VYBERTE SI REGION

Moje Ústecko

4.1.2017

Koho hejtman ocení? Navrhovat můžete i osobnosti z Ústecka

Ústí nad Labem - Vynikající občanské zásluhy o rozvoj kraje, hrdinské a jiné výjimečné činy každoročně vyznamenává Cena hejtmana Ústeckého kraje. Návrhy se jmény osobností, které by si ji zasloužily za loňský rok, mohou lidé posílat do konce února.

4.1.2017

Krajská zdravotní chce zřídit pro Ústecko kardiochirurgii

Ústí nad Labem - Krajská zdravotní chce pro ústecký region kardiochirurgii. Ústecká Masarykova nemocnice má kardiologickou kliniku, ale ne kardiochirurgické pracoviště.

AKTUALIZUJEME
3.1.2017

Sever Čech zavalil sníh. Na horách fouká silný vítr

Ústí nad Labem - Na většině území České republiky začalo od úterního večera intenzivně sněžit. Ve vyšších polohách na severu Čech napadlo až půl metru sněhu a padat bude podle meteorologů až do čtvrtka. Do středy bude také foukat silný vítr. Na horách bude dosahovat rychlosti až 110 km/hod. Meteorologové doporučují, aby lidé kvůli silnému větru nechodili na hřebeny hor.

3.1.2017

Studenti se nestydí. Pobaví sebe i ostatní

Ústí nad Labem - Vánoční akademii Gymnázia a SOŠ dr. Václava Šmejkala organizuje Simona Rezková už několik let. O role ve scénkách mají studenti obrovský zájem.

3.1.2017

V noci z úterý na středu lze nejlépe pozorovat meteorický roj Kvadrantidy

Ústí nad Labem - Prvním významným astronomickým úkazem letošního roku je jeden z největších meteorických rojů Kvadrantidy, který je aktivní od 1. do 10. ledna. Nejlepší podmínky pro pozorování nastanou podle astronomů při úterním a středečním maximu v noci a k ránu. Na tmavé obloze daleko od měst, nejlépe na horách, bude možné sledovat až 60 meteorů za hodinu. Znovu budou tak příznivé podmínky pro sledování Kvadrantid až za dva roky.

3.1.2017

Filantropovi Hausenblasovi došly peníze na studenty

Ústí nad Labem - Stipendijní fond Renesance ústeckého zastupitele a filantropa Martina Hausenblase zasáhla rána. Peníze pro studenty na pobyty v zahraničí spolkla jeho senátní kampaň, a tak podnikatel na školní rok 2017/2018 stipendijní kolo fondu neotevřel.

3.1.2017

Vrtulník zatím nezasahoval kvůli počasí

Ústí nad Labem - Bez jakýchkoli změn, které by pocítili pacienti nebo záchranáři, zajišťuje nadále v Ústeckém kraji leteckou záchranku firma DSA.

3.1.2017

OBRAZEM: Na Malečově už se lyžuje

Malečov – Se začátkem nového roku začalo naplno lyžování na sjezdovkách v Malečově. Sjezdovka v letošním roce lyžařům nabídne čtyři vleky. Nejmenší z nich určený dětem je provazový, má délku 40 metrů a je zdarma.

2.1.2017

ANKETA: Ústečtí politici se přou o materiál chodníků. Asfalt nebo dlažba?

Ústí nad Labem – Nevšední spor se rozhořel mezi vedením magistrátu a ústeckými starostkami. Jádrem je na první pohled obyčejná věc, kterou ovšem každý Ústečan dennodenně využívá. Chodník a možnosti jeho opravy.

2.1.2017

Město dofinancovalo tradiční kulturní akce za rok 2016

Ústí nad Labem - Kulturní středisko města Ústí nad Labem získalo podporu na své tradiční akce.

2.1.2017

Dvě auta se srazila Na Rondelu. Sníh a ledovka komplikují dopravu v kraji

Ústecký kraj - Sníh a ledovka komplikují v pondělí 2. ledna cestování v Ústeckém kraji. Několik aut skončilo v příkopě v kopcích na Děčínsku. Na D8 kvůli nehodě zavřeli jeden jízdní pruh ve směru na Prahu.

2.1.2017

V Neštěmicích pokáceli památnou lípu. Osud další je ve hvězdách

Neštěmice - Neštěmická památná lípa s obvodem kmene přes tři a půl metru padla. Byla prý nemocná.

2.1.2017

Martin Mata: Podpora hokeje? Vedení města střílí od boku!

Ústí nad Labem – Proč Martin Mata (Vaše Ústí) nepodpořil na posledním zasedání zastupitelstva návrh, aby město koupilo od hokejového klubu podíl? A jaké podle něj existují varianty podpory sportu v Ústí? Přečtěte si exkluzivní rozhovor pro Ústecký deník.

2.1.2017

Pokutu můžete zaplatit kartou, přes internet ještě ne

Ústí nad Labem – Platba kartou na úřadě? Už nejen poplatky za odpad, nebo v Informačním centru Ústí.

2.1.2017

Krajská zdravotní plánuje příští rok investice za tři čtvrtě miliardy

Ústí nad Labem  - S investicemi ve výši tři čtvrtě miliardy korun počítá v příštím roce Krajská zdravotní, po kterou spadá pět největších krajských nemocnic. Společnost plánuje obnovu přístrojového vybavení i opravy budov, řekl její mluvčí Jiří Vondra. Velkou část nákladů pokryjí dotace, jako tomu bylo i v minulých letech.

2.1.2017

Mateřinku a základní školu v Povrlech čeká výměna oken

Povrly - Na nová ekologická okna se mohou těšit nejmenší děti, školáci i pedagogové v Základní a Mateřské škole Povrly.

1.1.2017

Ježci ještě nespí, dávejte pozor na silnicích

Ústecko - I když většině lidí připadá, že venku vládne mrazivé počasí, pro ježky je pořád ještě teplo, a to jim moc neprospívá. Touhle dobou by již měli být uloženi k zimnímu spánku, ale vzhledem k počasí jsou stále aktivní.

AKTUALIZOVÁNO
1.1.2017

FOTO: Před novoročním ohňostrojem zazněla světová premiéra nové písně

Ústí nad Labem - Stovky lidí přihlížely sedmiminutovému novoročnímu ohňostroji, který uspořádalo město Ústí nad Labem.

1.1.2017

Kokršpaněl hledal úkryt před petardami v jímce. Vyprostili ho strážníci

Ústí nad Labem - Zatímco lidé slavili příchod roku petardami, většina zvířat prožívala trauma z nadměrného hluku. Ten nesou špatně zejména psi. 

1.1.2017

FOTO: Poslední den v roce 2016 lákal Ústečany do přírody

Tisá - Poslední den v roce se, co se týká počasí, na Ústecku povedl a místní lákal do přírody. Zejména do míst ležících ve vyšší nadmořské výšce.

1.1.2017

Na velkolepý novoroční ohňostroj vezměte rádio či mobil kvůli hudbě

Ústí nad Labem - K tradici novoročních ohňostrojů se po Praze, Plzni nebo Ostravě přidává na Nový rok také Ústí nad Labem. Akce vyjde město na 220 tisíc korun.

1.1.2017

V pondělí se lanovkou na Větruši nesvezete

Ústí nad Labem - Kdo si chtěl dopřát výlet s rodinou lanovkou, v pondělí tak neučiní. Po celý den 2. ledna 2017 nepojede lanová dráha z Obchodního centra Forum na Větruši.

AKTUALIZOVÁNO
1.1.2017

Silvestr v Ústí: Utržené prsty a poranění oka

Ústí nad Labem - Jako relativně klidnou hodnotí silvestrovskou noc v Ústeckém kraji hasiči i policisté. Přesto museli ústečtí záchranáři ošetřit dvě závažná poranění, které způsobila zábavná pyrotechnika.

AKTUALIZOVÁNO
1.1.2017

Prvním miminkem roku 2017 v kraji je Josef Thieme z Ústí

Ústí nad Labem - Hned několik miminek narozených v porodnicích Krajské zdravotní, a. s., bude mít v rodném listě napsané datum narození 1. 1. 2017.

31.12.2016

Letecká záchranka bude i po Novém roce létat ze základny v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem – Nejméně příští dva měsíce budou lidé vídat nad Ústeckým krajem žlutý záchranářský vrtulník. Původně přitom měl přestat lítat s posledním letošním dnem a od Nového roku měl zajišťovat leteckou záchranku vrtulník z Prahy.

31.12.2016

Malé Březno dělá inventarizaci majetku s auditem hospodaření

Malé Březno - 0 úplné inventarizaci obecního majetku rozhodli zastupitelé Malého Března. Komise už od poloviny prosince kontroluje stav radnice, knihovny, pozemků a itineráře, kulturního domu, místního sboru dobrovolných hasičů, přilehlé Leštiny a další.

31.12.2016

Byl jsem v hotelu s milenkou, řidičem a jeho milenkou, Přečtěte si hlášky roku!

Ústí nad Labem - Rok 2016 přinesl ledacos. Pojďme se na něj podívat s nadhledem a lehkostí. Vybrali jsme pro vás více méně humorné výroky, které možná i nechtěně pronesly známé ústecké osobnosti nebo významní lidé při návštěvě Ústecka.    

31.12.2016

Silvestrovskou noc ohlídají policisté včetně „barikád od Merkelové“

Ústí nad Labem – Strach z řádění teroristů stále rezonuje českou společností. I v Ústí nad Labem policie zůstává ve střehu zejména s blížící se silvestrovskou nocí.

31.12.2016

Psy při petardách neuklidňujte, bojí se pak ještě víc

Ústecko – Hodiny uklidňování a drbání za uchem. To prý o silvestrovské noci opět čeká paničku dvou čivav Rockyho a Ramba.

30.12.2016

Malým nemocnicím v Ústeckém kraji budou chybět miliony

Ústí nad Labem - Menším nemocnicím v Ústeckém kraji budou chybět miliony korun na zvýšení tarifních platů lékařů a dalšího personálu. Vyplývá to z údajů, které poskytli zástupci městských a soukromých zařízení. Mzdy se mají zvýšit od 1. ledna. Nemocnice tak dávají za pravdu Asociaci českých a moravských nemocnic, podle které navýšení úhrad v úhradové vyhlášce nebude na zvýšení platů stačit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies