VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ústecko

17.2.2017

V Ústeckém kraji si musí dát řidiči pozor na mlhu a ledovku

Ústí nad Labem - Řidiči v Ústeckém kraji si v pátek 17. února musejí dát pozor na mlhu a ledovku. Silnice jsou většinou mokré. V horských oblastech je mlha a na komunikacích nižších tříd jsou zbytky sněhu. Vyplývá to z údajů dopravní policie a krajských silničářů.

16.2.2017

Sluníčko Deníku. Čtvrtý ročník soutěže pro talentované dívky startuje

Severní Čechy – Máte doma odvážnou a šikovnou holčičku s talentem? Třeba právě ta vaše může být Sluníčkem Deníku a odnést si řadu cen.

16.2.2017

Zahraniční kurz výuky metodou CLIL proběhl na Maltě i s ústeckou účastí

Ústí nad Labem - Fakultní základní škola Ústí nad Labem, České mládeže 2 získala v letošním školním roce grant v programu ERASMUS+, klíčová akce Vzdělávací mobility jednotlivců.

16.2.2017

FOTO: Ostuda vylezla pod roztátým sněhem

Hrbovice - Před měsícem byl sever bílý jako v pohádce, místy napadlo tolik sněhu, že údajně byly překonány letité rekordy. Tam, kam se dostal silný sněhový pluh, tvořily se kolem silnic vysoké bariéry. Člověk by řekl, všechno klape, sluníčko si později se sněhem poradí.

AKTUALIZOVÁNO
16.2.2017

FOTO, VIDEO: Ústečané se naposledy rozloučili se svým Indiánem

Ústí nad Labem - Snad ani jeden člověk bez domova, zato na sto třicet lidí blízkých, členů rodiny, kamarádů a přátel se přišlo ve čtvrtek 16. února v pravé poledne do Starého krematoria v Ústí nad Labem na Střekově rozloučit s Jaroslavem Dvořákem (53).

16.2.2017

Ústecký kraj chce s řidiči apelovat kvůli růstu mezd na vládu

Ústí nad Labem – Ústecký kraj ve středu v otevřeném dopise požádal řidiče linkových autobusů, aby zvážili ohlášenou stávku. Odbory tří dopravců ji vyhlásili na 8. března, důvodem je nezvýšení mezd podle jejich očekávání.

16.2.2017

Střekovský ples letos zřejmě nebude, zastupitelé odešli domů

Střekov – Kuriózní situace nastala během nedávného jednání zastupitelstva na Střekově. Před schvalováním kulturních aktivit pro rok 2017 se část z přítomných 13 politiků zvedla od jednacího stolu a odešla domů. Součástí balíčku akcí byl ale také tradiční Střekovský ples, který teď s největší pravděpodobností obvod zruší.

AKTUALIZOVÁNO
15.2.2017

FOTO, VIDEO: Bart skončil s podřezaným krkem v ústeckém útulku

Severní Terasa - Smůlu na pána měl přibližně tříletý kříženec rotvajlera Bart. Jeho majitel ho týral a Bart skončil v ústeckém útulku s otevřenou ránou na zkrvavělém krku. Zachránilo ho až deset stehů.

15.2.2017

Křižovatka u Dobkoviček by ulevila okolním obcím

Dobkovičky – Ústecký kraj chce, aby u lomu Dobkovičky u dálnice D8 vyrostla nová mimoúrovňová křižovatka pro kamiony, které odvážejí vytěžený kámen. Ulevilo by se tak okolním obcím, přes které dnes kamiony jezdí. Ministr dopravy Dan Ťok se ale začátkem ledna nechal slyšet, že by měl stát do podzimu lom odkoupit a nechat zavřít. Křižovatka by se tak stavět nemusela.

15.2.2017

Řidiči autobusů ohlásili stávku. Kvůli výplatám

Ústecký kraj - Navýšení lednových výplat považují řidiči za výsměch. Autobusy nepojedou celých čtyřiadvacet hodin.

15.2.2017

Ústí chybí na opravy silnic miliarda. V rozpočtu nemá ani korunu

Ústí nad Labem - Miliarda korun chybí ústecké radnici na velkoplošné opravy silnic. V letošním rozpočtu na ně nemá žádné peníze. Opravu by přitom v krajském městě potřebovaly desítky úseků.

15.2.2017

Tužší zima stála silničáře tisíce tun posypu navíc

Ústecký kraj – Měsíc a půl prakticky nepřetržité zimy se podepíše i na účtech za údržbu silnic. Na některých místech regionu jsou totiž až dvoumetrové závěje.

14.2.2017

Vstupné na vyhlídkovou věž Větruše bude dobrovolné. Pomůže psímu útulku

Ústí nad Labem - Radní prodloužili nájem na Větruši do roku 2032. Na místě by mohlo vyrůst lanové centrum či bobová dráha.

14.2.2017

Ústecká zoo hlásí: Mládě orangutana bohužel uhynulo

Ústí nad Labem - Smutná zpráva přišla z ústecké zoo. Jedno z nejzajímavějších mláďat posledních let bohužel během víkendu uhynulo.

14.2.2017

Řidiči linkových autobusů v Ústeckém kraji plánují na MDŽ stávku

Ústí nad Labem - Řidiči linkových autobusů v Ústeckém kraji vyhlásili na 8. března celodenní stávku. Důvodem jsou mzdy, které mají řidičům růst podle nařízení vlády. Dopravci platy zřejmě nezvýší, očekávají odboráři. O vyhlášení stávky v úterý 14. února informoval předseda jablonecké základní odborové organizace BusLine Jiří Kuchynka.

14.2.2017

FOTO: Revizoři na Valentýna rozdávali místo pokut čokoládová srdíčka

Ústí nad Labem - Dopravní podnik města Ústí nad Labem na svatého Valentýna rozdal 300 čokoládových srdcí cestujícím. Těm se akce velmi líbila.

14.2.2017

Lední medvědi na Mírovém náměstí nebudou, šlo o fámu

Ústí nad Labem - Vedení města dementovalo fámu šířící se po internetu o tom, že by se na Mírovém náměstí měli objevit lední medvědi a ledové kluziště.

14.2.2017

FOTO: Muzeum ukáže nelítostnou minulost

Ústí nad Labem - Predátory od prvohor po čtvrthory ukáže expozice ústeckého muzea Nelítostný pravěk - souboje o přežití v dějinách přírody.

14.2.2017

Obcím chybí čističky odpadních vod. Měly je mít před šesti lety

Malé Březno, Ústecko – Už před necelými sedmi lety měla mít každá obec svou čističku splašků. Přikazuje jim to evropský zákon, podle nějž už čističku měla mít každá obec a město nad dva tisíce obyvatel v roce 2010. Jenže realita je odlišná. Stavby čističek jdou do milionů, stejně jako zvyšování jejich kapacity. Mnohé obce na to prostě nemají peníze a tak jim ministerstvo životního prostředí uděluje krátkodobé výjimky.

14.2.2017

S trémou už díky soutěži Dívka Talent nikdy nebudu mít problém

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Valerie Herianová je studentkou Gymnázia a Střední odborné školy dr. Václava Šmejkala v Ústí. Vedle zdravého životního stylu a cestování se její velkou zálibou stal modeling. V minulém roce se přihlásila do populární celorepublikové soutěže Dívka Talent pro nadané a osobité dívky ve věku od 14 do 16 let.

13.2.2017

Valentýn je tu. Cestující dostanou sladká srdce, ústecký kreslíř to vidí po svém

Ústí nad Labem - Cestující, kteří pojedou v úterý ráno mezi 5.00 a 7.30 ústeckou MHD s platným dokladem, se mohou těšit na sladkou odměnu.

13.2.2017

Nová budova univerzity asi vyroste v Ústí u nemocnice

Ústí nad Labem – Novou budovu, už třetí na území krajského města, plánuje postavit Fakulta zdravotnických studií Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Vhodný prostor by sice našla v kampusu, univerzita by ale dala přednost areálu Masarykovy nemocnice na Bukově.

13.2.2017

Davy lyžařů se valí do Krušných hor

Telnice, Ústecký kraj - Hory v Ústeckém kraji navštívily během víkendu davy lyžařů i běžkařů. Přestože střediska jsou v regionu menší než v sousedních krajích, návštěvnost mají letos vysokou. Díky jarním prázdninám jsou teď plné sjezdovky i přes týden

13.2.2017

Michaela Kudláčková: Ztracená Míša je neteř mé kamarádky

Ústí nad Labem, Varnsdorf /ROZHOVOR/ – Dvakrát jsem se dotkl osudů dětských hereckých hvězd. To když se Michal Dymek, rošťák Tomáš z filmu Páni kluci, vrátil do Zubnic. A nyní, když se osud pohřešované dvanáctileté Patricie Michaely Muzikářové propojil s osudem Michaely Kudláčkové (ročník 1968), dětské hvězdy 80. let.

13.2.2017

Zraněnou srnku odnesli strážníci v náručí do útulku

Ústí nad Labem - Nejen lidem pomáhají ústečtí strážníci. V neděli odpoledne se díky jejich zásahu dostalo potřebné péče zraněné srnce.

13.2.2017

O život bojoval student několik týdnů

Ústí nad Labem – Náhlé selhání nervového systému postihlo mladého studenta Filozofické fakulty ústecké univerzity v posledním roce bakalářského studia. O život Roman Švec bojoval několik týdnů.

13.2.2017

Výletní loď vyjede na linku mezi Litoměřicemi a Ústím na apríla

Ústí nad Labem - Výletní loď, která v sezoně vozí turisty na lince mezi Litoměřicemi a Ústím, letos poprvé vyjede v sobotu 1. dubna. Poté bude jezdit každou sobotu, neděli a svátek.

13.2.2017

Zbytky z kuchyně nepatří do krmítek pro ptáky

Ústecký kraj - Pozorování ptáků u krmítek patří k zimním radovánkám. Je ale důležité se o opeřence starat správně a pokud jim chcete přidat něco "na zob", vybírat pouze takové suroviny, které jim neublíží.

13.2.2017

Slon Hugo je námětem nové soutěže pro děti z mateřinek

Ústí nad Labem – Pohádka O malém velkém slonovi se stane základem pro výtvarnou soutěž, která bude vyhlášená už v pondělí 13. února na úrovni jednotlivých okresů Ústeckého kraje.

12.2.2017

Opozice: Projektová asistentka je zbytečná

Neštěmice - V neštěmickém zastupitelstvu to vře. Tentokrát kvůli úřednici, která údajně nemá kvalifikaci na svou funkci. Obvod ji ale brání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies