VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Harampádí Ústečané odhazují u popelnic. Sběrné dvory jim nic neříkají

Ústí nad Labem – Sedačka, skříň, nepořádek ze sklepa. Takový je pravidelný obrázek z okolí kontejnerů v jednotlivých městských obvodech.

11.8.2016 3
SDÍLEJ:

Nepořádek kolem ústeckých kontejnerů.Foto: Městský obvod Severní Terasa

Nepomáhají ani dva sběrné dvory, které v Ústí jsou. Někteří lidé místo jejich využívání odkládají svá harampádí k popelnicím. Městské rozpočty však odstranění těchto černých skládek stojí ročně statisíce korun.

BEZDOMOVCI NEPOŘÁDEK ROZTAHAJÍ VŠUDE

„Dnes a denně likvidujeme odpady na sídlišti, ale i v Neštěmicích a Krásném Březně. Kdybychom je tam nechávali, lákalo by to ostatní, aby odpad z bytů či sklepů odložili ke kontejnerům také," říká starostka Neštěmic Yveta Tomková.

Podobný problém mají i na Severní Terase. „Odložený nepořádek nejen že vypadá strašně, ale bezdomovci nám k tomu všemu roztahují věci po celém sídlišti. Úklid nám zajišťují naši pracovníci veřejně prospěšných prací (VPP) a technické služby AVE, které nám to poté zvlášť účtují. Náklady jsou opravdu vysoké," říká starostka Severní Terasy Renáta Zrníková.

Firma AVE má ve smlouvě s městem přesně stanovené, do jaké vzdálenosti od kontejnerů a jaký odpad má vyvážet.

„Obyvatelé mají sedm dní v týdnu otevřené dva sběrné dvory ve Všebořicích a v Krásném Březně, dvakrát do roka děláme i svozy nadměrného odpadu. Už nevím, co víc by se mělo udělat. Naši řidiči si samozřejmě všechny černé skládky fotí, abychom na magistrátu následně doložili, že nejde o běžný komunální odpad," doplnil jednatel firmy AVE Zbyněk Matys.

NIKDO NIC NEHLÁSÍ, ANI ANONYMNĚ

Neštěmice nabádají občany, aby volali na úřad v případě, že někoho uvidí odkládat starý nábytek či další věci ke kontejnerům. „Hlásit to lze i anonymně. Bohužel to nikdo nedělá, volají nám to až poté, co už jsou odpady navezené u kontejnerů, a to už je pozdě," doplnila Tomková.

Naopak centrální odvod město se v podobných případech odkazuje přímo na AVE.

„Kompetence v oblasti úklidu odpadů jsou jasně vymezeny přinejmenším statutem města a my jako obvod přeci nemůžeme suplovat AVE. Za odvezení odpadů dostávají zaplaceno, je to jejich práce. V minulém roce jsme kolem školy v Předlicích odstranili přes 300 tun odpadu. Kromě našich dvaceti VPP u toho byli právě i pracovníci AVE, kteří na vše dohlíželi. Uklidit takový odpad totiž není nic jednoduchého, musí k tomu být i technika a proškolení zaměstnanci. Takže ano, běžné věci uklízíme, ale věci kolem kontejneru má na starosti AVE," říká starosta centrálního obvodu Kamil Hýbner.

Autor: Kristián Šujan

Vozíte rozměrný odpad do sběrného dvora?

Ano

88 %

Ne

12 %

Hlasovalo: 68

Anketa byla ukončena

11.8.2016 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Na 1371 kontrol provedli loni inspektoři z ústeckého oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP).
12

FOTO: Ústečtí inspektoři udělili pokuty za více než 10 milionů korun

Dračí lodě v Ústí nad Labem

Oblíbený závod dračích lodí vznikl z hecu. Jede se už podeváté

Policisté hrají pro kolegu. V sobotu v loděnici

Brná - Když držíte oběma rukama noviny, nebo píšete na počítači, je to běžné jako dýchání. Ale pro Petra Marka to je nedostižný sen. Narodil se s vrozenou vadou pravé ruky a trpí nesnesitelnými bolestmi.

Aligátoři se zakousli a už Blejdy nepustili

Brno – Tohle byl děsivý střet s realitou. Hráči amerického fotbalu Blades Ústí nad Labem po úvodní výhře v novém ročníku 2. ligy tvrdě narazili. Na půdě zkušených brněnských Aligátorů, kteří byli až do předloňska pravidelným účastníkem nejvyšší soutěže, prohráli vysoko 12:62! Utrpěli tak nejvyšší porážku od roku 2013, kdy doma podlehli Patriots 0:60.

FOTO: Mini čarodějnice v Doběticích byly jako každý rok první

Dobětice - V Cukrárně U Jenčů připravila paní Hechterová jako každý rok pro rodiče dětí ze svých kroužků pálení čarodějnic s programem. Už na středu a tudíž šlo o první čarodějnice na Ústecku. Ostatně jako každý rok.

Primátorka Věra Nechybová nahradí Martina Matu v dozorčí radě SČVaK

Ústí nad Labem - Politické hnutí UFO náměstka primátorky Jiřího Madara bude mít svého zástupce v dozorčí radě společnosti Severočeské vodovody a kanalizace (SČVaK). Dosavadního člena dozorčí rady Martina Matu z opozičního hnutí Vaše Ústí má nahradit primátorka města Věra Nechybová (UFO).

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies