Jen sedm odpovědí se dá považovat za kladný výsledek. Zbylých 41 lidí pak v centru nezaparkuje vůbec, nebo musí několikrát objíždět, než najdou volné místo. Sedm z nich pak do města dojíždí raději městskou hromadnou dopravou a auto nechává na okraji krajské metropole.

Mezi takovými je také Petr Hrstka z Teplic. Ten nechává auto u trmického Globusu a do centra dojíždí buď autobusem nebo trolejbusem.

„Sice to není moc bezpečné, protože právě u hypermarketů se nejvíce kradou auta, ale je to pohodlnější. Kolikrát jsem musel objíždět centrum města, abych narazil na volné místo k parkování,“ řekl Tepličan. Míní, že město by mělo řešit situaci s parkováním dočasnými provizorii.

„Třeba by bylo možné někde vybudovat dočasné velkokapacitní parkoviště. Dočasně by mohlo fungovat například na některých širších silnicích,“ navrhuje Petr Hrstka.

Roman Krutý, ačkoli bydlí v Mojžíři, do centra města dojíždí autem. „Ano, strávím hledáním prázdného parkoviště hodně času, ale nakonec zaparkuji téměř tam, kde potřebuji,“ svěřil se motorista.

Tvrdí ale, že nejezdí sám. Převážně se prý večer dohodne se sousedy, zda některý z nich nechce jet do města a vezme ho s sebou. „Vždy se někdo najde, kdo si potřebuje nakoupit nebo něco vyřídit na úřadech.“

Až do neděle 3. června nyní máte možnost vyjádřit svůj názor na kvalitu výuky na ústeckých školách a univerzitě. Jste spokojeni, nebo máte výhrady? Hlasujte na adrese ustecky.denik.cz/anketa.