VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ústecko

11.4.2017

Auta bez řidiče by mohla brázdit silnice na Ústecku

Ústí nad Labem – Auta bez řidičů v ulicích Ústí? Odvážná vize, která se možná již brzy naplní. Od konce února běží v krajském městě pilotní projekt spolupráce ústecké univerzity, ČVUT a společností Valeo na zpracování dat pro vývoj autonomního řízení. Vše pod taktovkou Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK).

11.4.2017

Lidí bez práce je opět méně

Ústecký kraj – Najít v Ústeckém kraji práci je stále menší problém. V březnu totiž ve srovnání s předchozím měsícem opět ubylo lidí bez práce.

11.4.2017

TOP 09 má v Ústeckém kraji nové vedení

Ústecký kraj - Poslanec Michal Kučera se stal na další dva roky předsedou TOP 09 v Ústeckém kraji. Ve funkci střídá Tomáše Tesaře, který byl nově zvolen místopředsedou krajské organizace.

11.4.2017

Vysokoškoláci se připravují na legendární akci Výstup na K2

Klíše - Třináct pater. Na každém z nich vypít panáka alkoholu s minimální voltáží 20 %. Taková jsou pravidla akce Výstup na K2, která se ve středu koná v budově K1, K2 vysokoškolských kolejí na Klíši.

11.4.2017

Radním Neštěmic půl milionu nestačilo, chtěli celý

Neštěmice - Až s milionem korun mohou radní v Neštěmicích pohnout na příslušné políčko v rozpočtu sami, bez souhlasu zastupitelů. Obvyklá je přitom suma zhruba poloviční.

10.4.2017

Nové sedačky i klimatizace pro řidiče. Trolejbus prošel opravou

Ústí nad Labem - Osmnáctimetrový kloubový trolejbus, který prošel kompletní opravou, svezl první cestující. Jezdí na lince č. 54 Všebořice Dobětice. Dopravní podnik města Ústí nad Labem ho vlastní už od roku 1995.

10.4.2017

Promlouvala o konci světa a tvářila se nepřítomně. Skončila v nemocnici

Ústí nad Labem - Žena, která seděla na trávníku, měla nepřítomný pohled a něco si pro sebe povídala, překvapila v neděli odpoledne hlídku strážníků v Ladově ulici na Severní Terase.

10.4.2017

Zachraňte žáby! Dobrovolníci je přenášejí přes silnice

Ústecký kraj – Letos trochu dřív než loni začali ochránci přírody ze spolku BUFO s přípravou transferu obojživelníků ze zimovišť do rybníků, kde se rozmnožují.

10.4.2017

Dusno je v ústecké zoo už i mezi jejími zaměstnanci

Ústí nad Labem - Desítky pracovníků zoo sepsaly otevřený dopis pro ústecké zastupitele.

10.4.2017

Strážníci budou sbírat injekční stříkačky po narkomanech

Ústí nad Labem - Ústečtí strážníci se v úterý 18. dubna připojí k celostátní akci Jehla, jejímž cílem je posbírat odhozené a použité injekční stříkačky, které ohrožují převážně děti.

10.4.2017

Kam na Velikonoce? V Ústeckém kraji je opět z čeho vybírat

Zubrnice, Ústecký kraj – Jarmarky, tvůrčí dílny a soutěže chystají na velikonoční svátky města v Ústeckém kraji. Speciální akce chystají i správci památek. Budou mezi nimi výstavy, naučné stezky i divadelní představení. Velikonoční prodloužený víkend startuje v pátek 14. dubna.

9.4.2017

Ústecké muzeum se novými výstavami ponořilo do středověku

Ústí nad Labem - Ústecké muzeum se v tomto týdnu zahajovanými výstavami ponořilo do středověku. Návštěvníci uvidí královské město za hradbami, kopii korunovačních klenotů a připomenou si příchod dominikánů do Ústí nad Labem.

8.4.2017

Primátorka uklízela odpadky ve Vaňově. Našla pivo i teploměr

Ústí n. L. – Plechovky, PET lahve i obaly od svačin. Pytle plné odpadků sesbírali v okolí kamionového odpočívadla v Pražské ulici ve Vaňově účastníci sobotní úklidové akce pořádané magistrátem.

8.4.2017

Ústí se uchází o spolupráci s Agenturou pro začleňování

Ústí nad Labem - Město Ústí nad Labem podá přihlášku ke spolupráci s vládní Agenturou pro sociální začleňování. Podle primátorky Věry Nechybové (UFO) by tak mělo být snazší získat dotace.

8.4.2017

Kraj a UJEP rozšiřují spolupráci. Zaměří se nejen na vzdělání

Ústí nad Labem - Na vzdělávání dospělých, pořádání odborných konferencí či podpory fakulty zdravotnických studií se zaměří spolupráce Ústeckého kraje a Univerzity J. E. Purkyně.

8.4.2017

Jaroslav Kubín: Svinstev v politice jsem si užil dost

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – K nejaktivnějším městským zastupitelům patřil Jaroslav Kubín. V minulosti se snažil rozkrývat zlodějny na ústeckém magistrátu. Na jeho popud začala například policie vyšetřovat údajné předražení muzea.

8.4.2017

Na školní obědy pro chudé stát dá 35 milionů korun

Ústecko, ČR - Na pořízení obědů pro děti od tří do 15 let, jejichž rodiče nemají na zaplacení stravování, by v příštím školním roce mohlo putovat 35 milionů korun. Pomoc mohou dostat děti z mateřských a základních škol i víceletých gymnázií z rodin, které přes čtvrt roku pobírají dávky. Týká se to všech krajů.

8.4.2017

Sluníčko Deníku: Vyberte finalistky z Ústecka

Ústí nad Labem /HLASOVÁNÍ/ - Přinášíme vizitky šestice malých slečen z Ústecka, které jejich rodiče přihlásili do soutěže severočeských Deníků a agentury Reas agency Sluníčko Deníku.

8.4.2017

Dvojčata lemurů, siky, surikaty... Ústecká zoo zažívá populační explozi

Ústí nad Labem – Nejen návštěvníci, ale zejména chovatelé ústecké zoo mají radost z každého mláděte, které se narodí a podaří odchovat. Letos je jich už celá řada a další jsou na cestě. K těm nejnovějším patří dvojčata lemurů kata.

8.4.2017

Martin Mata: Chci přesvědčit Romy, aby na sobě pracovali. Má to smysl

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Ústecký zastupitel Martin Mata se nedávno vrátil z belgického Bruselu. Na tradičním Bruselském fóru přednášel o postavení Romů v České republice. Jako úspěšný politik a podnikatel se ke své národnosti hrdě hlásí.

7.4.2017

FOTO: Studenti designu z Ústí navrhli cenu Amnesty pro Febiofest

Ústí nad Labem - Huy Pham a Erik Bartoš, studenti Fakulty umění a designu v Ústí nad Labem, navrhli cenu pro vítěze nejlepšího lidskoprávního filmu udělovanou na mezinárodním filmovém festivalu Febiofest hnutím Amnesty International.

7.4.2017

V Zubrnicích uvítají jaro. Přijet můžete historickým motoráčkem

Zubrnice - Přivítejte jaro v Zubrnicích! Zpívat, tančit a vynést Moranu sem už tuto sobotu přijede folklórní soubor Horačky, v neděli Nisanka z Jablonce nad Nisou.

7.4.2017

Véna uklízel Česko a našel dva tisíce korun. Přidáte se taky?

Ústecký kraj – Akce Ukliďme Česko se náramně vyplatila malému Vénovi z Polep na Litoměřicku, který našel v trávě dva tisíce korun, když skupinka dětiček uklízela v okolí mateřské školy. Po nálezu takového pokladu to rázem začalo o to víc bavit i ostatní v obci, kde z technických důvodů uklízeli o týden dříve.

7.4.2017

Ústí koupilo vybydlenou ulici Na Nivách. Čeká se na demolici

Ústí nad Labem - Za 400 tisíc korun koupí město Ústí pozemky a zchátralé činžáky v ulici Na Nivách. Obchod posvětili ústečtí zastupitelé.

7.4.2017

Stávka autobusů se nakonec nekonala, nevyjel pouze jediný spoj

Ústecký kraj – Řidiči linkových autobusů v Ústeckém kraji ve čtvrtek ráno vyjeli na své trasy. Cestující se dostali do zaměstnání a škol na Ústecku i ve Šluknovském výběžku. Jezdily všechny linky společnosti BusLine, která zajišťuje přes polovinu dopravní obslužnosti v regionu.

6.4.2017

Nová vyhláška míří na opilé a hlučné bezdomovce. Omezuje ale prý ostatní

Ústí nad Labem - Střekovské nábřeží, okolí základních škol, sídliště Mojžíř a Skalka, ale také celý obvod Severní Terasy. Tam všude nově zakázali ústečtí zastupitelé pití alkoholu na veřejnosti.

6.4.2017

Léky na Parkinsona udělaly z Roberta Jiráka textaře

Ústí nad Labem – Neobvyklý dar má bývalý strážník Robert Jirák. Přestože trpí Parkinsonovou nemocí a má omezenou pohyblivost, když slyší anglickou písničku, hned se mu k ní vybaví český text. Anglicky ale neumí.

6.4.2017

Pomozte Martince a získejte dres Jana Čalouna

Ústecký kraj - Chcete získat dres olympijského vítěze z Nagana Jana Čalouna a pomoci dobré věci?

6.4.2017

ŘSD pracuje na stabilizaci D8 u Prackovic, piloty jsou hotové

Ústí nad Labem - Šestnáctimetrové piloty mají zajistit nestabilní svah, který vyvolává obavy. Důležitá je také odvodňovací stěna.

6.4.2017

Strážníci opět pomáhali ženě, která upadla a nemohla vstát

Ústí nad Labem - Jen několik dní poté, co se ústečtí strážníci marně snažili zvednout dvěstikilovou ženu, která upadla z postele a nemohla vstát, připsali si další podobný zákrok.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies