VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Máme dílčí výsledky

Chabařovice - V úterý 10. února 2015 vyšel v Ústeckém deníku článek Janniho Vorlíčka s titulkem „U Milady nelze stavět. Kvůli uhlí". Protože jezero Milada a jeho využití pro obyvatele Ústecka je pro veřejnost aktuálním tématem, rádi bychom ke zmíněnému článku doplnili několik upřesňujících údajů.

14.2.2015 1
SDÍLEJ:

Výstražné cedule kolem jezera Milada varují, že kdo vkročí na břeh, může dostat pokutu až 15 tisíc korun. Ovšem jezero mnohé lidi láká. Největší problémy nedělají zvědavci, ale lidé na terénních motorkách a čtyřkolkách.Foto: DENÍK/Karel Pech

Nejenom pro Chabařovice je Jezero Milada a okolí důležitou rozvojovou oblastí proto se společně ještě s Trmicemi a Řehlovicemi spojily s Ústím nad Labem do Dobrovolného svazku obcí Jezero Milada. Ten již více než pět let řeší se státním podnikem Palivový kombinát Ústí majetkoprávní vypořádání rekultivovaného území a potažmo tedy i omezení, vyplývající z povahy dobývacího prostoru a chráněného ložiskového území.

Dlouhodobý proces

Jde o proces složitý a dlouhodobý, proto bychom rádi upozornili na dílčí výsledky, kterých bylo již dosaženo: dne 18. 12. 2014 byla ukončena hornická činnost v oblasti lomu Chabařovice a ihned poté byly zahájeny kroky ke zrušení dobývacího prostoru Chabařovice.

Předpokládaný termín pro zrušení dobývacího prostoru Chabařovice je do poloviny tohoto roku. Zahájíme rovněž jednání o posunutí hranic chráněného ložiskového území tak, aby se případně rozšířily rozvojové plochy kolem jezera a byla umožněna výstavba v jeho širším okolí.

K oblasti jezera Milada je ale nutné přistupovat jako k území ovlivněnému historicky těžbou. Nachází se zde řada starých důlních šachet, pozůstatků hlubinného dobývání uhlí, které mohou v některých místech negativně ovlivňovat stabilitu podloží, což je příklad bývalých Vyklic. Tím jsou dána některá stavební omezení.

Budoucí těžba není reálná

Stěžejní pro další rozvoj oblasti jezera Milada bude schválení energetické koncepce státu, protože ta ovlivní možnosti posouvání hranic chráněného ložiskového území. Vzhledem k tomu, že dobývání dosud nevytěženého hnědého uhlí v prostoru, kde uvažujeme o některých projektech, je technicky náročné a ekonomicky neefektivní, lze předpokládat, že budoucí těžba zde není reálná.

Město Ústí nad Labem a dobrovolný svazek obcí budou společně s Palivovým kombinátem Ústí postupovat tak, aby jezero mohlo být postupně více a více využíváno veřejností.

Ing. Marta Šašková, tajemnice Dobrovolného svazku obcí Jezero Milada

Autor: Redakce

14.2.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Hokej HC Slovan Ústí nad Labem a Kadaň
13

Slovan otočil skóre, vedení však neudržel. Kadaň mu oplatila porážku

Bouřka. Ilustrační foto.
41

Na severu Čech hrozí v pátek silné bouřky

Cirkus Arlet se zlatým lvem se už v pátek představí na Severní Terase

Ústí nad Labem – Cirkusové šapitó míří na Severní Terasu do Ústí. Na první představení cirkusu Arlet se můžete vydat už v pátek od 18 hodin do ulice Sociální péče u Masarykovy nemocnice.

Podvodníci zaplavují sociální sítě. Chtějí získat peníze skrze falešné profily

Severní Čechy - Neposílejte nikomu svoje číslo, policie varuje před podvodníky, kteří vytvářejí falešné profily na Facebooku a chtějí získat peníze. Méně pozorné uživatele dokáží připravit o tisíce korun. Snaží se získat ověřovací SMS pro internetové mobilní platby.

V Telnici koupili malotraktor, chtějí přestěhovat i radnici

Telnice - Nový multifunkční malotraktor koupila radnice v obci Telnice. Zaplatila za něj 400 tisíc korun.

Spolykal prášky, zapil je pivem a chtěl skočit z okna. Pak si zavolal strážníky

Ústí nad Labem - Rušnou noc ze středy na čtvrtek prožili ústečtí strážníci. Půl hodiny před půlnocí vyrazili do ulice Sociální péče.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení