VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVETA PIKNOVÁ

Iveta Piknová / Ústecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Děti na chodník v parku namalovaly obrovský čtyřlístek

Ústí nad Labem – Originálním způsobem se s školním rokem rozloučili žáci ze 4.A Zakládní školy Palachova v Ústí nad Labem.

Ústecká zoo láká na lemury a vláček. Pohádkové postavy budou na zámku

Ústecko - Bohatý program připravuje na tento víkend a celé prázdniny ústecká zoo. Už od pátku jezdí oblíbený Zoovláček.

Labuť spolkla rybářskou nástrahu a vlasec se jí omotal okolo nohy

Vaňov - Další záchranu labutě si připsali ústečtí strážníci. V úterý vyjížděli do Vaňova k labuti, která byla zamotaná v rybářském vlasci a bez cizí pomoci by zřejmě uhynula.

Strážníci pomohli zraněné labuti

Střekov - Ke zdymadlům na ústeckém Střekově vyjížděli strážníci. U břehu řeky se totiž v pondělí pohybovala zraněná labuť.

Pozor, výluka. Osobní vlaky z Ústí na Prahu nahradí autobusy

Ústí nad Labem - Výluka omezí dopravu od pondělí 19. do neděle 25. června mezi stanicemi Ústí nad Labem hlavní nádraží a Bohušovice nad Ohří.

Orangutani v ústecké zoologické zahradě mají nový výběh

Krásné Březno - Orangutani bornejští v ústecké zoo mohou opět využívat venkovní expozici, která přes zimu procházela nezbytnou opravou.

Dopravní podnik k svátku dětem v trolejbusech rozdá 300 Fidorek

Ústí nad Labem - Dětský den se školákům rozhodl zpříjemnit Dopravní podnik města Ústí. Ve čtvrtek 1. června kontroloři dětem s platnou jízdenkou rozdají 300 kusů Fidorek.

Aligátor Libor se přesunul do letního výběhu. Moc se mu ale nechtělo

Ústí nad Labem - Stěhování aligátora Libora ze zimoviště do letního výběhu je pro chovatele ústecké zoo už rutina. Nejdůležitější je přetáhnout Liborovi přes hlavu smyčku z lana a s jeho pomocí jej vtáhnout do dlouhé bedny.

Našli poklad. Ve sklepě rektorátu ústecké univerzity se skrývaly dva obří obrazy

Ústí nad Labem – Pět metrů na délku a metr padesát na výšku mají dva monumentální triptychy, které při stěhování rektorátu Univerzity J. E. Purkyně do nového kampusu objevili ústečtí muzejníci. Část umělecké výzdoby interiérů bývalé Krajské politické školy KSČ, pro niž byl objekt v 80. letech minulého století vystavěn, ležela ve sklepě budovy v Hoření ulici.

Masáž srdce a defibrilátor. Strážníci zachraňovali ženu v bezvědomí

Ústí nad Labem – K seniorce v bezvědomí vyjížděli ve čtvrtek v podvečer městští strážníci. Doma v Janáčkově ulici ji našel muž, který zavolal na tísňovou linku.

Pojistných podvodů ubylo. Lidé nejčastěji zkreslují škodu na autě

Ústecký kraj - Pojistné podvody za milion korun odhalili do konce letošního dubna detektivové společnosti Allianz v Ústeckém kraji. Celkem šetřili 36 případů.

Sestry dostanou přidáno, slíbil ministr zdravotnictví při návštěvě nemocnice

Ústí nad Labem - Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík zavítal do ústecké Masarykovy nemocnice. Prohlédl si pavilony a diskutoval s vedením Krajské zdravotní, které nemocnice patří.

Strážníci dětem přednášeli o chodcích, řidičích a cyklistech

Ústí nad Labem - Strážníci prevence kriminality a dopravní výchovy Městské policie Ústí nad Labem přednášeli malým čtenářům v Severočeské vědecké knihovně.

Lékárna v nemocnici bude na Velikonoční pondělí otevřená

Ústí nad Labem - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem upozorňuje na otevírací dobu lékárny na Velikonoční pondělí 17. dubna.

Kraj podpoří dobrovolné hasiče. Dostanou 11 milionů korun

Ústecký kraj - Na nákup nové techniky, výstavbu zbrojnic pro dobrovolné hasiče a na podporu spolků, které působí na poli požární ochrany, Ústecký kraj letos rozdělí 11 milionů korun.

Nové sedačky i klimatizace pro řidiče. Trolejbus prošel opravou

Ústí nad Labem - Osmnáctimetrový kloubový trolejbus, který prošel kompletní opravou, svezl první cestující. Jezdí na lince č. 54 Všebořice Dobětice. Dopravní podnik města Ústí nad Labem ho vlastní už od roku 1995.

Strážníci budou sbírat injekční stříkačky po narkomanech

Ústí nad Labem - Ústečtí strážníci se v úterý 18. dubna připojí k celostátní akci Jehla, jejímž cílem je posbírat odhozené a použité injekční stříkačky, které ohrožují převážně děti.

Dvojčata lemurů, siky, surikaty... Ústecká zoo zažívá populační explozi

Ústí nad Labem – Nejen návštěvníci, ale zejména chovatelé ústecké zoo mají radost z každého mláděte, které se narodí a podaří odchovat. Letos je jich už celá řada a další jsou na cestě. K těm nejnovějším patří dvojčata lemurů kata.

V Zubrnicích uvítají jaro. Přijet můžete historickým motoráčkem

Zubrnice - Přivítejte jaro v Zubrnicích! Zpívat, tančit a vynést Moranu sem už tuto sobotu přijede folklórní soubor Horačky, v neděli Nisanka z Jablonce nad Nisou.

Véna uklízel Česko a našel dva tisíce korun. Přidáte se taky?

Ústecký kraj – Akce Ukliďme Česko se náramně vyplatila malému Vénovi z Polep na Litoměřicku, který našel v trávě dva tisíce korun, když skupinka dětiček uklízela v okolí mateřské školy. Po nálezu takového pokladu to rázem začalo o to víc bavit i ostatní v obci, kde z technických důvodů uklízeli o týden dříve.

Geis otevírá nové logistické centrum v Řehlovicích u dálnice

Řehlovice - Skladovací prostory o ploše 5 600 metrů čtverečních v areálu Řehlovická zóna u dálnice D8 mezi obcemi Řehlovice a Stadice si pronajala společnost Geis.

Exekuce vyhánějí lidi z práce, zaměstnavatelé chtějí nápravu

Ústecký kraj - Bez práce je v Ústeckém kraji 30 procent lidí, kterým se kvůli exekucím na mzdu nevyplatí pracovat. Firmy přitom stále hledají lidi, ale nedokáží je motivovat ani vyššími mzdami.

Dopravní podnik hledá způsob, jak odstranit námrazu z trolejí

Ústí nad Labem, Liberec - Dopravní podnik města Ústí nad Labem společně s Technickou univerzitou v Liberci vyvíjí mobilní zařízení, které by dokázalo odstranit námrazu z trolejového vedení.

Labuť se zatoulala do města. Procházela se po silnici u stadionu

Ústí nad Labem - Kvůli zatoulané labuti strážníci v úterý dopoledne na chvíli zastavili auta v Masarykově ulici u zimního stadionu.

Jak se ve městě vyvíjela drogová scéna? Odpoví přednáška

Ústí nad Labem - Narkomanům v Ústí už desítky let pomáhá DRUG-OUT Klub, který se zaměřuje na prevenci i poskytování bezplatných služeb.

Snazší plánování výletů. Pro hendikepované vznikne nový web

Ústecký kraj - Webové stránky s detailními informacemi o bezbariérovosti hotelů, kulturních zařízení i restaurací v Ústeckém kraji vzniknou do konce roku.

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili

Ústí nad Labem - Představujeme vám miminka vyfotografovaná v 7. týdnu roku 2017.

Valentýn je tu. Cestující dostanou sladká srdce, ústecký kreslíř to vidí po svém

Ústí nad Labem - Cestující, kteří pojedou v úterý ráno mezi 5.00 a 7.30 ústeckou MHD s platným dokladem, se mohou těšit na sladkou odměnu.

Kurz v Ústí zdarma poradí jak doma pečovat o seniory

Ústí nad Labem - Jak pečovat o blízké poradí kurzy v Ústí nad Labem, které pokračují 8. února. Jsou určeny laikům starajícím se o seniory a konají se v prostorách ústeckého arciděkanství.

VIDEO! Hejtman Oldřich Bubeníček: Musíme opravit tři důležité mosty v kraji

Ústí nad Labem -  S vámi o vašich problémech. To je motto nového projektu „Deník s vámi" vydavatelství Vltava Labe Media (VLM), které vydává regionální Deníky. Ptáme se, co vás nejvíc trápí.

Hostem on-line rozhovoru byl Karel Karika

Ústí nad Labem - Hostem on-line rozhovoru Ústeckého deníku byl ve středu 25. ledna od 10.00 do 11.00 Karel Karika, místostarosta centrálního obvodu Ústí nad Labem - město.

V pondělí rozpečetí kasičky Tříkrálové sbírky

Ústí nad Labem - Kasičky, s nimiž od 4. do 10. ledna chodili tři králové, rozpečetí v pondělí pracovníci Oblastní charity Ústí nad Labem v Azylovém domě Samaritán.

Nejvíc nehod bylo na Ústecku. Na silnicích na severu Čech loni zemřelo 51 lidí

Ústí nad Labem, Severní Čechy - Ačkoliv počet dopravních nehod loni na severu Čech vzrostl, mrtvých a těžce zraněných ubylo. V Ústeckém kraji si loňské havárie vyžádaly 32 obětí, což je o 12 méně než v roce 2015.

Vodovod opravují v 15 metrech nad řekou

Prackovice. Libochovany - S netradiční opravou vodovodu si museli poradit zaměstnanci Severočeských vodovodů a kanalizací (SVaK). Zatímco obvykle pracují ve výkopu, ve čtvrtek byli zavěšení 15 metrů nad hladinou Labe.

Ústecká nemocnice omezila návštěvy na rizikových odděleních

Ústí nad Labem - Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem omezuje návštěvy. Náměstek pro zdravotní péči Krajské zdravotní Jiří Mrázek kvůli chřipce doporučuje příbuzným pacientů omezit návštěvy na rizikových stanicích, jako je anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO), jednotka intenzivní péče (JIP), oddělení následné péče (ONP) a novorozenecké oddělení.

Ústecký kraj opět podpoří začínající podnikatele

Ústecký kraj - Už podruhé mohou začínající podnikatelé zažádat o dotaci na rozvoj své firmy. Krajský úřad mezi ně rozdělí 8 milionů korun.

Ústecký kraj čeká zásadní obnova

Ústecký kraj - Strukturálně postižené regiony se dočkají pomoci. Vláda v pondělí odsouhlasila projekt Restart, tedy hospodářskou restrukturalizaci Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje.

Registr smluv na severu funguje. Krajské úřady proškolují zaměstnance

Severní Čechy – Podle statistik serveru HlidacSmluv.cz jsou města a úřady na severu Čech poctivé. Všechny vkládají své smlouvy do internetového Registru smluv, který začal fungovat loni v červenci. Ústecký kraj v něm už zveřejnil 923 smluv a Liberecký kraj 1 547 smluv. Pilná jsou i krajská města. Liberec od loňského července publikoval 458 smluv, Ústí nad Labem jich na internetu vyvěsilo o 25 víc.

Ústecké zoo mírně vzrostla návštěvnost. Přesto je na chvostu mezi českými zoo

Krásné Březno - Téměř 140 mláďat se loni narodilo v ústecké zoologické zahradě. Nejcennější odchov se podařil až v závěru roku, kdy na svět přišlo mládě orangutana bornejského.

Koho hejtman ocení? Navrhovat můžete i osobnosti z Ústecka

Ústí nad Labem - Vynikající občanské zásluhy o rozvoj kraje, hrdinské a jiné výjimečné činy každoročně vyznamenává Cena hejtmana Ústeckého kraje. Návrhy se jmény osobností, které by si ji zasloužily za loňský rok, mohou lidé posílat do konce února.

Na otevření dálnice D8 přijede i prezident Zeman

Ústecký kraj – Poslední úsek dálnice D8 se může otevřít, ministerstvo dopravy povolilo předčasné užívání stavby. První řidiči se po ní proženou dnes večer.

Ladislav Šimek: Do dvou let vyrobíme čtyři letadla měsíčně

Ústí nad Labem - /ROZHOVOR, GALERIE/ Vyrábí se ručně a má nižší provozní náklady než automobil. Dvoumístný ultralehký letoun QUALT 200 L je vůbec prvním letadlem vyráběným v Ústí nad Labem i celém Ústeckém kraji. Novinku přináší Ladislav Šimek, bývalý prezident výrobce letadel Aero Vodochody. Jeho první stroj poprvé vzlétne příští rok v dubnu. Do dvou let chce vyrábět tři až čtyři letadla měsíčně.

V tunelu na D8 hořela dvě auta: Hasiči cvičili na dálnici před sobotním otevření

Radejčín/VIDEO, GALERIE/ – Požár dvou aut likvidovali dnes po desáté hodině dopoledne hasiči v tunelu Radejčín na dálnici D8. Z nabouraných vozidel se jim podařilo zachránit dvě zraněné osoby. Ale jen jako. Na úseku, který se má řidičům otevřít už tuto sobotu, totiž probíhalo ověřovací cvičení.

Tvořivé dílničky, zdobení stromů krmítky. Ústecká zoo cílí na děti

Krásné Březno - Zoo v Ústí nad Labem přichází s novinkou pro maminky s dětmi od 3 do 6 let. Každou středu a čtvrtek jim nabídne tvořivé dílničky.

FOTO, VIDEO: Projeďte se s námi jako první po nedokončené dálnici D8

Řehlovicko - Projížďku trasy posledního nedokončeného úseku dálnice D8 absolvovali novináři v úterý dopoledne. Projet si ho můžete i vy na našich fotografiích a videozáznamech.

Ústecký kraj chce hospodařit se schodkem, podpoří i nemocnice

Ústecký kraj – Se schodkem 442 milionů korun chce příští rok hospodařit Ústecký kraj. Do rozpočtu mu přiteče 14,33 miliardy, výdaje by podle plánu měly činit 14,77 miliardy korun. Rozpočet už schválili radní, konečné slovo ale bude mít 19. prosince zastupitelstvo.

Hoblinky máme někdy i v posteli, směje se šikovný řezbář z Ústecka

Neštědice - Sošky, postavičky pro betlém, obrázky na zeď nebo třeba ozdobné rámy. Za čtyřicet let už Luboš Novotný z Neštědic na Ústecku vyřezal kde co. Ze dřeva vytvaroval i sám sebe.

Život na severu? Ústecký kraj je předposlední v republice

Ústecký kraj - Zatímco v Ústeckém kraji se lidem letos žilo stejně jako loni, Liberecký kraj si výrazně pohoršil. Alespoň podle výsledků srovnávacího výzkumu Místo pro život, který mapuje kvalitu života obyvatel ve všech českých krajích.

Dluhy čtvrt až půl milionu. Jak se jich zbavit, radí odborníci zdarma

Ústí nad Labem - Senioři, které do dluhů přivedly jejich vlastní děti, rodiny, které si chtějí zkrášlit domácnost nebo vyrazit na dovolenou, ale i narkomani, kteří si půjčují na drogy. To jsou nejčastější modelové případy, s nimiž se setkávají pracovníci Poradny při finanční tísni v Ústí nad Labem. Lidem zdarma radí, jak se dostat z dluhů.

Nové jízdní řády přinesou nové spoje i mírné zdražení

Ústecký kraj – Nové jízdní řády, které začnou platit v neděli 11. prosince, v Ústeckém kraji přinesou nové spoje, změny na některých linkách, ale i mírné zdražení. Většinu rychlíků mezi Mostem a Plzní bude místo Českých drah nově provozovat GW Train Regio. Vznikne i nová sezonní autobusová turistická linka Litvínov – Dlouhá Louka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT