VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S Elixírem se přišli rozloučit i zástupci města

Bukov - Dobrá nálada, dojetí, ale i vzpomínání na společně prožité chvíle. Podobná atmosféra ve středu vládla za zvuku harmonikáře v klubu pro seniory Elixír na Bukově, který po téměř sedmi letech fungování skončil. Na jeho další provoz nezískalo občanské sdružení Elixír od magistrátu peníze.

17.12.2015
SDÍLEJ:

Náměstek Jiří Madar předává květinu vedoucí klubu Elixír na Bukově Květoslavě Votrubcové.Foto: DENÍK/Kristián Šujan

Společného setkání se zúčastnila téměř padesátka seniorů. „Tím, že jde o poslední setkání, tak jsme všichni trochu rozhození, ale myslím si, že to bude dobré a magistrát najde pro seniory jiné prostory," sdělila Jarmila Strnadová. Zástupci magistrátu, kteří na setkání také přišli, seniory ubezpečili, že o společné místo pro setkávání nepřijdou.

„Elixír jako organizace sice končí, ale všechny seniorské organizace v Ústí mají nabídku chodit dál do městského klubu, který plánujeme zřídit v kulturním středisku v kavárně. Prostory jsou větší a k dispozici budou mít i velký sál," podotkl náměstek primátorky Jiří Madar s tím, že tři sta tisíc korun, které šly na klub Elixír, zůstanou v rozpočtu na rok 2016 právě na provoz nového klubu.

„V kulturním středisku začne klub fungovat od nového roku. Upozornila jsem všechny seniorské organizace, že počáteční provoz poběží za pochodu," sdělila předsedkyně sociálně zdravotní komise Lenka Jaremová.

Předsedkyně výkonného výboru občanského sdružení Elixír Květoslava Votrubcová s návrhy magistrátu sice souhlasí, neskrývá však obavy. „U nás v Elixíru byl naprosto jasný řád. Věděla jsem přesně, jaké aktivity v jakou hodinu u nás proběhnou. Obávám se, aby si v městském klubu nelezly jednotlivé organizace takzvaně do zelí," řekla Votrubcová.

Lenka Jaremová situaci uklidňuje. „Harmonogram jednotlivých akcí a setkávání seniorů bude samozřejmě nutné zkoordinovat a vyladit. V lednu ale hodlám dát do rady návrh na jmenování rady seniorů, která si následně klub vezme organizačně na starost. Mám ohlasy od ostatních seniorských organizací, které se těší a souhlasí s pevným měsíčním harmonogramem. Vždyť si doposud prostory pronajímaly a platily samy," doplnila Jaremová.

Autor: Kristián Šujan

17.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tisíce návštěvníku zaplavilo Úštěcký letní jarmark. Na jubilejní 20. ročník dorazil i císař a král Karel IV. se svojí družinou.
49

Foto: Na historický jarmark do Úštěka přišly tisíce lidí

Ilustrační foto.

Policie žádá o pomoc veřejnost při objasnění dopravní nehody

V národním parku se narodil rekordní počet silně ohrožených čápů černých

České Švýcarsko – Letošní rok byl pro silně ohrožené čápy černé v národním parku České Švýcarsko rekordním. Narodilo se tu totiž nejméně 18 jejich mláďat, z nichž 16 se podařilo okroužkovat.

Velké Březno oslaví 850 let. Obec hledá účastníky velkého průvodu

Velké Březno - Blíží se oslavy 850 let od založení obce Velké Březno. Průvod historických postav proběhne 30. září.

Obyvatelé Střekova přirovnávají zápach ze Setuzy ke zdechlině

Střekov - Jako když se vypouští žumpa nebo hnije mršina. Tak popisují obyvatelé Střekova zápach, který se několikrát do roka line z areálu bývalé Setuzy v Ústí nad Labem.

Zajímavé projekty pro seniory podpoří ústecký magistrát

Ústí nad Labem - Magistrát města Ústí poskytuje dotace pro akce seniorů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení