VYBERTE SI REGION

Moje Ústecko

To byl zase pařák. Rekordy padly na většině stanic v kraji

Ústecký kraj - Téměř na všech stanicích na severu Čech v pondělí padly teplotní rekordy. V Ústeckém kraji bylo nejtepleji v Doksanech, a to 32,8 stupně Celsia.  

FOTO: Na Miladě vyhráli všichni slušní lidé

Chabařovicko - Počasí bylo na plavky, na oblázkové pláži se děly věci. Nadace Matěje Proška prověřovala upřímná srdce sousedů, na Miladě se běželo pro zdraví jiných.

V Ústeckém kraji má začít létat záchranka, které „padají“ vrtulníky

Ústí nad Labem - Z ústeckého heliportu mají od začátku příštího roku startovat vrtulníky slovenské firmy Air Transport Europe (ATE). Firma údajně získala zakázku za bezkonkurenčně nejnižší cenu.

FOTO: Velkým Březnem teklo pivo

Velké Březno - Více než šest tisíc lidí si v sobotu nenechalo ujít oslavy piva ve Velkém Březně.

Sezona v přírodních koupalištích na severu Čech je u konce

Chabařovicko, Ústecký kraj - Část přírodních koupališť v Ústeckém kraji už ukončila sezonu. Letos byla stanovená do 1. září, hygienici už proto přestali kontrolovat kvalitu vody.

Stavební firmy mají velký zájem o mladé odborníky

Ústí nad Labem - Nedostatek kvalifikovaných pracovníků ve stavebnictví se projevuje i v zájmu firem o spolupráci se Střední průmyslovou školou stavební a Střední odbornou školou stavební a technickou v Ústí nad Labem.

Je neskutečné, co projde sněmovnou. Starostové s novým zákonem nesouhlasí

Ústecko – Poslanci schválili zákon o ochraně ovzduší, úředníci by podle něj mohli od příštího roku kontrolovat topeniště a za spalování odpadů rozdávat pokuty.

Servisní zásah na lanové dráze ukončí její provoz již v 17 hodin

Ústí nad Labem - Z důvodu servisního zásahu dojde v pondělí a v úterý k ukončení provozu lanové dráhy na Větruši již v 17.00 hodin.

Dražba Nupharo Parku nepřipadá v úvahu

Libouchec - Krachující vědecko-technologický park u Libouchce za 750 milionů unikl insolvenci. Společnost přijala plán restrukturalizace a největšímu věřiteli, brněnské firmě Moravostavu, představenstvo odeslalo nabídku o dohodě.

Počet zadržených nelegálních migrantů na severu Čech klesl

Ústecký kraj – Cizinecká policie zadržela na severu Čech od ledna do července jenom 53 nelegálních migrantů. Proti loňskému roku jde o pokles o 80 procent.

Hejtman ocenil dva laureáty z Univerzity

Ústí nad Labem - Hned dva akademičtí pracovníci UJEP jsou čerstvými držiteli Ceny hejtmana za rok 2015.

Na rozdíl od zbytku kraje, Ústí nedostatkem učitelů netrpí

Ústecký kraj - Na středních školách v Ústeckém kraji chybějí učitelé všeobecných a také odborných technických předmětů na průmyslových školách. 

Ústecké muzeum bývalo hospodskou atrakcí

Ústí nad Labem - Muzeum města Ústí nad Labem. Dnes bezesporu překračuje okresní, či regionální význam. Spolupracuje se zahraničními, či prestižními českými ústavy. Jeho sbírka dosahuje milionů předmětů.

Soud zamítl návrhy na vyškrtnutí Nového Severu z voleb

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud zamítl návrhy na vyškrtnutí kandidátky hnutí Nový Sever z letošních krajských voleb. Rozhodoval o dvou návrzích, u obou byly chyby. 

FOTO: Svahy Větruše zalije červené víno

Ústí nad Labem - Založením vinice se Ústí hlásí k historické tradici pěstování vinné révy na svazích u řeky Labe, která zanikla před 100 lety.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies