VYBERTE SI REGION

Moje Ústecko

29.11.2016

Vánoční strom se rozsvítil také v Sebuzíně. Nechyběl ani ohňostroj

Sebuzín - Stejně jako v minulých letech byl slavnostní program k nedělnímu rozsvícení vánočního stromu v Sebuzíně zahájený hudebním vystoupením sebuzínského dětského pěveckého sboru pod vedením Barbory Černé.

29.11.2016

Školáci z Krásného Března uspěli v celostátní soutěži

Krásné Březno - Úspěch si přivezl z mistrovství republiky v odborných dovednostech žáků oboru Aranžér AR JUNIOR 2016 tým Střední školy obchodu, řemesel a služeb z Krásného Března.

29.11.2016

Severní Terasa nestihla parkoviště. Hrozí vrácení dotace 2,5 milionu

Severní Terasa - Řidiči v Doběticích na Severní Terase musí ještě nějakou dobu zůstat obrnění trpělivostí. Rozšíření parkovacích míst v ulici Šrámkova, kde mělo vzniknout až šedesát stání pro auta, se odkládá.

29.11.2016

FOTO: Starožitník vystavil unikátní Betlém

Ústí nad Labem - Dřevěné figurky si Vlastimil Kolouch objednává už řadu let let u řezbáře z Neštědic. „Ta letošní byla poslední, betlém je hotový, alespoň do příštího roku," směje se starožitník sídlící na Masarykově ulici, kde je betlém k vidění.

29.11.2016

Jen tak se nedám, reaguje starosta Hýbner na možné odvolání

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Politická situace na centrálním obvodu města eskaluje. V zákulisí se spekuluje o možném odvolání starosty Kamila Hýbnera.

AKTUALIZOVÁNO
29.11.2016

FOTO: Plně naložené náklaďáky zkoušely, jestli je D8 připravená na otevření

Dálnice D8 - Osm plně naložených nákladních vozů o celkové hmotnosti kolem 300 tun zkoušelo v úterý dopoledne připravenost posledního úseku D8 na uvedení do provozu. To je plánované na sobotu 17. prosince. 

29.11.2016

Do Ústí přijela návštěva ze Sudetoněmeckého muzea

Ústí nad Labem - Zaměstnanci Sudetoněmeckého muzea, kteří připravují v bavorském Mnichově stálou expozici o dějinách sudetských Němců, navštívili ústecké muzeum.

29.11.2016

Hotely v Ústeckém kraji mají na vánoční svátky ještě volno

Ústí nad Labem - Hotely v Ústeckém kraji mají na vánoční svátky ještě většinou volná místa. Rychle se ale plní pobyty na poslední den v roce, a to zejména v horských penzionech. Tradičně budou závěr roku trávit na severu Čech také hosté z Německa. 

29.11.2016

FOTO: Telnice už začala zasněžovat

Telnice – Předpověď počasí je nyní ve Skiareálu Telnice nejsledovanějším televizním i rozhlasovým pořadem.

28.11.2016

Univerzita obrany lákala do svých řad nové studenty a ukázala výzbroj

Ústí nad Labem - V prostorách Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem byla zájemcům ve čtvrtek ve dvou totožných prezentacích představena nabídka studia na Univerzitě obrany a další možnosti uplatnění ve služebním poměru vojáka z povolání AČR.

28.11.2016

FOTO: Sběratelé předvedli své poklady

Ústí nad Labem - Pivní etikety, lahve, plechovky, tácky, víčka, reklamní tabule, nápojové sklo a další věci spojené s pivem byly v sobotu k vidění na sběratelské burze v domě kultury.

28.11.2016

Mikuláš přijede v Ústí opět také trolejbusem

Ústí nad Labem - Na mikulášskou nadílku se chystají i v Dopravním podniku města Ústí nad Labem. Letos Mikuláš přijede trolejbusem přímo na zastávku MHD.

28.11.2016

U seniorů vedou starší škodovky s manuální převodovkou

Severní Čechy - Desetinu dopravních nehod v Ústeckém a Libereckém kraji způsobí senioři. Pokud bychom počítali všechny řidiče nad 60 let, dostali bychom se v obou krajích na 16 procent.

27.11.2016

FOTO, VIDEO: Rozsvícení vánočního stromu v Ústí provázela velkolepá show

Ústí nad Labem – Ve velkém stylu proběhlo v centru města v neděli odpoledne zahájení adventu. Lidické náměstí oblehly tisíce lidí, další stovky se byly podívat na Kostelním náměstí u OC Forum.

27.11.2016

Předsedou Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje je Radek Vonka

Ústí nad Labem - Představenstvo Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (HSR-ÚK) zvolilo ze svého středu předsedu.

27.11.2016

Dopravní podnik musí řidičům přidat peníze navíc

Ústí nad Labem – Ve finanční problém se pro Dopravní podnik města Ústí nad Labem mění nařízení vlády o nejnižších úrovních zaručené mzdy.

27.11.2016

Do lesa jen opatrně. Myslivci střílí zvěř

Ústecký kraj - Před pár dny americký lovec na Litoměřicku málem zastřelil fotografa. Do revíru se vydal na lov daňka, těsně před tím, než zmáčkl spoušť, se mu ale do dráhy připletl fotograf v maskovacím obleku. Kulka by ho zasáhla. Lovec naštěstí včas zareagoval a nevystřelil.

27.11.2016

Chlumec rozsvítí vánoční strom 29. listopadu. Zazpívá i sbor

Chlumec - Rozsvícení vánočního stromečku v Chlumci se koná v úterý 29. listopadu od 15 hodin na náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na vánoční trhy včetně stánků s občerstvením.

27.11.2016

Památky nezavírají. Lákají na trhy, prohlídky a koncerty

Zubrnice, Severní Čechy - Hrady a zámky na severu Čech letos zažívají rekordní sezonu. V Ústeckém kraji je do konce října navštívilo o 35 tisíc lidí víc než loni, dohromady přes 237 tisíc návštěvníků.

27.11.2016

Ferraty na Mariánské skále v Ústí nebudou

Ústí nad Labem – Město odstoupilo od záměru vybudovat na Mariánské skále zajištěné cesty, tzv. ferraty.

26.11.2016

Lidé kupují lahváče. Hospody na vesnicích moc nevydělávají

Severní Čechy - Dříve provozoval jedenáct hospod. Postupně ale přestávaly vydělávat, a tak se jich musel zbavit. Zůstaly mu už jen tři. I ty bude muset Petr Stříbrný z Habartic ve frýdlantském výběžku zřejmě zavřít.

26.11.2016

GIS Day přilákal na univerzitu stovku lidí

Ústí nad Labem - Přibližně stovka lidí si našla cestu do kampusu ústecké univerzity na sérii přednášek, které se konaly při příležitosti dne geografických informačních technologií, tzv. GIS Day.

26.11.2016

Doma v Ústí není nikdo odedávna, zjistili školáci na besedě v archivu

Ústí nad Labem - S netradičním úkolem odcházeli ve čtvrtek z Archivu města Ústí nad Labem deváťáci ze Základní školy Karla IV.

26.11.2016

Zoologická v Ústí láká na advent

Krásné Březno - Předvánoční čas, který naladí obyvatele Ústí nad Labem a okolí na slavnostní atmosféru, mohou zažít v neděli 27. listopadu ve zdejší zoologické zahradě.

26.11.2016

Střekovská krize pokračuje, vedení je jen provizorní

Střekov - Eva Outlá (PRO!Ústí) vede nově městský obvod Střekov. Není starostkou ani radní, zastupitelstvo ji schválilo jako pověřenou zastupitelku.

25.11.2016

Miloš Zeman: Kdybych skončil pod sesuvem na D8, tak se moji oponenti zaradují

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - „Ani to nebolelo, že," usmál se prezident Miloš Zeman po exkluzivním rozhovoru pro Deník, který nám poskytl na závěr své třídenní návštěvy po Ústeckém kraji.

25.11.2016

Rodiče s dětmi vyráběli v Petrovicích adventní věnce a výzdobu

Petrovice - Na předvánočních dílničkách se v petrovické škole sešla většina zdejších školních a předškolních dětí s rodiči. Je to zdejší tradice už několik let a všichni se na ni těší.

25.11.2016

Na svazích jezera Milada chystají myslivci lov spárkaté zvěře

Chabařovicko - Na lov spárkaté zvěře zejména divočáků, se v sobotu 26. listopadu vypraví myslivci do okolí jezera Milada.

25.11.2016

Ředitel Dopravní podniku Ústí zůstává předsedou zdejší ODS

Ústí nad Labem - Předsedou oblastní buňky ODS v Ústí zůstává Libor Turek, zastupitel a ředitel ústeckého Dopravního podniku.

25.11.2016

Chronická obstrukční plicní nemoc měla svůj den

Ústí nad Labem - „Hluboce se nadýchněte a prudce vydýchněte… Tak ne, ještě jednou a silněji, určitě to zvládnete," radila při spirometrickém vyšetření sestra Veronika Křížová z oddělení funkčního vyšetřování v ústecké Masarykově nemocnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies