VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ústecko

2.3.2017

Zpívali jsme pro Michala a Vláďu

Ústí nad Labem - V Severočeském divadle v Ústí nad Labem se uskutečnil 5. benefiční koncert „Zpíváme pro Tebe". Pořadatelé předali jeho výtěžek, formou šeku, Michalovi a Vláďovi z Ústecka.

2.3.2017

Do Krásňáku a Předlic chtějí nastěhovat sociálně slabé, město se brání

Ústí nad Labem - Sestěhovat desítky sociálně slabých obyvatel do Krásného Března a Předlic. Takový byl záměr dvou mimoústeckých subjektů, které žádají o evropské dotace na tzv. sociální bydlení.

2.3.2017

Míst pro nemocné Alzheimerem je v kraji dostatek

Ústí nad Labem - Specializovaných domovů i stacionářů, které nabízejí služby lidem s Alzheimerovou chorobou a jinými druhy demencí, je v Ústeckém kraji dostatek.

2.3.2017

„Rýpal“ Martin Konečný: Když chcete informace, musíte být důslední

Krásné Březno /ROZHOVOR/ - Přistěhoval se z Ostravy, je mu 43 let a hodně rád mluví do mikrofonu během zasedání zastupitelstva v Ústí. Řeč je o kontroverzním občanovi Martinu Konečném z Krásného Března, který nenechá na žádném politikovi nit suchou.

2.3.2017

Muzeální vlaky do Zubrnic mají nové přípoje

Zubrnice - Na muzeální trati do Zubrnic letos opět budou jezdit čtyři páry vlaků, a sice s hlavními spoji, které staví na Střekově, tedy ve směru z Litoměřic.

2.3.2017

Stávka: Zelené autobusy nepojedou 24 hodin

Ústecko - Stávka řidičů autobusů, kteří požadují navýšení mezd dle vládního nařízení, je stále reálnější. Pokud vypukne, většina Ústeckého kraje zůstane bez autobusového spojení.

2.3.2017

Neštěmice začnou opravovat, rozpočet zastupitelé schválili

Neštěmice - Zastupitelé v Neštěmicích schválili rozpočet pro rok 2017. Příjmy budou 52,68 milionu, výdaje pak 55,14 milionu.

AKTUALIZOVÁNO / AKTUALIZUJEME
1.3.2017

Výstavy padly, obrazy se vrátily autorům. Ústí má první oběť druhé vlny EET

Ústí nad Labem – Půl čtvrté stovky obrazů od sedmadvaceti malířů prodávala Galerie Iva v ústecké Velké Hradební ulici. Do chvíle, než se provozovatelé galerie museli připojit k systému EET. V tu chvíli vzala galerie rychlý konec.

1.3.2017

Křesadlo zná své výherce. Vybrat je bylo těžké

Ústecký kraj – Šest cen Křesadlo 2016 zamíří ke svým sedmi majitelům. Dostanou je na slavnostním ceremoniálu v březnu v Muzeu města Ústí.

1.3.2017

Přívoz v Březně zastavila vysoká hladina

Velké Březno - Zkrátit si cestu do Povrlů teď z Velkého Března není možné. Zdejší přívoz totiž prozatím stojí. Řidiči tudíž musejí dojet až k Mariánskému mostu, aby se dostali na druhou stranu. Může za to velká voda.

1.3.2017

Radní podpořili nákup přístrojů pro operace dětských pacientů

Ústí nad Labem - Ústečtí radní schválili Nadačnímu fondu Krajské zdravotní peněžitý dar ve výši 20 tisíc korun. Prostředky nemocnice použije na nákup kvalitních a jemných operativních nástrojů pro dětskou chirurgii.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME
1.3.2017

Šéf ústecké zoo Lubomír Moudrý rezignoval. Kvůli tlakům v dozorčí radě

Ústí nad Labem - Ředitel zoologické zahrady v Ústí nad Labem Lubomír Moudrý rezignoval na svou funkci. V křesle šéfa zoo seděl od 1. ledna 2016. Podle jeho slov jsou hlavní příčinou jeho odchodu neshody se členy dozorčí rady zoo.

1.3.2017

Dopravní podnik hledá způsob, jak odstranit námrazu z trolejí

Ústí nad Labem, Liberec - Dopravní podnik města Ústí nad Labem společně s Technickou univerzitou v Liberci vyvíjí mobilní zařízení, které by dokázalo odstranit námrazu z trolejového vedení.

1.3.2017

Na studentských kolejích na Klíši se objevily štěnice

Klíše - Nepříjemnou záležitostí se zabývá vedení vysokoškolských kolejí na Klíši. V budově K1 se v jednom z pokojů ve druhém patře objevily štěnice.

1.3.2017

FOTO: Za bednu mýdla a svíček klient zaplatil jen pár zlatých

Ústí nad Labem - Unikátní pohled do kultury podnikání i vztahů mezi zákazníky a dodavateli v devatenáctém století nabízí ústecké muzeum. Vystavuje totiž krasopisně a česky vypsaný účet firmy Georg Schicht pro svého zákazníka Antonína Hovorku z Vražkova. Pochází z 28. března roku 1892.

28.2.2017

Ústecký kraj dá na výměnu kotlů minimálně 18,8 milionu

Ústí nad Labem - Ústecký kraj rozdělí žadatelům v další výzvě na výměnu starých kotlů minimálně 18,8 milionu korun. "Dotacemi podpoří kotle na biomasu nebo tepelná čerpadla," řekla mluvčí kraje Lucie Dosedělová. Žádosti o dotace začne kraj přijímat počátkem dubna.

28.2.2017

Lidé z Velkého Března přišli o obědy v domově důchodců

Velké Březno - Značnou vlnu rozhořčení ze strany některých seniorů ve Velkém Březně vyvolal krok vedení zdejšího domova pro seniory. Jeho kuchyně přestala po mnoha letech vyvařovat obědy pro externí strávníky.

28.2.2017

Životy ústeckých stromů mapuje dendroložka Jitka

Ústí nad Labem - Jitka Nováková je od loňského roku městskou dendroložkou. Jejím úkolem je zmapovat tisíce stromů v majetku města Ústí. Radní jí pořídili také speciální ultrazvukový detektor, kterým dokáže důkladně zjistit, jak moc jsou stromy nemocné či poškozené. A že jich není málo.

28.2.2017

Ústí chystá velký jarní úklid. Magistrát přidá peníze navíc

Ústí nad Labem - Neuvěřitelný nepořádek v ústeckých ulicích doposud ukrývala sněhová pokrývka. Teď ho odkryla nezvykle rychlá obleva a tání. Všude se povalují odpadky, nedopalky cigaret, PET lahve a psí lejna. Ať už na sídlištích nebo v centru Ústí. Obyvatelé města si stěžují v podstatě ze všech stran.

28.2.2017

Druhá vlna EET startuje. V Ústí pracují nervy

Ústí nad Labem - Starosti, chyby a nedostatek informací. Na to si stěžují někteří ústečtí živnostníci, kteří se od zítřka musí zapojit do druhé vlny elektronické evidence tržeb (EET).

28.2.2017

Ústí se dočká rozšíření pouličního osvětlení za milion

Ústí nad Labem - Ústečtí radní schválili rozpočtové opatření odboru dopravy a majetku ve výši jednoho milionu korun na rozšíření osvětlení ve městě.

28.2.2017

Sokolové se znovu vrací na komíny. V Trmicích byli už v polovině ledna

Trmice, Ústecký kraj - V nejbližších týdnech by měli zahnízdit na několika místech regionu. Budky jsou připravené.

27.2.2017

FOTO: Užijte si jarní prázdniny v pravěku

Ústí nad Labem - Od 19. února do 18. června probíhá v ústeckém muzeu výstava nazvaná Nelítostný pravěk. Osm speciálně vytvořených zastavení ve čtyřech sálech prvního patra muzea nabízí nejen dětem pohled do dávné historie.

27.2.2017

FOTO: Leteckou záchranku v Ústeckém kraji zajistí i v březnu společnost DSA

Ústecký kraj - Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dnv pondělí obdržel odpověď na dopis od ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka k aktuální situaci v zajištění letecké záchranné služby v Ústeckém kraji.

27.2.2017

Telnice byla pro lyžaře skoro posledním útočištěm. Sníh taje před očima

Telnice, Ústecký kraj - Slabší návštěvnost měly o víkendu lyžařské areály v Ústeckém kraji. Lyžaře mohlo odradit téměř jarní počasí, které vládne v nížinách. Kvůli oblevě jsou některé areály zavřené, další omezují provoz.

27.2.2017

Adrenalinový zákrok povedli strážníci na Miladě. Kvůli mrtvé labuti

Chabařovicko - Za pomoci žebříku a horolezeckých lan se v sobotu dostávali strážníci ze skupiny operačního zákroku k labuti, která uvázla na zamrzlé hladině jezera Milada. 

27.2.2017

FOTO: Civilní obrana měla pašíka na stole

Ústí nad Labem – Ústecké podzemí, bývalý prostor Civilní obrany pod Větruší, žilo v sobotu veselým a chutným masopustem. Ze zabíjačkových dobrot tu bylo k pivu k ochutnání na co si kdo vzpomněl, lahodné jitrničky, měkká jelítka, voňavá tlačenka, játrový sýr, gulášek, prdelačku, klobásy a špekáčky z udírny i na grilu.

27.2.2017

Oprava historické kaple může vyjít až na dva miliony korun

Krásné Březno - Historická kaple na hřbitově v Krásném Březně už roky chátrá. Město tak teď hodlá zpracovat projektovou dokumentaci.

27.2.2017

Marian Páleník: Český lodní park je samý šrot

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Jezy na Labi se staví déle než pyramidy. Kritický výrok poslance a náměstka hejtmana Ústeckého kraje Jaroslava Foldyny (ČSSD) podle ekologického aktivisty Mariana Páleníka, ředitele společnosti Přátelé přírody, získal několik rozměrů.

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2017

Exstarostce Neštěmic Válkové hrozí další soudní spor

Mojžíř – Radnice v Neštěmicích se zřejmě bude soudit se svou zastupitelkou Miloslavou Válkovou. Jablkem sváru je pozemek v Mojžíři, kde se svým manželem provozují zahradnictví. Část pozemku má od neštěmického obvodu v nájmu společnost Vasta North, které je bývalá starostka Válková jednatelkou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies