VYBERTE SI REGION

Moje Ústecko

9.11.2016

Milada se dočká kanalizace. Ústí chce na realizaci získat státní ekomiliony

Chabařovicko - Kanalizaci na jezeře Milada zřejmě zaplatí stát. Projekt by měl přijít na osmdesát milionů korun.

8.11.2016

Dobětice lákají na lampionový průvod s dětmi a seniory

Dobětice - Mateřská škola a Domov pro seniory v Doběticích chystají na středu společný lampionový průvod.

8.11.2016

FOTO: Krajské kolo Logické olympiády mládeže zná vítěze

Ústí nad Labem - V červené aule UJEP se v pátek dopoledne bojovalo o čtrnáct postupových míst na finále Logické olympiády mládeže, která se 28. listopadu uskuteční v Míčovně Pražského hradu.

8.11.2016

FOTO: Na ústecké univerzitě J. E. Purkyně začaly Slovenské dny

Klíše - Slovenské dny na Univerzitě J. E. Purkyně zahájil v pondělí slovenský velvyslanec Peter Weiss. Velvyslance přivítal rektor univerzity Martin Balej a další představitelé školy.

8.11.2016

Na reflexní prvky chodci kašlou

Ústí nad Labem - Zákon sice ukládá chodcům při snížené viditelnosti nosit reflexní prvky, zkušenosti policistů ale ukazují, že na to stále řada lidí zapomíná.

8.11.2016

Před koncem roku se obce na Ústecku snaží o vyrovnaný rozpočet

Ústecko - Rekordní přebytek státního rozpočtu se v hospodaření obcí příliš neprojevuje. Přesto se i ony snaží o co nejlepší výsledek.

7.11.2016

Houbařka z Ústí našla téměř dvoukilový hřib

Ústí nad Labem, Šluknovsko - Obří hřib o průměru 26 centimetrů, s váhou 1,80 kilogramu našla Ústečanka Zlatka Chromá na Šluknovsku.

AKTUALIZUJEME
7.11.2016

ANO je mimo hru. Hejtmanem zůstává Oldřich Bubeníček

Ústecký kraj - V Ústeckém kraji bude s těsnou většinou vládnout trojkoalice KSČM, ČSSD a SPD-SPO. Lídr hnutí ANO Petr Urbánek tak zažívá totéž co před dvěma lety. Poté, co vyhrál komunální volby v Litoměřicích, ho ostatní strany obešly a koalici utvořily bez něj. Do opozice nyní míří i na krajské úrovni.

7.11.2016

FOTO: Strašidelná zoo pobavila

Krásné Březno - Nejenom Harry Pottera, ale i další postavy z knih Joanne K. Rowlingsové mohli malí i velcí návštěvníci ústecké zoo potkat v sobotu odpoledne.

7.11.2016

Střední školy se představily na veletrhu vzdělávání

Ústí nad Labem - Ve veletržní sály se na závěr týdne proměnily tělocvičny Gymnázia a Střední odborné školy dr. Václava Šmejkala v areálu ve Staré ulici. Probíhal tu 16. ročník přehlídky Vzdělávání 2017.

7.11.2016

Bez zkušených lidí by každé muzeum zaniklo. I to v Ústí

Ústí nad Labem - Běžný návštěvník muzea většinou vidí jen expozice. Dovede si ale představit, že sbírkové předměty je občas potřeba vyměnit a sáhnout do depozitářů pro nové.

7.11.2016

Forum Zdravého města Ústí nad Labem projedná podněty občanů

Ústí nad Labem - Veřejné setkání Fora Zdravého města Ústí nad Labem se uskuteční v pondělí 21. listopadu v přísálí velkého sálu Domu kultury.

6.11.2016

Jsme jiní a takovými zůstaneme, říká rektor Martin Balej

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí je letos 25 let. Oslavy symbolicky zahájila už na začátku roku reprezentativním plesem UJEP, štafetu následně přebraly akce jako Dny vědy a umění, Majáles 2016, obnovený Sportovní den rektora či Běh kampusem.

6.11.2016

Ústečan masíroval elitní sportovce v Číně

Ústí nad Labem, Čína - Ústecký masér David Cihlář trávil poslední dva týdny v Číně. Své dovednosti předvedl ve městech Hangzhou a Ningbo. V Číně byl již poněkolikáté.

6.11.2016

KSČM v pondělí rozhodne o podobě koalice pro Ústecký kraj

Ústecký kraj - Komunisté by měli v pondělí rozhodnout, zda v Ústeckém kraji vstoupí do koalice s vítězem voleb, hnutím ANO, nebo dají přednost spolupráci s ČSSD a koalicí SPD-SPO.

6.11.2016

FOTO: Čestní dárci krve převzali plakety a kříže

Ústí nad Labem - Ocenění za bezpříspěvkové darování krve převzali v Severočeském divadle čestní dárci této nejcennější tekutiny.

6.11.2016

Král Jelimán cestovatelům z Ústí audienci udělil. Přišel i na oběd

Ústí nad Labem, Madagaskar /ROZHOVOR/ - Neustálé požáry, všudypřítomná korupce, neuvěřitelná bída. Ale i krásná krajina, unikátní fauna a flóra, či vstřícnost k cizincům. Tak ve svých popisech shrnuje ostrov Madagaskar ústecký cestovatel, fotograf a spisovatel Mart Eslem.

6.11.2016

FOTO: Ústečan vyrábí oční protézy na míru

Ústí nad Labem – Vít Štovíček je vyučený foukač laboratorního skla. V Herbenově ulici v Ústí provozuje dílnu, kde vyrábí ručně a na míru náhrady za chybějící lidské oči. Skleněné protézy.

5.11.2016

Vaří snad každý herec. Patchwork zvládnou jen šikulky

Předlice - Začínala s několika kamarádkami před osmi roky na Bukově v jedné místnosti, dnes má kolem sebe patnáctičlenný tým zkušených žen a vystavovat svá umělecká díla budou už popáté.

5.11.2016

Beskydy budou i nadále pomáhat na Labi. Jejich koupě státem je blízko

Ústí nad Labem, Děčín – Dlouhé roky byl osud posledního zadokolesového remorkéru na Labi nejistý. Nyní se ale zdá, že bude zachráněn. Stát totiž jedná o jeho koupi.

5.11.2016

Dopravu na Labi má zachránit jez

Malé Březno, Povodí Labe - Jedni považují vodní dopravu na Labi za neekologickou, pokud by u Děčína vznikl jez. Prý by poškodil okolní přírodu. Podle druhých jsou námitky proti jezu neekologický omyl ekologických aktivistů.

5.11.2016

Poslední rozhovor s Karlem Jedličkou: Rozkol Severočechů poškodil statisíce lidí

Ústí nad Labem - Za nápravu zanedbané bytové legislativy v České republice bojoval Karel Jedlička z Ústí nad Labem řadu let. Kritizoval opomíjení severočeských sídlišť a jejich úpadek, který svým chováním přinesli zejména nepřizpůsobiví lidé a dlužníci.

5.11.2016

Letadlu došlo palivo, zjistili vyšetřovatelé dubnové nehody

Ústí nad Labem – Ultralehké letadlo, které se v dubnu zřítilo na skládku u ústeckého letiště, nemělo platný technický průkaz.

4.11.2016

FOTO: Silničáři čekají na sníh ve čtyřech směnách

Krásné Březno - Techniku na úklid sněhu už mají připravenu ve firmě AVE Ústí nad Labem.

4.11.2016

Dopravní podnik jednal o provozu lanovky s ředitelem OC Forum

Ústí nad Labem - Město ročně dotuje provoz lanovky na Větruši 2,2 milionu korun. Dopravní podnik Ústí už začal jednat s partnery, kteří se mohou na financování též podílet.

4.11.2016

Na stezku Indiana Jonese se děti mohou vypravit do Koštova

Koštov - Na dobrodružnou cestu za překonáním vlastního strachu se malé i větší děti mohou vypravit do Koštova v Trmicích.

4.11.2016

Počet lidí bez domova se v Ústí zdvojnásobil

Ústí nad Labem - Bezdomovců v ústeckých ulicích letos podstatně přibylo. Potvrzují to zkušenosti městské policie.

4.11.2016

Za opravu střekovského tankodromu bojují peticí

Střekov – Donutit vedení města opravit děravou silnici v ulici Žukovova chtějí obyvatelé Střekova. Vytvořili proto internetovou petici, kterou podepsaly již téměř dvě stovky občanů.

4.11.2016

FOTO: Housenka ze zahrady to dotáhla na exponát

Ústí nad Labem - Exponátem měsíce jsou v listopadu v Muzeu města Ústí nad Labem vzácní motýlí migranti. Zastupují je tažní lišaji, kteří se v muzeu nedávno vylíhli.

3.11.2016

Petrovická strašidla zvou v pátek na dušičkový lampionový průvod

Petrovice - Kostýmovaný, dušičkový a lampionový průvod pořádá v pátek Petrovický spolek spolu s kamarády, kteří zvou na dobrou zábavu všechny děti i s rodiči.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies