VYBERTE SI REGION

Moje Ústecko

FOTO: Čelisti bagru řádí v kampusu

Klíše - Do historických činžáků u univerzitního kampusu se nekompromisně zakously čelisti bagru. Zbourání domů v majetku univerzity (UJEP) nařídil stavební úřad kvůli jejich havarijnímu stavu. Hotovo má být do konce dubna.

Stavbaři na D8 dál zápasí se závalem u Litochovic

Ústecko – Má to být velký vánoční dárek pro všechny řidiče. Obrovsky se uleví také lidem žijícím u objízdných silnic I/30 z Lovosic do Ústí nad Labem a I/8 z Lovosic do Teplic. Ubude tam prachu, hluku a hlavně smrtelných nehod. Řeč je o klíčové dálnici D8, která se má slavnostně otevřít v prosinci.

Ústecká otorinolaryngologie láká na robota, moderní postupy i chrápání

Ústí nad Labem - Patří k předním českým zdravotnickým pracovištím tohoto zaměření v ČR. V několika ohledech je známé i za jejími hranicemi. Oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem se přesto potýká s nedostatkem lékařů a zdravotních sester.

Studenti z Erasmu se sejdou v Drážďanech

Ústí nad Labem - Mezinárodní setkání studentů z programu Erasmus se připravuje na 24. až 26 června v Drážďanech.

FOTO: Sluneční hodiny zanesl vodní kámen

Ústí nad Labem - Nejenom pračku, ale i sluneční hodiny může potrápit vodní kámen. Žádný chemický prostředek nepomůže, na řadu musí přijít dláto a kladívko.

Zaplatí 86 krát více. Magistrát střelcům zrušil symbolické nájemné

Ústí nad Labem - Za pronájem střelnice na Mariánské skále má střelecký klub platit 86 tisíc ročně.

Radnice pošle ústecké zoo 4,55 milionu

Ústí nad Labem - Ústecká radnice pošle 4,55 milionu korun zoologické zahradě. Peníze by měly pomoct řešit havarijní stav některých částí zoo, řekl náměstek primátorky Jiří Madar (UFO). Zoo nutně potřebuje peníze na úpravy některých pavilonů a výběhů, ale i zázemí pro návštěvníky.

Ministerstvo ukončí diskuze kolem kruhových objezdů

Ústí nad Labem - Karel Bezděkovský, ředitel Odboru agend řidičů ministerstva dopravy, vydal metodický pokyn, kterým chce ukončit diskuze kolem kruhových objezdů.

Dobrovolníci uklízí černé skládky, v sobotu jdou na Mariánskou skálu

Velké Březno, Ústecko – Celkem šedesát sedm pytlů plných odpadků naplnili v pátek dopoledne žáci Základní školy ve Velkém Březně.

FOTO: UJEP budou reprezentovat ve finále Nejlepší z nejlepších

Klíše - Už sedmnáctý ročník Přehlídky pohybových skladeb PF UJEP připravily všem studentům známé tváře, a bylo se na co koukat.

Dubnová jízda zve závodníky na odrážedlech, koloběžkách, tříkolkách i kolech

Bukov - Na Dubnovou jízdu zve malé závodníky od dvou do sedmi let Dům dětí a mládeže.

Vstup zakázán v sobotu neplatí. Památky ukážou víc

Velké Březno, Severní Čechy - Chcete se podívat do míst, kam se běžně nedostanete? Pak o tomto víkendu vyrazte na některou z památek v Ústeckém či Libereckém kraji.

FOTO: Policisté budou na Labi častěji

Ústí nad Labem - Kontroly na Labi zvýší policisté ČR. S novými kompetencemi se zvýší dohled nad chováním účastníků pohybujících se v okolí plavebních cest.

AKTUALIZOVÁNO

Uprchlíci z Iráku v Ústí změnili rozhodnutí. Požádali o politický azyl v ČR

Ústí nad Labem - Skupina 16 křesťanských uprchlíků, která se ve čtvrtek rozhodla opustit Českou republiku, skončila v noci ze čtvrtka na pátek v ústeckém hotelu Bohemia. V pátek během jednání na ústecké policii Iráčané změnili rozhodnutí a požádali o politický azyl.

Primátorka chce duhovou radu

Ústí nad Labem – Pestrá jako duha. Tak by si primátorka Věra Nechybová představovala složení rady města Ústí, která má v současnosti pouze čtyři členy.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.