VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opět se hraje o haly u Žďárku

Libouchecko - Společnost CPI bude muset znovu projít územním řízením, aby mohla postavit obří logistické centrum u Žďárku na Libouchecku. Krajský úřad totiž zrušil územní rozhodnutí a vrátil ho k novému projednání stavebnímu úřadu v Libouchci. Rozhodl o tom ústecký krajský soud.

19.12.2013 9
SDÍLEJ:

Plánovaný CPI Park ŽďárekFoto: archív CPI Park Žďárek

Krajští úředníci mimo jiné upozornili, že libouchecký stavební úřad nevymezil účastníky řízení a nejednal s nimi. „Zbavil je tím možnosti hájit svá práva," uvádí v textu Hana Bergmannová z krajského odboru územního plánování a stavebního řádu.

Podle ní už jen to je důvod pro zrušení územního rozhodnutí a vrácení k novému projednání stavebnímu úřadu, který má chybu napravit.

To znamená, že úřad bude muset znovu rozhodnout o umístění stavby. Pokud ji znovu povolí a CPI později získá stavební povolení, vznikne na hranici chráněné krajinné oblasti 45hektarový asfaltový ostrov s několika obřími halami, většími než fotbalová hřiště. Jezdit by sem mělo až patnáct stovek kamionů denně.

Znechucení odpůrci

Marian Páleník ze společnosti Přátelé přírody, která pomáhala místním lidem v boji proti stavbě, uvedl, že toto rozhodnutí není překvapivé. „Vzhledem k rozsudku nezbývalo krajskému úřadu nic jiného, než jej vydat," poznamenal. „Nejvíce mne fascinuje, že úřad rozsudek soudu označuje jako názor soudu."

Investor, společnost CPI, nic konkrétního o svých plánech nesdělila.

„V tuto chvíli budeme čekat na finální rozhodnutí úřadů, přičemž trváme na našich stanoviscích s vědomím pozitivních dopadů celého projektu," uvedl k tomu její mluvčí Jan Burian.

Společnost za svou činnost u Žďárku dostala od ČIŽP milionovou pokutu. Nechala totiž pozemky rozorat a pohnojit močůvkou, čímž v podstatě zlikvidovala řadu chráněných druhů živočichů. Například kriticky ohroženého střevlíka zlatitého nebo chřástala polního, na které navíc nedostala výjimku z ochrany, jež kvůli stavbě potřebuje.

Autor: Janni Vorlíček

19.12.2013 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Loučení ústeckého brankáře Zdeňka Zachardy.
9

Zacharda se loučí čistým kontem, Arma výhrou

Petr Šmíd.

Náměstek ústeckého hejtmana Petr Šmíd je po nehodě ve velmi vážném stavu

„Zušky“ se otevřou lidem. V Teplicích proběhne koncert

Teplicko, Ústecko - Do celostátního happeningu ZUŠ Open se zapojí i umělecké školy z Teplicka a Ústecka.

Sedačková babička v Krupce oslavila 65 let

Krupka – Českou republiku protínají vzduchem desítky různých lanovek. Ta Krupce na Teplicku, která vyváží lidi na krušnohorskou Komáří vížku, je od čtvrtka už 65 let stará babička.

PODÍVEJTE SE: Sobota na Lázeňské 2017

Teplicko - Největší kulturní akci na Teplicku navštívily v sobotu tisíce a tisíce lidí. Slunce pálilo a pivo teklo proudem. Podívejte se na snímky fotografa Traxlera z teplických ulic. Možná se na nich najdete!

Zámek v Duchcově nechává nahlédnout do ženského světa plného vůní

Duchcov - Na duchcovském zámku je v rámci expozice Okouzleni antikou nově k vidění půvabný suvenýr ze šlechtické Grand Tour či o originální vázy se vztahem ke zkrášlovacím rituálům antických žen.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies