VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti i pedagogové si spolupráci chválili

Ústí nad Labem - Především zkušenosti k nezaplacení daly studentům zdravotnické školy v Ústí nad Labem projekty, které pro ně připravila škola v rámci Česko-německého programu Cíl 3/Ziel 3.

14.5.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Studentky oboru Dentální hygienistka vyjely do metropole Saska, do Drážďan, kde učily předškolní děti, jak si správně čistit zuby.

„Tento projekt byl zaměřen na dentální hygienu a prevenci zubního kazu u dětí předškolního a mladšího školního věku," přiblížila odborná učitelka Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické Eva Rohanová.

Další preventivní program pro stejnou věkovou skupinu prezentovali studenti oboru zdravotnický záchranář. Náplň instruktáže byla zaměřena na prevenci úrazů a poskytování první pomoci včetně ukázek resuscitace.

Němci v Ústí

Němečtí studenti pak naopak ukázali v Ústí preventivní program zaměřený na následky konzumace alkoholu a další program, který přibližoval dětem nemocniční prostředí tak, aby se děti nebály, když přijdou do kontaktu se zdravotníky.

Dalším plusem byly pro studenty výměnné stáže, na kterých mohli poznat kulturní, teoretické i praktické odlišnosti v různých technických i klinických oborech nelékařských profesí.

Nová přátelství

Během dvou týdenních vzájemných stáží si studenti obou zemí vyzkoušeli spolupráci v mezinárodním týmu, navázali nová přátelství a učili se navzájem. „Komunikace mezi studenty a pedagogy probíhala jak německy a anglicky, tak i česky. Němečtí studenti totiž před stáží absolvovali základní kurz češtiny. Těchto stáží se uskutečnilo jedenáct a ještě jedna stáž studentů oboru zdravotnický záchranář je plánována," uvedla k projektům Rohanová.

Nejen studenti, ale rovněž jejich učitelé měli možnost se zúčastnit týdenních hospitací ve školách podobného typu nebo jednodenních workshopů. Tyto stáže byly tematicky zaměřeny na porovnání aplikace odlišných metod do výuky na ústecké zdrávce.

Cíl 3/Ziel 3Zdravotnická škola v Ústí nad Labem se zapojila do programu Cíl 3/Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko v projektu „Podpora přeshraniční spolupráce ve zdravotnictví v oblasti vzdělávání, kvalifikace a odborné spolupráce". Dalšími partnery jsou Technická univerzita v Drážďanech a Městská nemocnice ve Fridrichstadtu a na straně české je to i Krajská zdravotní.

Autor: Vít Hnízdil

14.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tisíce návštěvníku zaplavilo Úštěcký letní jarmark. Na jubilejní 20. ročník dorazil i císař a král Karel IV. se svojí družinou.
49

Foto: Na historický jarmark do Úštěka přišly tisíce lidí

Ilustrační foto.

Policie žádá o pomoc veřejnost při objasnění dopravní nehody

V národním parku se narodil rekordní počet silně ohrožených čápů černých

České Švýcarsko – Letošní rok byl pro silně ohrožené čápy černé v národním parku České Švýcarsko rekordním. Narodilo se tu totiž nejméně 18 jejich mláďat, z nichž 16 se podařilo okroužkovat.

Velké Březno oslaví 850 let. Obec hledá účastníky velkého průvodu

Velké Březno - Blíží se oslavy 850 let od založení obce Velké Březno. Průvod historických postav proběhne 30. září.

Obyvatelé Střekova přirovnávají zápach ze Setuzy ke zdechlině

Střekov - Jako když se vypouští žumpa nebo hnije mršina. Tak popisují obyvatelé Střekova zápach, který se několikrát do roka line z areálu bývalé Setuzy v Ústí nad Labem.

Zajímavé projekty pro seniory podpoří ústecký magistrát

Ústí nad Labem - Magistrát města Ústí poskytuje dotace pro akce seniorů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení