VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ONDŘEJ KŮS

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Výhody německých cestovních kanceláří pro Ústečany převládají

Ústí nad Labem /HLASUJTE/ – Na český trh se derou německé cestovní kanceláře. Vyplatí se využít jejich služeb? Jsou pro Čechy jejich nabídky cenově výhodnější nebo u nás nemají šanci? Deník vám zkusí poradit při výběru dovolené.

Přes bodláky nebylo vidět na Střížák

Všebořice – Přes bodláčí ani nevidím na Střížovický vrch. Na to si Ústeckému deníku postěžovala všebořická starousedlice Helena Zitová, které se nelíbí zarůstající travnatá plocha u sportovního areálu tenisových kurtů u sídliště Spartakiádní přiléhající k její zahradě.

U Chlumeckého rybníka se střílelo ostrými!

Chlumec /AKTUALIZOVÁNO/ - Válka gangů u Chlumeckého rybníka! Na jedné straně bývalý starosta Hanusch, na druhé podnikatel a ruské podsvětí.

Větruše: tráva neposekaná

Větruše - Město posekalo zeleň pod a okolo zámečku, na partie nad ním prý nemá peníze.

Losos v Labi? Skvělé, ale o čisté vodě nesvědčí

Ústí nad Labem – Dospělý losos obecný velikosti 80 centimetrů! A přímo v centru Ústí. Členové Českého rybářského svazu jej minulý týden uviděli v Labi u soutoku s Bílinou.

Rektorka UJEP zůstává ve funkci až do února příštího roku

Ústí nad Labem – Informovala o tom mluvčí Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem Jana Šiková. Iva Ritschelová setrvá ve funkci rektorky UJEP po dobu svého funkčního období.

Za dostavbu D8 se přimluvili i zástupci Saska

Ústí nad Labem – Saská strana vyjádřila zájem na propojení nedostavěné dálnice D8 s celoevropskou dálniční sítí. Saský ministr hospodářství, práce a dopravy Sven Morlok přislíbil veškerou podporu projektu a ochotu jednání s českou stranou.

Na svatebním večírku: Po becheru padla

Velichov – Další ztracenec.

Škola se nezavírá, ujišťují ve Velkém Chvojnu

Velké Chvojno – Hospodské fámy. Tak někteří okomentovali nedávné dění ve Velkém Chvojně, kterým se začaly šířit zvěsti o tom, že starosta chce zavřít místní základní školu.

Rektorka odchází z ústecké univerzity, kdo bude jejím nástupcem?

Ústí nad Labem – Prezidentv úterýjmenoval rektorku Ivu Ritschelovou šéfkou Českého statistického úřadu

Chlumecký starosta: Obecní úřad v kulturním domě? Je to možné

Chlumec /AKTUALIZOVÁNO/ – Kam s obecním úřadem, když nemáme na nájem? Jedna možnost by tu byla – přestěhovat se do prostor místního kulturního domu.Tuto alternativu nastínil starosta Chlumce Josef Říha.

FOTO: Profesionálky: Hofmannová, pokořitelka osmitisícovek

Ústí nad Labem /SERIÁL DENÍKU/ – Každý, kdo si chce v Ústí dokoupit lezeckou výbavu, ji bude znát. Zuzanu Hofmannovou, usměvavou černovlásku, vitální padesátnici a majitelku ústecké obchodní pobočky Hudy sportu, těžko přehlédnete.

Z trmického Garni se stane kongresové centrum

Trmice - Požádala o to stavební společnost SKD Průmstav – stavby. Trmická radnice nebyla proti, rekonstrukce by se měla rozjet příští rok.

Teplotní šok: z tropů do zimy

Ústí nad Labem - Studená fronta se nebude líbit chronicky nemocným. Opatrní musí být kardiaci a astmatici.

FOTO: Rekonstrukce auly skončila. Po dvou letech

Ústí nad Labem - Patnáctimilionovou investici si zaplatila sama Pedagogická fakulta. Slavnostní otevření přednáškového sálu plánuje na 24. srpna.

Bílina v Trmicích zahrozila

Trmice /AKTUALIZOVÁNO/ - Klidná říčka se při prudkých deštích během několika hodin změnila ve veletok. Dosáhla 2. povodňového stupně.

FOTOGALERIE: Sporné kruháče už kraj staví

Skorotice - Diskutovaná stavba kruhových objezdů je realitou. Pracovat se začalo na příjezdovce.

Na rozhlednu můžete jen do konce prázdnin, co potom?

Radejčín - Majitel totiž nemá žádného správce, Řehlovice na jeho zaplacení také nemají žádné peníze

Ústečané loni odevzdali tisíce elektrospotřebičů

Ústí nad Labem – Ústečané loni odevzdali do sběrných dvorů 2 973 televizorů a 1 746 počítačových monitorů. Uvedl to mluvčí ústeckého magistrátu Milan Knotek.

Exstarosta Chlumce Hanusch chce znovu kandidovat

Chlumec /AKTUALIZOVÁNO/ - Bývalý starosta Chlumce čelící obviněním ze zneužití pravomoci veřejného činitele prý tím chce očistit své jméno.

V Chlumci se stále nedohodli o nájmu za úřad

Chlumec /AKTUALIZACE/ – Chceme platit méně. To si přejí chlumečtí zastupitelé, kteří stále odmítají dávat z obecní kasy na pronájem obecního úřadu jeho novému majiteli René Volfovi 100 tisíc korun měsíčně.

Oční lékařství zdaleka nejsou jen brýle

Ústí nad Labem – Oftalmologie na mě tak nějak zbyla. Podobnými slovy popisuje svoji volbu medicínského oboru primářka očního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice Ivana Liehneová. Jedním dechem však dodává, že to bylo správné rozhodnutí.

Pozor! Na borůvkách a houbách čeká parazit

Ústí nad Labem - Jeho hlavními hostiteli jsou lišky. Vajíčka tasemnice liščí mohou s trusem skončit na lesních plodech, mohou dokonce ohrozit lidské životy.

FOTOGALERIE: Sochami proti chudobě v Řehlovicích

Řehlovice – V areálu Kulturního centra Řehlovice v sobotu vyvrcholil vernisáží 12. ročník Mezinárodního výtvarného sympozia Proudění.

Studovat na vysoké škole nebo mít dítě? Lze dělat obojí!

Ústí nad Labem – Studovat vysokou školu a zároveň se starat o dítě? Jde to! Ústečanka Anita Lechnerová dokazuje, že prezenční univerzitní studium je možné skloubit s tím být maminkou na plný úvazek.

Za krajskými politiky pouze s kartou? Jak kdy

Ústí nad Labem - Pocity některých návštěvníků: Jako ve vězení! Ústecký kraj si však bezpečnostní systém pochvaluje a uvažuje o instalaci dalších turniketů.

HLASUJTE: Nejasnosti s koncem analogového vysílání

Ústecko - Spolu s „Bukovkou“ se na konci srpna vypne i řada vysílačů malého výkonu. Ústečané se bojí, že pak nic nechytí.

Zdravotní ústav bude měřit emise a hluk u nedokončené D8

Ústí nad Labem – Ústecký kraj zadal Zdravotnímu ústavu v Ústí nad Labem měření emisí a hlučnosti na objízdných trasách nedokončeného úseku dálnice D8 přes České středohoří.

GALERIE: Seniorky malovaly na UJEPu akty. Vystavují v rektorátu

Ústí nad Labem – Stát se na stará kolena Picassem? Proč ne! Účastnice kurzu malířské techniky v rámci Univerzity třetího věku (UTV) dokazují, že talent je možné rozvíjet i v pozdějším věku.

Na rezidenci šéfa společnosti STZ je vypsána exekuce

Ústí nad Labem /AKTUALIZOVÁNO/ - Vyplývá to z katastru nemovitostí. Mohutná střekovská rezidence Martina Procházky je zastavena kvůli dluhům.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT