VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Ústecko

1.3.2017

Dopravní podnik hledá způsob, jak odstranit námrazu z trolejí

Ústí nad Labem, Liberec - Dopravní podnik města Ústí nad Labem společně s Technickou univerzitou v Liberci vyvíjí mobilní zařízení, které by dokázalo odstranit námrazu z trolejového vedení.

1.3.2017

Na studentských kolejích na Klíši se objevily štěnice

Klíše - Nepříjemnou záležitostí se zabývá vedení vysokoškolských kolejí na Klíši. V budově K1 se v jednom z pokojů ve druhém patře objevily štěnice.

1.3.2017

FOTO: Za bednu mýdla a svíček klient zaplatil jen pár zlatých

Ústí nad Labem - Unikátní pohled do kultury podnikání i vztahů mezi zákazníky a dodavateli v devatenáctém století nabízí ústecké muzeum. Vystavuje totiž krasopisně a česky vypsaný účet firmy Georg Schicht pro svého zákazníka Antonína Hovorku z Vražkova. Pochází z 28. března roku 1892.

28.2.2017

Ústecký kraj dá na výměnu kotlů minimálně 18,8 milionu

Ústí nad Labem - Ústecký kraj rozdělí žadatelům v další výzvě na výměnu starých kotlů minimálně 18,8 milionu korun. "Dotacemi podpoří kotle na biomasu nebo tepelná čerpadla," řekla mluvčí kraje Lucie Dosedělová. Žádosti o dotace začne kraj přijímat počátkem dubna.

28.2.2017

Lidé z Velkého Března přišli o obědy v domově důchodců

Velké Březno - Značnou vlnu rozhořčení ze strany některých seniorů ve Velkém Březně vyvolal krok vedení zdejšího domova pro seniory. Jeho kuchyně přestala po mnoha letech vyvařovat obědy pro externí strávníky.

28.2.2017

Životy ústeckých stromů mapuje dendroložka Jitka

Ústí nad Labem - Jitka Nováková je od loňského roku městskou dendroložkou. Jejím úkolem je zmapovat tisíce stromů v majetku města Ústí. Radní jí pořídili také speciální ultrazvukový detektor, kterým dokáže důkladně zjistit, jak moc jsou stromy nemocné či poškozené. A že jich není málo.

28.2.2017

Ústí chystá velký jarní úklid. Magistrát přidá peníze navíc

Ústí nad Labem - Neuvěřitelný nepořádek v ústeckých ulicích doposud ukrývala sněhová pokrývka. Teď ho odkryla nezvykle rychlá obleva a tání. Všude se povalují odpadky, nedopalky cigaret, PET lahve a psí lejna. Ať už na sídlištích nebo v centru Ústí. Obyvatelé města si stěžují v podstatě ze všech stran.

28.2.2017

Druhá vlna EET startuje. V Ústí pracují nervy

Ústí nad Labem - Starosti, chyby a nedostatek informací. Na to si stěžují někteří ústečtí živnostníci, kteří se od zítřka musí zapojit do druhé vlny elektronické evidence tržeb (EET).

28.2.2017

Ústí se dočká rozšíření pouličního osvětlení za milion

Ústí nad Labem - Ústečtí radní schválili rozpočtové opatření odboru dopravy a majetku ve výši jednoho milionu korun na rozšíření osvětlení ve městě.

28.2.2017

Sokolové se znovu vrací na komíny. V Trmicích byli už v polovině ledna

Trmice, Ústecký kraj - V nejbližších týdnech by měli zahnízdit na několika místech regionu. Budky jsou připravené.

27.2.2017

FOTO: Užijte si jarní prázdniny v pravěku

Ústí nad Labem - Od 19. února do 18. června probíhá v ústeckém muzeu výstava nazvaná Nelítostný pravěk. Osm speciálně vytvořených zastavení ve čtyřech sálech prvního patra muzea nabízí nejen dětem pohled do dávné historie.

27.2.2017

FOTO: Leteckou záchranku v Ústeckém kraji zajistí i v březnu společnost DSA

Ústecký kraj - Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dnv pondělí obdržel odpověď na dopis od ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka k aktuální situaci v zajištění letecké záchranné služby v Ústeckém kraji.

27.2.2017

Telnice byla pro lyžaře skoro posledním útočištěm. Sníh taje před očima

Telnice, Ústecký kraj - Slabší návštěvnost měly o víkendu lyžařské areály v Ústeckém kraji. Lyžaře mohlo odradit téměř jarní počasí, které vládne v nížinách. Kvůli oblevě jsou některé areály zavřené, další omezují provoz.

27.2.2017

Adrenalinový zákrok povedli strážníci na Miladě. Kvůli mrtvé labuti

Chabařovicko - Za pomoci žebříku a horolezeckých lan se v sobotu dostávali strážníci ze skupiny operačního zákroku k labuti, která uvázla na zamrzlé hladině jezera Milada. 

27.2.2017

FOTO: Civilní obrana měla pašíka na stole

Ústí nad Labem – Ústecké podzemí, bývalý prostor Civilní obrany pod Větruší, žilo v sobotu veselým a chutným masopustem. Ze zabíjačkových dobrot tu bylo k pivu k ochutnání na co si kdo vzpomněl, lahodné jitrničky, měkká jelítka, voňavá tlačenka, játrový sýr, gulášek, prdelačku, klobásy a špekáčky z udírny i na grilu.

27.2.2017

Oprava historické kaple může vyjít až na dva miliony korun

Krásné Březno - Historická kaple na hřbitově v Krásném Březně už roky chátrá. Město tak teď hodlá zpracovat projektovou dokumentaci.

27.2.2017

Marian Páleník: Český lodní park je samý šrot

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Jezy na Labi se staví déle než pyramidy. Kritický výrok poslance a náměstka hejtmana Ústeckého kraje Jaroslava Foldyny (ČSSD) podle ekologického aktivisty Mariana Páleníka, ředitele společnosti Přátelé přírody, získal několik rozměrů.

AKTUALIZOVÁNO
26.2.2017

Exstarostce Neštěmic Válkové hrozí další soudní spor

Mojžíř – Radnice v Neštěmicích se zřejmě bude soudit se svou zastupitelkou Miloslavou Válkovou. Jablkem sváru je pozemek v Mojžíři, kde se svým manželem provozují zahradnictví. Část pozemku má od neštěmického obvodu v nájmu společnost Vasta North, které je bývalá starostka Válková jednatelkou.

26.2.2017

Škola dronů míří do Ústí a Mostu

Ústecký kraj - První škola pro piloty dronů v Ústeckém kraji se otevře už na konci února v Ústí a Mostě. Výuka pod vedením zkušených profesionálů se zaměří na rekreační piloty i na budoucí profesionály v oboru bezpilotních prostředků.

26.2.2017

FOTO: Benešův most rezaví před očima. Rekonstrukci potřebuje jako sůl

Ústí nad Labem - Fotograf Ústeckého deníku Karel Pech se prošel po mostu dr. Edvarda Beneše i pod ním a zachytil jeho neutěšený stav. Rez doslova rozežírá konstrukci z třicátých let minulého století. Plánovaná rekonstrukce je opravdu naléhavě nutná.

26.2.2017

Radim Holeček: ODS už nemá na Ústecku žádné skutečné osobnosti

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Svým odchodem z ODS jediný její ústecký poslanec Radim Holeček způsobil tento týden poprask. Někdejší rebel ovšem říká, že má plné zuby dohadů uvnitř partaje.

26.2.2017

Hendikepované bude informovat speciální web

Ústecký kraj – Naplánovat si výlet a vědět předem, zda a jaký tam mají přístup vozíčkáři, není vůbec jednoduché. Své o tom ví také pětatřicetiletá Helena z Litoměřicka. Ona sama na vozík odkázaná není, ale často bere na výlety i svou matku, která na vozíku skončila před deseti lety po vážném úrazu.

26.2.2017

Letecká záchranka: Smlouva v Ústeckém kraji zatím není

Ústecký kraj – Do konce stávající smlouvy na leteckou záchrannou službu v Ústeckém kraji zbývají již jen dva dny. Kdo bude létat od 1. března není jasné. Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se kvůli obavám o zdraví obyvatel kraje obrátil i na premiéra Bohuslava Sobotku.

26.2.2017

Peníze na sociální služby v kraji nestačí

Ústí nad Labem - Na sociální služby přepošle Ústecký kraj 864 milionů korun, které dostal od státu. Na úhradu nákladů veškerých služeb pro seniory, zdravotně znevýhodněné obyvatele a další to však nestačí. Samospráva žádala o 1,6 miliardy korun.

26.2.2017

FOTO, VIDEO: Výroba kolosu trvala šest týdnů

Ústí nad Labem - Téměř celý měsíc si budou moci lidé v ústeckém muzeu prohlédnout obrovskou kopii Ďáblovy bible.

AKTUALIZOVÁNO
25.2.2017

FOTO: Masopustní maškary vozil v Homoli speciální autobus

Homole u Panny - Desítky lidí už před devátou ráno postávajíí na homolské návsi v pěkných maskách nejen pohádkových postav. Jsou tu i klani, mafáni i jejich holka, kterou pasou. „Musí nás uživit všechnytři," smějí se dámy s knírky.

25.2.2017

Dotační úřad chce po Ústí vrátit čtvrt milionu za halu na Klíši

Ústí nad Labem - Celkem čtvrt milionu korun má vrátit město Ústí z evropské dotace na rekonstrukci plavecké haly na Klíši. Audit ministerstva financí zjistil pochybení při výběrovém řízení na opravu.

25.2.2017

Labe má v sobotu kulminovat

Ústecko - O víkendu Ústečany čeká první stupeň povodňové aktivity. Dálnice D8 se u Prackovic nepohne.

25.2.2017

Vlastní autobusová doprava by kraj vyšla na půl miliardy ročně

Ústí nad Labem - Pokud se Ústecký kraj nedohodne s dopravci, mohl by založit vlastní autobusovou firmu. Návrh náměstka hejtmana Jaroslava Komínka posvětila většina krajských zastupitelů. Až na ODS, která se zdržela hlasování.

25.2.2017

Masopust hostí Homole i Ústecké podzemí

Ústecko – Podle staročeské tradice je masopust svátkem hodování, kdy je třeba se dosyta najíst. Následuje čtyřiceti denní půst a poté už Velikonoce. Ne všem obcím se ale povinný termín daří dodržet.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies