústecko

14.4.2017

Lidi v Ústeckém kraji dusí nejvíc exekucí v zemi

Ústecký kraj – Když se vzali, moc peněz neměli. Práci ale oba manželé Staňkovi měli slušnou. Dohromady si vydělali přes třicet tisíc korun, což ještě po přelomu milénia vůbec nebylo špatné. Rozhodli se tedy, že si vezmou hypotéku na byt a kreditní kartu na vybavení.

14.4.2017

Rozhledna na Skrytíně bude mít i malou větrnou elektrárničku

Skrytín /ROZHOVOR/ - Zámek Skrytín býval venkovským lesním sídlem průmyslníka Ludwiga Wolfruma. Působivá stavba z konce 19. století prošla divokou privatizací a několikrát změnila majitele.

14.4.2017

Ústecké základní školy mohou čekat přes dvanáct set prvňáků

Ústí nad Labem - Celkem 1 269 prvňáčků narozených od 1. září 2010 do 31. srpna 2011 mohou letos očekávat po zápisech do prvních tříd ústecké základní školy.

13.4.2017

Odkup akcií hokeje smetli ústečtí zastupitelé ze stolu

Ústí nad Labem - Město Ústí nevstoupí vlastnicky do zdejšího hokeje. Zastupitelé nabídku na odkup podílu od největšího spolumajitele klubu, společnosti Palírna U Zeleného stromu, smetli ze stolu.

13.4.2017

FOTO: Filmaře Františka Šmahela vyprovázelo Sedm statečných

Střekov - Kameraman České televize, kronikář, bývalý majitel báječného Biografu U Františka, nadšený fotograf a dokumentátor, který těšil děti pohádkami. Tím vším byl František Šmahel. Jeho pohřeb se ve středu odehrál ve znamení velkých hitů stříbrného plátna v čele s písní ze Sedmi statečných.

13.4.2017

Státní pobídky míří i do Ústeckého kraje. Jen letos za 1,5 miliardy korun

Ústecký kraj /HLASUJTE/ - Šest firem v kraji si letos rozdělí peníze od státu. Investiční pobídky motivují společnosti, aby se usadily právě na severu Čech a daly práci místním.

13.4.2017

Kraj podpoří dobrovolné hasiče. Dostanou 11 milionů korun

Ústecký kraj - Na nákup nové techniky, výstavbu zbrojnic pro dobrovolné hasiče a na podporu spolků, které působí na poli požární ochrany, Ústecký kraj letos rozdělí 11 milionů korun.

12.4.2017

Do důchodu v 65 letech? Sněmovna souhlasí, rozhodne Senát

Ústecký kraj, ČR - Důchodcům by se měly zvyšovat penze pravidelně víc než doposud. Úpravu valorizačního vzorce, která by jejich vyšší růst zajistila, dnes schválila sněmovna. Důchodová novela, jež nyní zamíří k projednání do Senátu, stanoví i věkovou hranici pro odchod do penze. Lidé by do ní mohli v budoucnu odcházet v 65 letech, nyní omezení neexistuje.

12.4.2017

Záchytné parkoviště pojme až desítky aut. Za pár kaček

Ústí nad Labem - Prostor bývalého autobazaru v Přístavní ulici v Ústí se přemění na záchytné parkoviště. Pozemky patřící Českým drahám koupí za 820 tisíc korun město.

12.4.2017

V Ústeckém kraji je spodní vody dost. Duben navíc je a bude deštivý

Ústecký kraj - Ve srovnání s východními Čechami je na tom Ústecký kraj se spodní vodou dobře. I když mapa hydrologů poukazuje na několik vrtů s nižší hladinou spodní vody, nic to neznamená. Podle odborníků je totiž potřeba hodnotit průměr za celý kraj.

12.4.2017

FOTO, VIDEO: Masopust je plný emocí, říká filmařka Alena Krejčová

Brná - Další pěkný dokument Masopust v obci Brná má na kontě úspěšná ústecká amatérská filmařka Alena Krejčová. Zachytila v něm únorovou atmosféru akce spolku Veselá Brná.

12.4.2017

Ústečané dluží za odpady miliony. Děti a senioři by mohli dostat pardon

Ústí nad Labem - Astronomický dluh eviduje inkasní oddělení ústeckého magistrátu. Na poplatcích za komunální odpad dluží Ústečané městu za loňský rok více než devět milionů korun.

11.4.2017

Strážníci si došlápli na kuřáky. Na odhozené vajgly mají kamery

Ústí nad Labem - Na nepořádné kuřáky dohlíží kamerový systém městské policie.

11.4.2017

Auta bez řidiče by mohla brázdit silnice na Ústecku

Ústí nad Labem – Auta bez řidičů v ulicích Ústí? Odvážná vize, která se možná již brzy naplní. Od konce února běží v krajském městě pilotní projekt spolupráce ústecké univerzity, ČVUT a společností Valeo na zpracování dat pro vývoj autonomního řízení. Vše pod taktovkou Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK).

11.4.2017

Lidí bez práce je opět méně

Ústecký kraj – Najít v Ústeckém kraji práci je stále menší problém. V březnu totiž ve srovnání s předchozím měsícem opět ubylo lidí bez práce.

11.4.2017

TOP 09 má v Ústeckém kraji nové vedení

Ústecký kraj - Poslanec Michal Kučera se stal na další dva roky předsedou TOP 09 v Ústeckém kraji. Ve funkci střídá Tomáše Tesaře, který byl nově zvolen místopředsedou krajské organizace.

11.4.2017

Vysokoškoláci se připravují na legendární akci Výstup na K2

Klíše - Třináct pater. Na každém z nich vypít panáka alkoholu s minimální voltáží 20 %. Taková jsou pravidla akce Výstup na K2, která se ve středu koná v budově K1, K2 vysokoškolských kolejí na Klíši.

11.4.2017

Radním Neštěmic půl milionu nestačilo, chtěli celý

Neštěmice - Až s milionem korun mohou radní v Neštěmicích pohnout na příslušné políčko v rozpočtu sami, bez souhlasu zastupitelů. Obvyklá je přitom suma zhruba poloviční.

10.4.2017

Nové sedačky i klimatizace pro řidiče. Trolejbus prošel opravou

Ústí nad Labem - Osmnáctimetrový kloubový trolejbus, který prošel kompletní opravou, svezl první cestující. Jezdí na lince č. 54 Všebořice Dobětice. Dopravní podnik města Ústí nad Labem ho vlastní už od roku 1995.

10.4.2017

Promlouvala o konci světa a tvářila se nepřítomně. Skončila v nemocnici

Ústí nad Labem - Žena, která seděla na trávníku, měla nepřítomný pohled a něco si pro sebe povídala, překvapila v neděli odpoledne hlídku strážníků v Ladově ulici na Severní Terase.

10.4.2017

Zachraňte žáby! Dobrovolníci je přenášejí přes silnice

Ústecký kraj – Letos trochu dřív než loni začali ochránci přírody ze spolku BUFO s přípravou transferu obojživelníků ze zimovišť do rybníků, kde se rozmnožují.

10.4.2017

Dusno je v ústecké zoo už i mezi jejími zaměstnanci

Ústí nad Labem - Desítky pracovníků zoo sepsaly otevřený dopis pro ústecké zastupitele.

10.4.2017

Strážníci budou sbírat injekční stříkačky po narkomanech

Ústí nad Labem - Ústečtí strážníci se v úterý 18. dubna připojí k celostátní akci Jehla, jejímž cílem je posbírat odhozené a použité injekční stříkačky, které ohrožují převážně děti.

10.4.2017

Kam na Velikonoce? V Ústeckém kraji je opět z čeho vybírat

Zubrnice, Ústecký kraj – Jarmarky, tvůrčí dílny a soutěže chystají na velikonoční svátky města v Ústeckém kraji. Speciální akce chystají i správci památek. Budou mezi nimi výstavy, naučné stezky i divadelní představení. Velikonoční prodloužený víkend startuje v pátek 14. dubna.

9.4.2017

Ústecké muzeum se novými výstavami ponořilo do středověku

Ústí nad Labem - Ústecké muzeum se v tomto týdnu zahajovanými výstavami ponořilo do středověku. Návštěvníci uvidí královské město za hradbami, kopii korunovačních klenotů a připomenou si příchod dominikánů do Ústí nad Labem.

8.4.2017

Primátorka uklízela odpadky ve Vaňově. Našla pivo i teploměr

Ústí n. L. – Plechovky, PET lahve i obaly od svačin. Pytle plné odpadků sesbírali v okolí kamionového odpočívadla v Pražské ulici ve Vaňově účastníci sobotní úklidové akce pořádané magistrátem.

8.4.2017

Ústí se uchází o spolupráci s Agenturou pro začleňování

Ústí nad Labem - Město Ústí nad Labem podá přihlášku ke spolupráci s vládní Agenturou pro sociální začleňování. Podle primátorky Věry Nechybové (UFO) by tak mělo být snazší získat dotace.

8.4.2017

Kraj a UJEP rozšiřují spolupráci. Zaměří se nejen na vzdělání

Ústí nad Labem - Na vzdělávání dospělých, pořádání odborných konferencí či podpory fakulty zdravotnických studií se zaměří spolupráce Ústeckého kraje a Univerzity J. E. Purkyně.

8.4.2017

Jaroslav Kubín: Svinstev v politice jsem si užil dost

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – K nejaktivnějším městským zastupitelům patřil Jaroslav Kubín. V minulosti se snažil rozkrývat zlodějny na ústeckém magistrátu. Na jeho popud začala například policie vyšetřovat údajné předražení muzea.

8.4.2017

Na školní obědy pro chudé stát dá 35 milionů korun

Ústecko, ČR - Na pořízení obědů pro děti od tří do 15 let, jejichž rodiče nemají na zaplacení stravování, by v příštím školním roce mohlo putovat 35 milionů korun. Pomoc mohou dostat děti z mateřských a základních škol i víceletých gymnázií z rodin, které přes čtvrt roku pobírají dávky. Týká se to všech krajů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies