VYBERTE SI REGION

Moje Ústecko

16.12.2016

Cena paliv v Ústeckém kraji za týden vzrostla jen mírně

Ústí nad Labem - Cena paliv v Ústeckém kraji za týden mírně vzrostla. Natural 95 pořídí řidiči za 29,87 koruny, což je o haléř více než minulou středu. Nafta aktuálně stojí 29,01 Kč/l, před týdnem to bylo 28,86 Kč/l. Vyplývá to z dat společnosti CCS, která ceny obou komodit dlouhodobě sleduje.

16.12.2016

Osadní výbor chtějí lidé z Kojetic prosadit

Střekov - Zastupitelstvem Střekova návrh o jeden hlas neprošel.

16.12.2016

Teplo bude v Ústí o něco levnější

Ústí nad Labem – Za teplo lidé příští rok ušetří od půl procenta do pěti procent.

15.12.2016

Deváťáci si vyzkoušeli praxi na průmce

Stříbrníky - Veselý smích a záplava tvrdých úderů se ve středu ozývaly z jedné třídy střediska Stříbrníky ústecké Střední průmyslové školy.

15.12.2016

Stát chce dál zkoumat všech sedm míst pro úložiště odpadu z jádra

Litoměřice - Stát chce nadále provádět průzkum ve všech sedmi lokalitách vytipovaných pro hlubinné úložiště vyhořelého jaderného paliva.

15.12.2016

Policie vyčíslila škodu v dotační kauze na téměř 14 miliard korun

Ústí nad Labem - Policie vyčíslila škodu v kauze Regionálním operačním programu Severozápad na 13,9 miliardy korun. Řekl to advokát podnikatele Daniela Ježka Michael Kis. Ježek je jediný z 24 obviněných, který je stíhán vazebně. Vinu odmítá.

14.12.2016

Neseme vám noviny, neslo se Lidickým náměstím

Ústí nad Labem - Akce Česko zpívá koledy přilákala do centra Ústí stovky lidí. Další tisíce zpívaly po celé republice

14.12.2016

Spor o chodník chce občan pohnat k soudu

Skorotice - Město postavilo chodník na soukromém pozemku.

14.12.2016

Na trať mezi Mostem a Plzní vyjely vlaky vybavené Wi-Fi

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Cestující mezi Mostem a Plzní svezeme levněji než České dráhy, říká Pavel Faugner z GW Train Regio.

14.12.2016

Do polské Wroclawi nejen za vánoční atmosférou

Wroclaw - Drážďanské vánoční trhy zná snad každý, z Ústí to není daleko a České dráhy každoročně nabízejí speciální jízdné. Byl jsem tam několikrát a zažil jsem dokonce i krájení rekordní štoly.

AKTUALIZOVÁNO
14.12.2016

Kauza ROP: Obvinění míří ke krajským špičkám ČSSD. Stíhaný je i Arno Fišera

Ústí nad Labem - Mezi obviněnými v nové kauze ROP Severozápad jsou obviněni vlivní politici ČSSD z Ústeckého a Karlovarského kraje. Mezi nimi bývalý předseda ČSSD v Ústeckém kraji Arno Fišera, dva bývalí náměstci karlovarského hejtmana Jakub Pánik, Miloslav Čermák nebo Petr Horký, který byl náměstkem hejtmana a místostarostou Mariánských Lázní. Obviněn je také bývalý náměstek hejtmanky Jany Vaňhové Pavel Kouda (dříve ČSSD).

14.12.2016

V tunelu na D8 hořela dvě auta: Hasiči cvičili na dálnici před sobotním otevření

Radejčín/VIDEO, GALERIE/ – Požár dvou aut likvidovali dnes po desáté hodině dopoledne hasiči v tunelu Radejčín na dálnici D8. Z nabouraných vozidel se jim podařilo zachránit dvě zraněné osoby. Ale jen jako. Na úseku, který se má řidičům otevřít už tuto sobotu, totiž probíhalo ověřovací cvičení.

14.12.2016

Studentka poráží nepříjemné nálady barvami

Ústí n. L. - Studentku ústecké univerzity Moniku Lafatovou trápí od dětství nepříjemné deprese. Zbavit se jich je velice obtížné. Mladá studentka se ovšem proti nim rozhodla bojovat tvůrčí činností. Od mala se věnuje šití a malování, a tak teď ve svém volném čase ručně vyrábí barevné doplňky, čepice, šátky nebo originální tašky. Věci následně prodává přes internet.

14.12.2016

Obyvatel kraje ubývá, víc lidí umírá, než se rodí dětí

Ústí nad Labem - V Ústeckém kraji žilo ke konci září 821 732 lidí, počet obyvatel za devět měsíců klesl o 1118. Víc lidí umírá, než se rodí dětí, víc lidí také opouští kraj, než se do regionu stěhuje. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

14.12.2016

Koledy rozezní Lidické náměstí. Přijďte si zazpívat

Ústí nad Labem – Program na Lidickém náměstí začne již ve 14 hodin. Pro děti jsou připraveny soutěže a odměny.

14.12.2016

Leo Steiner: V kraji probíhalo největší rozkrádání dotací v republice

Ústecký kraj – Zájem policie o machinace s dotacemi v Ústeckém kraji rozpoutal jako první již před pěti lety tehdejší úředník dotačního úřadu Leo Steiner, který na podvody při rozdělování dotací upozornil a podal i trestní oznámení. Nyní dochází na jeho slova.

13.12.2016

Na Štědrý den bude většina restaurací mít zavřeno

Ústí nad Labem - Na Štědrý den bude mít většina restaurací v Ústí zavřeno. Podobně to bude třeba i v Mostě nebo Děčíně. Někde se ještě rozhodují, zda otevřou alespoň na několik hodin.

13.12.2016

Betlémy zaplní šikmý kostel. Výstava se koná už potřicáté

Ústí nad Labem - Výstava betlémů v kostele Nanebevzetí Panny Marie začne ve čtvrtek od 16.00. Již nyní ale probíhá v chrámu jejich instalace.

13.12.2016

Kapsářům nastaly před Vánoci žně

Ústí nad Labem - Lidé musí být opatrní na své věci více než jindy.

AKTUALIZUJEME
13.12.2016

Policie obvinila 24 lidí kvůli ROP Severozápad. Mezi zadrženými je i Vaňhová

Praha/Ústí nad Labem - Kriminalisté zahájili trestní stíhání 24 lidí kvůli zneužití evropských dotací. Trestných činů se měli dopustit v souvislosti s činností v Regionální radě regionu soudržnosti Severozápad, uvedl žalobce Tomáš Minx z Vrchního státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje.

13.12.2016

Zastupitelé smetli prodej tepla ze stolu

Ústí nad Labem - Podíl ve společnosti THMÚ chtěla koupit firma ČEZ Teplárenská.

12.12.2016

Ústí odvrátilo pokutu 296 milionů za chyby v projektech

Ústí nad Labem – Ministerstvo financí snížilo sankci za rekonstrukci ústeckého muzea na 6,5 milionu korun, původně vyměřená pokuta za chybu v tomto v evropském projektu byla 296 milionů korun. Zastupitelé v pondělí schválili rozpočtové opatření, na jehož základě město sníženou pokutu zaplatí.

12.12.2016

Staré sušáky a klepače bude Terasa nadále likvidovat

Severní Terasa - Sušáky na prádlo a staré klepače, třeste se! Během zimního období zlikvidovali na Severní Terase více než 140 sušáků na prádlo a 19 klepadel, které se na území obvodu desítky let nacházely. Jejich odstraňování teď bude podle vyjádření tamní radnice i nadále pokračovat.

12.12.2016

Lyžařských půjčoven v Ústeckém kraji přibylo

Ústí nad Labem - Lyžařských půjčoven v Ústeckém kraji za posledních deset let přibylo. V regionu sice chybí velký ski-areál, ale půjčovny jsou v menších střediscích i ve městech. Tam většinou slouží v létě jako prodejny bicyklů.

12.12.2016

Odtržení by Střekovu pomohlo, tvrdí Eva Outlá

Střekov /ROZHOVOR/ - Od roku 2014 působila ekonomka Eva Outlá jako radní na Střekově. V únoru 2015 rezignovala stejně jako ostatní její kolegové. Momentálně stále pracuje ve finančním výboru magistrátu a před nedávnem jí o jeden jediný hlas unikla funkce starostky Střekova. Je tak alespoň pověřena pravomocemi starostky jako střekovská zastupitelka.

12.12.2016

Vánočka provoněla zubrnický skanzen

Zubrnice - Vánoční jarmark hostilo v sobotu Muzeum lidové architektury Zubrnice.

12.12.2016

Do hospody bez cigaret? Hostinští se připravují na zákaz kouření

Ústí nad Labem - Bez kouře. Tak by měly od června vypadat všechny hospody, restaurace a řada dalších společenských prostor. Poslanci posvětili protikuřácký zákon, a to v té téměř nejtvrdší podobě. Česká republika se tak zařadí mezi evropské země s úplným zákazem kouření.

11.12.2016

Knihovny v Ústeckém kraji skrývají poklady

Ústecko - Největší sbírku zajímavých a unikátních knih zřejmě vlastní Severočeská vědecká knihovna. Položíte-li je vedle sebe, ihned vás překvapí, jak obrovský nepoměr co do velikosti mezi nimi panuje. Tu největší, atlas ptáků, musejí nést alespoň dvě knihovnice. Nejmenší schováte v dlani.

11.12.2016

Dálnici z Prahy do Drážďan chtěli postavit už nacisté po Mnichovu

Řehlovicko - Historie stavby dálnice D8 ve skutečnosti sahá až na samotný počátek druhé světové války. Nápadem se zabývala i komunistická správa, ale klíčová stavba začala až po revoluci.

11.12.2016

Koho hejtman ocení? Navrhovat můžete i osobnosti z Ústecka

Ústí nad Labem - I v letošním roce mohou občané Ústeckého kraje navrhnout laureáty na Ceny hejtmana. Přihlásit osobnost, která si podle nich zaslouží ocenění za svůj přínos našemu kraji, mohou až do 28. února 2017. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies