VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALEXANDR VANŽURA

Alexandr Vanžura / Děčínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Remorkér Beskydy se lidem otevře na začátku června

Děčín - Ředitelství vodních cest plánuje spolu s děčínským muzeem pravidelné prohlídky lodi, která je technickou památkou.  

Zneužil po internetu 160 dívek, má jít na šest a půl roku do vězení a na léčení

Ústí nad Labem, Děčín – Na šest a půl roku poslal ústecký krajský soud do vězení za sexuální útoky na 160 dívek Jaroslava Pulpána z Děčína. Kromě toho mu bylo nařízené také ochranné léčení a musí zaplatit dvěma dívkám odškodné. Rozsudek zatím není pravomocný.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Severočeši fandí hokejistům! V restauracích, barech i školách

Ústecký kraj - Páteční ráno je v řadě podniků, restaurací nebo firem ve znamení sledování napínavého utkání.

V Ústeckém kraji řádí chřipka. Nejvíce zasáhla malé děti

Ústecký kraj - Hygienici věří, že se snížením počtu nemocných pomohou prázdniny. 

Jez na Labi je blíž výstavbě

Povodí Labe - Vláda přijala koncepci vodní dopravy, která počítá s plavebním stupněm v Děčíně.

Kozí dráha zarůstá. Pravidelné vlaky na ní nejezdí už deset let

Telnice, Ústecko - Každodenní provoz motoráků skončil v roce 2007. Možné obnovení provozu je v nedohlednu.

AKTUALIZOVÁNO

Fotbalista Martin Fenin boural. U Libouchce převrátil svůj mercedes na střechu

Libouchec - Další karambol si ve středu připsal na své poměrně bohaté konto průšvihů kdysi velký fotbalový talent a odchovanec Teplic Martin Fenin, který momentálně hraje druhou ligu za FK Vanrsdorf.

Mouka, cukr, pleny. Lidem v nouzi v sobotu pomůže potravinová sbírka

Ústecký kraj – Popáté budou moci lidé v sobotu 11. listopadu pomoct těm nejchudším.

STAN nakonec hlasy přepočítat nenechá

Ústecký kraj - Preferenční hlasy, které získali kandidáti Starostů a nezávislých (STAN), nakonec volební komisaři přepočítávat nebudou. Shodl se na tom na pondělním jednání celostátní výbor STAN.

ON-LINE: Vyhlásili jste válku mezi mnou a mými zaměstnanci, říká podnikatel

Ústecký kraj - Unikátní projekt Deník-bus propojil lídry hlavních favoritů letošních voleb přímo s vámi. V našem kraji mířil z Ústí nad Labem do Rumburka. Kromě politiků a novinářů byl na palubě také karikaturista Radek Fetters. Copak asi zachytilo jeho bystré pero?  Mohli jste s námi sledovat netradiční misi krok za krokem!

Zákaz těžby může přinést vesnicím milionové ztráty

Ústecký kraj - Vytěženého dřeva je moc, pily ho nestíhají zpracovat. Ministerstvo zemědělství proto zvažuje dát stopku dalšímu kácení.

Dny Evropského dědictví zpřístupní zdymadla, kostely i řopíky

Ústecko - Kostely, hrad, zdymadla a elektrárna, ale i vojenské řopíky. V sobotu se na Ústecku otevře celkem 25 památek, z nichž některé nebývají běžně k navštívení. Ústecko totiž zažije 22. ročník Dnů evropského dědictví.

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Ústecký kraj – Dlouhé roky připomínaly žluté kvítky řepky na nábřeží v Děčíně drama, které se na Labi odehrálo 15. srpna během povodní. Tehdy zde při odstřelu neovladatelné lodě zemřel muž. Šlo o jedinou oběť povodní z roku 2002 na Děčínsku.

Nemocnice přes prázdniny omezují provoz, nejsou lidi

Ústecký kraj - Zcela uzavřená oddělení nebo omezený provoz. S tím musí počítat pacienti mířící do nemocnic nejen v Ústeckém kraji. Kvůli nedostatku lidí a čerpání dovolených špitály omezují provoz na některých odděleních.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj zasáhly silné bouřky, na několika místech zastavily vlaky

Ústecký kraj – Silné bouřky se ve čtvrtek 22. června podle očekávání přesunuly z Německa na sever Čech. Počasí ve večerních hodinách působilo problémy na několika železničních tratích.

Malého chlapce srazilo auto. S vážným zraněním skončil v ústecké nemocnici

Ústí nad Labem, Děčín - S vážným zraněním skončil ve čtvrtek ráno v ústecké nemocnici malý chlapec. V Děčíně jej krátce po sedmé hodině srazilo auto.

Jaro začne na Labi v sobotu, připluje z Ústí do Děčína

Ústí nad Labem – O několik dnů déle si budou muset počkat na příchod jara Ústečtí i Děčíňáci. Připluje totiž po Labi až v sobotu 25. března. O jeho přivezení se postarají členové recesistické Společnosti pro přepravu ročních období vodní cestou.

Se zkoumáním Pravčické brány pomáhá odborníkům 3D model

Hřensko – Unikátní trojrozměrný počítačový model Pravčické brány vznikl v minulých měsících na Správě národního parku České Švýcarsko. Pomáhá geologům zkoumat vývoj největší skalní pískovcové brány ve střední Evropě.

Vytáčí vás silniční výmoly? Pošlete redakci fotografie!

Ústecko – Po mnoha letech zažíváme pořádnou zimu, která dala zabrat především silnicím. Deník proto připravil anketu O nejhorší výmol, která chce upozornit na ty nejhorší a nejnebezpečnější díry na silnicích.

Zoologickými zahradami v Čechách i Sasku provede mobilní aplikace

Ústí nad Labem – České a německé zoologické zahrady budou spolupracovat. Zástupci zahrad už v Děčíně podepsaly smlouvu o spolupráci na přípravě společného projektu „Partnerská spolupráce šesti zoologických zahrad v oblastech organizace, vzdělávání, ochrany přírody a přírodních druhů", který má být zahájen v roce 2017.

Na výpadovce z Ústí do Děčína sníží rychlost a změří hlučnost

Děčínsko – Lidem žijícím podél výpadovky z Děčína na Ústí nad Labem svitla naděje na klidnější noci. Krajský úřad zde totiž měří hlučnost, aby mohl posoudit, zda opět navrátí na tento poměrně krátký úsek omezení rychlosti.

Srážku tří 
aut v Jílovém odnesli dva 
lidé zraněním

Jílové – K vážné dopravní nehodě se zraněním došlo v úterý ráno v Jílovém ve směru na Libouchec. Na místě proto museli zasahovat i záchranáři.

Po kraji chodí podezřelý muž, vydává se za člověka Krajské zdravotní

Ústecký kraj, Jiříkov – Zatím neznámý člověk se má na Šluknovsku a možná i jinde v Ústeckém kraji vydávat za člověka z Krajské zdravotní. Obchází domy a ptá se lidí na jejich spokojenost s léčivými přípravky. Krajská zdravotní, jejíž průkazkou se muž prokazuje, ale odmítá, že jde o jejich člověka.

Věra Marešová je nevinná. Odvolací soud potvrdil verdikt z Ústí

Praha, Ústí nad Labem, Rumburk – Je rozhodnuto: Věra Marešová z Rumburku, někdejší sestra Lužické nemocnice, pacienty nevraždila.

AKTUALIZUJEME

Lokální záplava byla na Střekově. Živly řádily v celém kraji

Ústecký kraj - Hasiči na desítkách míst v Ústeckém kraji po bouřkách čerpali od pondělního odpoledne vodu, nejvíc na Litoměřicku. Voda z přívalových dešťů zaplavila některé silnice.

Děčínem projelo přes sto motorkářů, i Noční vlci

Děčín – Přes sto motorkářů se přijelo v neděli do Děčína poklonit památce obětí druhé světové války. Nechyběli mezi nimi členové kontroverzního ruského motorkářského klubu Noční vlci. Těch do Děčína dorazilo kolem čtyřiceti.

Noční vlci projedou krajem. Motorkáři míří do Děčína na oslavy

Děčín - Na 150 motorkářů z Čech, Slovenska a Ruska očekávají v neděli mezi jedenáctou hodinou a polednem v Děčíně. Mají se tu účastnit oslav konce 2. světové války. Ruští Noční vlci poté zamíří do Berlína.

Plošiny pro invalidy zůstanou Českým drahám, jiným dopravcům se to nelíbí

Ústí nad Labem – Železnice projde v nejbližší době největší majetkovou přeměnou za poslední roky. Za více než tři miliardy korun převedou České dráhy nádraží na Správu železniční dopravní cesty. Součástí převodu ale nejsou například plošiny pro invalidy. To může být podle soukromé konkurence problematické.

Rozebírali kradená auta v Děčíně. Pochytali je v Ústí

Ústí nad Labem, Děčín – Několik měsíců rozebíral gang zlodějů auta v jedné z okrajových částí Děčína. Na přelomu roku gang rozprášili středočeští policisté.

Děčínem projedou další dva obří zásobníky, pojedou až do přístavu v Neštěmicích

Neštěmice, Děčín – Tentokrát se budou muset obrnit trpělivostí řidiči nejen v Děčíně. Další dva obří, padesát metrů dlouhé zásobníky na plyny totiž pojedou až do Ústí nad Labem.

Premiér podporuje jez na Labi

Povodí Labe – Bude Labský kaňon evropsky významnou lokalitou? O tom bude brzy jednat vláda, na zařazení tlačí Evropská unie. Proti je například Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje.

Vlna z Ústí vyprostila uvízlou českou loď v Drážďanech

Ústí nad Labem – Povodí Labe pustilo z Ústí nad Labem po řece vlnu, která uvolnila českou loď uvízlou v Drážďanech. Plavidlo s nákladem se v neděli zastavilo pod Mariánským mostem nedaleko drážďanské Semperovy opery a galerie Zwinger v centru Drážďan.

AKTUALIZOVÁNO

Vlna z Ústí má pomoci uvolnit českou loď uvízlou v Drážďanech

Ústí nad Labem - Povodí Labe pustilo z Ústí nad Labem po řece vlnu, která má pomoci uvolnit českou loď uvízlou v Drážďanech. Plavidlo s nákladem zůstalo v neděli stát pod mostem v centru německého města.

Jedy se dostaly do Labe zřejmě při opravě mostu. Ukazují to výsledky

Ústí nad Labem – Před časem ochránce přírody i obyvatele žijící podél řeky nebo rybáře vystrašila zpráva, že je Labe plné jedů. Inspekce životního prostředí odhalila pravděpodobného viníka.

Premiér Bohuslav Sobotka věří ve zvýšení počtu policistů

Petrovice - Premiér se v Petrovicích setkal s předsedou saské zemské vlády Stanislawem Tilichem.

Radní vrací do hry dopravu tunelem

Ústí nad Labem – Ústečtí radní přišli s novým nápadem, jak vyřešit dopravu v krajském městě. Tunelem, i když jinak než těmi, které před několika lety narazily na odpor mnoha Ústečanů.

Libouchec utichne, trpět dva roky bude Ústí

Libouchec, Jílové - Těžké kamiony neprojedou Libouchcem, 
v Jílovém budou opravovat mostky. Řidiče 
pak značky na Děčín povedou podél Labe

OBRAZEM: Po mírné zimě dorazilo jaro. Po vodě

Ústí nad Labem, Děčín - S jednodenním zpožděním dorazilo jaro také do Děčína. Jako každoročně jej z Ústí nad Labem přivezli recesisté ze Společnosti pro přepravu vodních období.

Netopýři spí i na půdách, nerušte je! Může je to zabít

Severní Čechy - Řada jeskyní na Děčínsku skrývá kolonie nejrůznějších druhů netopýrů, kteří zde zimují. Vyrušení je ale může zabít. Do jeskyní je proto v současné době zákaz vstupu.

Chodníky ve skalním městě jsou opravené, zabrání další erozi

Tisá - Díky dotaci umístili ochranáři do skalního města více než kilometr dubových přehrážek bránících odnosu písku.

Voda na severu mírně zdraží, kubík vyjde skoro na stovku

Ústecký kraj – Severočeská vodárenská společnost zdůvodňuje zdražení předvídanou klesající spotřebou vody a růstem nákladů.

Primátoři: Potřebujeme pomoci. A rychle

Ústecký kraj - Problémy s nepřizpůsobivými přijeli v úterý do Děčína řešit primátoři z Ústeckého kraje. Výsledkem je společné prohlášení adresované české vládě.

FOTO: Místo na lodi z PET lahví pokračují dál na kolech

Děčín – Loď z PET lahví skončila v Děčíně. Dál ji nepustili Němci. Dobrodruzi jedou dál na kolech.

Pozor! Blíží se bouřky, teploty klesnou

Ústecko – Hydrometeorologové zpřesnili varování před silnými bouřkami. Nebezpečí by mělo skončit až ve středu dopoledne

Tiské stěny budou po částech zavřené, začínají opravy turistických stezek

Tisá – Stěny by neměly být zavřeny celé, o svátcích a víkendech by se omezení neměla turistů vůbec dotknout.

Okolo Vánoc si lidé nejčastěji lámou kosti, hrozí i požáry

Ústecko - Největší nebezpečí úrazu hrozí lidem v prosinci a v lednu na silnicích a na sjezdovkách.

FOTO: Křešický obr je na vodě. Zahrál si i v českém televizním seriálu

Děčín - Nejnovější loď z křešických loděnic v Děčíně je největší vyrobená loď v Čechách, má výtlak 4 500 tun
a bude jezdit po mořích. Její hmotnost je 1 200 tun, což se rovná váze 171 dospělých afrických slonů.

Řeka Kamenice je bohatší o devět tisíc lososů

České Švýcarsko - Devět tisíc malých lososů v úterý poprvé vplulo do vod řeky Kamenice. Vysadila je tam správa národního parku ve spolupráci s rybáři. Na osm desítek zaměstnanců správy parku, rybářů, ale i dobrovolníků a adoptivních rodičů se sešlo u Dolského mlýna.

Drážní zoologická zahrada se rozrůstá. Přibyl do ní žralok

Střekov, Děčín - Dráhy nasadily o víkendu na trať ze Střekova do Děčína nové motoráky RegioShark.

Z Foldyny udělali hackeři nácka. Napadli jeho facebookový profil

Ústecký kraj - Facebook krajského lídra ČSSD Jaroslava Foldyny v pondělí večer zaplavily drsné rasistické odkazy.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT