VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětský hrad se rozpadá, peníze na nový radní neschválili

Ústí nad Labem /ANKETA/ - Obvod chtěl na opravu hradu použít dotaci určenou na parkoviště, město to zamítlo. 

23.8.2017
SDÍLEJ:

Pracovníci Městského obvodu Severní Terasa pod vedením Pavla Nožičky demontovali části dětského hradu.Foto: Deník/Radek Strnad

Velký dětský hrad v Centrálním parku na Severní Terase pomalu dosluhuje. I přes neustálé opravy ho musela radnice částečně rozebrat, postupně se totiž rozpadal a pro děti, které na Terasu jezdí z celého města, byl nebezpečný.

OPRAVA BY SE PRÝ NEVYPLATILA

„Můj šestiletý syn sem odmítá chodit, prý ho to už nebaví. Asi je na čase to opravit,“ říká mladá maminka Tereza.

Oprava by se však podle starostky Renaty Zrníkové nevyplatila. „Podle znaleckého posudku by byla oprava s ohledem na celkové řešení a stáří hradu byla neekonomická. Musíme ho nahradit jinou herní sestavou,“ zmínila Zrníková.

Peníze na nový hrací prvek ale Severní Terasa ve svém rozpočtu nemá. Posloužit by ale mohla účelová dotace od města ve výši 2,5 milionu korun, která byla původně určená na stavbu či rozšíření parkoviště v Doběticích.

„Přípravy na rozšíření parkoviště ale zastavil územní plán, který výstavbu neumožňuje,“ podotýká Zrníková, kterou obvodní zastupitelstvo pověřilo, aby radu města požádala o změnu účelu dotace právě na hřiště v Centrálním parku.

Rada města ale místo toho poslala peníze na opravu silnice v Rabasově ulici v Doběticích. Jak vyplývá ze zápisu z mimořádného jednání rady města, pro tento návrh hlasovalo všech pět radních.

Pro byl i náměstek primátorky Pavel Dufek, který je místostarostou Severní Terasy. A taktéž radní Lukáš Konečný, který je i v radě obvodu. Oba přitom na zastupitelstvu Severní Terasy hlasovali opačně, tedy pro převod peněz na park.

PENÍZE ZŮSTANOU NA TERASE

Pavel Dufek v písemném vyjádření napsal, že se za dotaci na hřiště v Centrálním parku snažil lobbovat. „Když jsem viděl, že nebude dost hlasů k prosazení změny účelu na herní prvek, hlasoval jsem pro opravu komunikace. Peníze zůstanou právě na Severní Terase, tento způsob kompenzace občanům Dobětic se mi navíc líbil,“ uvedl Dufek.

Podobně svůj postoj vysvětluje i radní Lukáš Konečný. „Kdyby byl obvod rozumný, počkal by si, jak dopadne bod v radě města. Obvod si ale už dopředu rozhodl, že chce peníze využít na hřiště. Bylo evidentní, že bod v radě neprojde. Pak už se peníze nedaly na hřiště použít. Věřím, že v příštím roce se nějaké peníze najdou. Určitě ne tři miliony, ale příjmy obvod má a navíc dostane i něco od města,“ uvedl Konečný.

Podle Zrníkové je ale pravděpodobné, že rekonstrukce Rabasovy ulice se letos nestihne a dojde k ní až napřesrok. „Z časového hlediska by bylo efektivnější letošní čerpání dotace na nové centrální prvky hřiště,“ stojí si za svým.

Radnice Severní Terasy bude žádat o dotaci na opravu hradu znovu, zahrnout ji chce už do návrhu rozpočtu na rok 2018. V posledních letech dostávají městské obvody do rozpočtu jen peníze na provoz. Na investice až případně na základě žádostí.

Letos dostal každý obvod v rámci závěrečného účtu tři miliony korun. Jde ale o peníze neinvestiční a určené zejména na opravy. O tom, jak s nimi naloží Severní Terasa, bude rozhodovat tamní zastupitelstvo v září.

Vedení obvodu bude navrhovat finanční injekce hlavně do Dobětic, třeba na výměnu oken zdravotního střediska ve Šrámkově ulici, úpravu stání pro kontejnery nebo opravy chodníků.

Autor: Kristián Šujan

Měl by se dětský hrad na Severní Terase opravit?

Ano

65 %

Ne

35 %

Hlasovalo: 108

23.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trucker Adam Lacko z roudnické Buggyry si v Le Mans připsal dvanácté vítězství sezony a míří za premiérovým evropským titulem. Foto: Buggyra
7

Lacko si k narozeninám nadělil vítězství. Titul ještě počká

Zažít Střekov jinak.
56

FOTO: A zase jsme zažili Střekov jinak. S plnými bříšky a muzikou

Výtěžek z Běhu kampusem putuje na Lékaře bez hranic

Ústí n. L. - Desítky závodníků pokořily v sobotu jednu z nejnáročnějších amatérských běžeckých tratí v Ústeckém kraji. Třetí ročník Běhu kampusem ústecké univerzity letos navíc pomohl částkou 9 850 korun humanitární organizaci Lékaři bez hranic.

FOTO: Ve valtířovském bunkru si připomněli mobilizaci

Valtířov u Velkého Března – K obraně své vlasti před nacistickým nebezpečím nastoupil 23. září 1938 jeden milion 250 tisíc mužů, obyvatel Československa. Tuto událost v sobotu ve Valtířově připomněla celorepubliková akce Světla nad bunkry. 

FOTO: Aktivním pohybem podpořili speciální školu Pod Parkem

Ústí nad Labem - Škola si na svůj den otevřených dveří připravila bohatý program.

FOTO: Strhující festival Grand Prix zažilo Ústí již po sedmadvacáté

Ústí nad Labem – Eleganci, krásné kostýmy dam i strhující výkony tanečních párů nabídl sobotní podvečer a večer v Domě kultury Ústí. Taneční škola Quick populárního tanečního mistra Vladimíra Kubáta zde zažila 27. ročník.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení