VYBERTE SI REGION

Moje Ústecko

21.11.2016

Obří stavba budovy univerzity hasičům nevadí. Chemička dělá problémy

Ústí nad Labem – Ústecká univerzita se připravuje na největší investici ve své historii, výstavbu budovy Centra přírodovědných a technických oborů (CPTO). Vyrůst má na místě zbourané porodnice v kampusu a vyjde na více než půl miliardy korun.

20.11.2016

Fórum Zdravého města zve občany k diskusi o prioritách

Ústí nad Labem - Své názory na situaci města, jeho další rozvoj a priority mohou Ústečané vyjádřit na Fóru Zdravého města.

20.11.2016

Lidé by mohli topit ekologicky. Záleží na penězích, říká odborník

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Od osmdesátých let minulého století se ovzduší na severu Čech výrazně zlepšilo. Teplárny, velké, ale i menší firmy investovaly do kotelen, které splňují přísné ekologické normy.

20.11.2016

Kampus pořádal Den kariéry

Klíše - Den kariéry pořádala Fakulta výrobních technologií a managementu (FVTM) Univerzity J. E. Purkyně (UJEP). Akce byla zaměřena na budoucí absolventy technických oborů a nabízela jim možnosti uplatnění v praxi.

20.11.2016

O dalším vývoji na Střekově se bude rozhodovat už v úterý

Střekov /ROZHOVOR/ - Místostarostou Střekova a zároveň jediným uvolněným zastupitelem na radnici je Viktor Malinkovič (KSČM) teprve od února.

19.11.2016

Zvěř líže na silnicích posypovou sůl. Řidiči by měli být opatrní

Severní Čechy – Řidiči jezdí v zimě opatrněji. I když na namrzlých silnicích a rozbředlém sněhu hrozí větší nebezpečí, nehody většinou končí jen pomačkanými plechy bez vážnějších zranění. Potvrzuje to vedoucí dopravní policie Ústeckého kraje Jiří Ušák.

19.11.2016

Zdeněk Zbořil: Pro mladé je 17. listopad už jen zaprášenou historií

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Události srpna 1968 jsou pro dnešní mládež a mladou generaci už jen vzdálenou minulostí. Totéž představuje dění po 17. listopadu 1989. To naznačil politolog, historik a emeritní vysokoškolský pedagog Zdeněk Zbořil.

19.11.2016

Rozsviťme Ústí pomůže vycvičit Maxe

Ústí nad Labem - Rozsviťme Ústí, osmý ročník charitativní akce připravuje Nadační fond Matěje Proška.

19.11.2016

Studenti z univerzity spouští nábor do registru dárců kostní dřeně

Ústí nad Labem - Zapsat se někomu trvale do života se rozhodli studenti ústecké univerzity. Už 30. listopadu od 10 hodin pořádají na zdejší Pedagogické fakultě nábor do registru dárců kostní dřeně.

19.11.2016

FOTO: Atrium zdobí stříbrná jedle z Chuderova

Ústí nad Labem - Trojici vánočních stromů v centru města doplnila asi osm metrů vysoká stříbrná jedle v atriu magistrátu města.

19.11.2016

V nové jídelně v Trmicích pracují výhradně Romové. Kromě kuchařky

Trmice – Jídelna, kde pracují téměř výhradně Romové, se otevřela před dvěma týdny v Trmicích. Provozuje ji podnikatel Martin Bajger.

18.11.2016

Podzemí láká na tradiční zabijačku

Ústí nad Labem - Tradiční Česká zabijačka se uskuteční v sobotu od 11.00 do 17.00 hodin v areálu u Ústeckého podzemí.

18.11.2016

Purpurová Větruše připomněla předčasně narozené děti

Ústí nad Labem - Zámeček Větruše ve čtvrtek svítil purpurovou barvou. Krajská zdravotní se tím připojila k oslavám Světového dne předčasně narozených dětí.

18.11.2016

FOTO: Nejlepší hasiči závodili na umělé stěně

Ústí nad Labem - Třicet nejlepších lezců z řad hasičů se sjelo do Vaňova, kde se ve středu konal čtrnáctý ročník Mistrovství Hasičského záchranného sboru v lezení na obtížnost na umělé stěně.

18.11.2016

Plastikové modely budou mít soutěž a výstavu v Telnici

Telnice - Memoriál Jaroslava Urbance, soutěž a výstava plastikových modelů, se v sobotu uskuteční v Kulturním domě v Telnici.

18.11.2016

Místní komunikace si v obcích od sněhu vyčistí sami

Ústecko – Zima ještě pořádně nezačala, ale už prověřila, jak jsou radnice připravené na zimní údržbu místních komunikací a chodníků.

17.11.2016

Vánoce v Antarktidě: cukroví, ryby a slivovice

Ústí nad Labem, Jižní Shetlandy - Byl to bezesporu nejpodivnější Štědrý den mého života. Strávil jsem jej na ostrově Nelson v Jižních Shetlandách. Můj kamarád, polárník Jarda Pavlíček mi dovolil strávit několik dní na antarktické základně Eco-Nelson.

17.11.2016

Silničáři na D8 se připravili na kalamitu i otevření nového úseku

Řehlovice - Vítr a neukáznění řidiči dělají v zimě silničářům na dálnici D8 největší potíže. Na případnou kalamitu i na otevření posledního úseku autostrády z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan jsou připraveni. Uvedl to vedoucí střediska správy a údržby dálnice v Řehlovicích na Ústecku Petr Zajíc.

17.11.2016

Soudců na severu Čech je po dlouhé době dostatek

Ústí nad Labem - Na severočeských soudech je po dlouhé době naplněn personální stav. Předseda Krajského soudu v Ústí nad Labem Luboš Dörfl řekl, že soudců je na všech soudech na severu Čech dost. 

17.11.2016

Jiří Madar: Radu chceme vyřešit ještě letos

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ – Lékař, manažer a politik Jiří Madar má zájem o politickou dohodu.

16.11.2016

Na počátku listopadových demonstrací měli lidé strach. Ale i velkou odvahu

Severní Čechy - Je to už 27 let, co si statisíce Severočechů řeklo „Konečně se v Praze něco děje!" Tehdy, 17. listopadu 1989, do Prahy na Národní třídu jich také řada dorazila.

16.11.2016

V Tisé oslaví státní svátek retrofilmy a lampionovým průvodem

Tisá - Státní svátek Den boje za svobodu a demokracii si ve čtvrtek připomenou také lidé v Tisé.

16.11.2016

Robert Pelikán: Peníze na stavbu justičního paláce máme

Ústí nad Labem, Most - Ministerstvo spravedlnosti má zajištěných 1,7 miliardy korun na stavbu justičního paláce v Ústí nad Labem, řekl včera v Mostě novinářům ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO).

16.11.2016

V Ústí se opakovat volby nemusí, potvrzeným senátorem je Jaroslav Doubrava

Ústí nad Labem, Brno – Nejvyšší správní soud zamítl návrh na vyslovení neplatnosti volby Jaroslava Doubravy jako senátora za ústecký okrsek. Toto rozhodnutí nabylo právní moci 15. listopadu.

16.11.2016

Větruše se rozsvítí na oslavu nedonošených dětí

Ústí nad Labem - Zámeček Větruše ve čtvrtek od 17 do 23 hodin osvítí purpurová barva.

16.11.2016

Zoologickými zahradami v Čechách i Sasku provede mobilní aplikace

Ústí nad Labem – České a německé zoologické zahrady budou spolupracovat. Zástupci zahrad už v Děčíně podepsaly smlouvu o spolupráci na přípravě společného projektu „Partnerská spolupráce šesti zoologických zahrad v oblastech organizace, vzdělávání, ochrany přírody a přírodních druhů", který má být zahájen v roce 2017.

16.11.2016

Do integrované dopravy Ústeckého kraje se připojí další MHD

Ústecký kraj - Do integrované dopravy v Ústeckém kraji se v prosinci zapojí další dvě města. Na jednotnou krajskou jízdenku budou moci lidé cestovat ve spojích Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova a také ve Varnsdorfu na Děčínsku. 

16.11.2016

Filmaři se vrátili do Ústí. Natáčejí kriminální seriál

Ústí nad Labem – Kmínová polévka s vejcem za korunu, kulajda za korunu padesát, karbanátek s kaší za 9,60 a bůček se zelím a knedlíkem za jedenáct korun. Takové bylo v úterý menu v jídelně Slovanka v Dlouhé ulici.

15.11.2016

Orchestrion se projel do Zubrnic. Stoupání i listí na kolejích zvládl

Zubrnice - Teprve podruhé v historii se na muzeální trať Velké Březno - Zubrnice dostal motorový vůz řady 810 (původně M 152.0).

15.11.2016

Zadlužení lidé se mohou poradit. Den bez dluhů pokračuje na úřadu práce

Ústí nad Labem - Vzdělávací akci Den bez dluhů zahájila v pondělí inkasní společnost KRUK ve vestibulu úřadu práce na Mírovém náměstí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies