VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA WEISSOVÁ

Veronika Weissová / Litoměřický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dan Ťok: D8 bude dokončená v termínu a zajištěná proti dalším sesuvům

Praha, Ústecko – Poslední úsek dálnice D8 přes České středohoří bude dokončen podle plánu, tedy letos v prosinci, prohlásil na úterní tiskové konferenci v Praze ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Předběžný termín je 16. prosince.

U nástupišť na nádraží v Lovosicích přibudou výtahy

Lovosice - Cestující vlaky se příští rok budou muset potýkat s omezeními, která přinese plánovaná rekonstrukce lovosického nádraží. Odměnou jim ovšem budou moderní bezbariérová nástupiště i podchod pro pěší prodloužený až do Máchovy ulice v Novém Klapý.

Nová průmyslová zóna má nabídnout 3 600 míst

Lovosice - Záměr výstavby Průmyslové zóny II na východním okraji Lovosic přijel obyvatelům města představit sám investor. Děčínská firma Armex Oil chce začít stavět v květnu příštího roku. Ve čtyřech objektech, které mají vyrůst na poli naproti Preolu, by podle odhadů mohlo najít práci přes 3 600 lidí.

FOTO: Složky IZS na kanále cvičily záchranu z vodního válce

Roudnice n. L. – Roudnický kanál v úterý opět posloužil jednotkám IZS k výcviku na divoké vodě. Odpolední trénink byl tentokrát speciálně zaměřený na záchranu osob z vodního válce. Zúčastnili se ho hasiči z celého kraje, vybraní policisté, kteří již absolvovali základní kurz na vodě, a vodní záchranáři.

Stavbu D8 prověřil NKÚ: její cena roste

Řehlovice – Patnáctileté zpoždění, vedení trasy přes nestabilní území, pomalá sanace sesuvu, rostoucí cena nebo podcenění příprav stavby. To jsou jen některé z nedostatků, které konstatoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) po šetření stavby dálnice D8.

Ministr Dan Ťok na D8: Za sesuv může kamenolom. Chceme miliardu

Litochovice n. L. – Žalobu na náhradu škody ve výši jedné miliardy korun podalo v pondělí odpoledne na majitele lomu Dobkovičky Ředitelství silnic a dálnic spolu se Správou železniční dopravní cesty.

FOTOGALERIE: Odběrem vzorků začaly práce na likvidaci odpadů v olejně

Lovosice – Odběrem vzorků nebezpečných odpadů včera začaly práce na sanaci havarijního stavu v areálu bývalé olejny v centru Lovosic.

Litoměřice hostí ALLfestival, zvou na Vojtka, kino na animák i horor

Litoměřice - Ve čtvrtek 12. května začne očekávaný festival Alchymistické Litoměřice (ALLfestival).

Už 45. ročník Závodu míru juniorů vypukne ve čtvrtek

Litoměřicko – Od čtvrtka 5. do neděle 8. května se v Terezíně bude konat 45. Závod míru juniorů. Nejlepší juniorští cyklisté z celého světa budou čtyři dny a na téměř čtyřech stech kilometrech bojovat o jeden z aktuálně nejprestižnějších žlutých trikotů. Řidiči se však musí připravit na částečná dopravní omezení.

Alchymistické Litoměřice jsou čtyřdenním festivalem

Litoměřice - Celé čtyři dny od čtvrtka 12. do neděle 15. května bude město žít festivalem nazvaným Alchymistické Litoměřice. Konat se bude v domě kultury. Mottem druhého ročníku akce je Země klíč ke mně.

AKTUALIZOVÁNO

FOTOGALERIE: Dálniční tunely a most mezi nimi přilákaly stovky turistů

Radejčín, Prackovice n. L. - Stovky lidí v sobotu dopoledne využily jedinečné a pro veřejnost současně poslední příležitosti projít se po části dokončované dálnice D8 přes České středohoří. Již 37. ročník akce nazvané Jarní putování okolím Lovoše pořádal Klub českých turistů Lovosice.

Za vraždu miminka ženě hrozí až výjimečný trest

Štětí, Ústí n. L. – Z vraždy novorozence policisté obvinili jeho matku, sedmadvacetiletou ženu pravděpodobně ze Štětska. Ústecký okresní soud ji ve čtvrtek poslal do vazby, byla převezena do vazební věznice v Litoměřicích. Hrozí jí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

FOTO: Sesuv z trasy dálnice D8 zmizí nejpozději v červnu

Litochovice – Nejpozději do konce června má podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zmizet z předtím již téměř dokončeného tělesa dálnice D8 sesuv, který ji zavalil v červnu roku 2013.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Spíš než Ortel Řípskou pouť v neděli narušil sníh

Rovné – Zatímco vystoupení kontroverzního zpěváka Tomáše Hnídka s jeho kapelou Ortel přilákalo pod horu Říp stovky jeho příznivců, jiné skupina ve spojení s chladným počasím od návštěvy tradiční pouti spíše odradila. Ke slovním ani jiným střetům obou táborů tak nedošlo a policisté, kteří na akci dohlíželi, nemuseli zasahovat. Podívejte se na první fotografie!

FOTO: Při úklidu okolí Milešovky děti našly minometnou střelu

Milešov – Úklid přírody v okolí Milešovky si skauti z Litoměřic v sobotu zpestřili neobvyklým nálezem. Při cestě do Kostomlat objevili minometnou střelu z 2. světové války, o kterou se nakonec museli postarat přivolaní policisté s pyrotechnikem.

Stavba přístaviště u Malých Žernosek by mohla začít letos

Malé Žernoseky - Jedno z největších veřejných přístavišť na dolním Labi plánuje u Malých Žernosek vybudovat Ředitelství vodních cest (ŘVC). Přípravné práce už jsou v plném proudu.

Stavbaři na D8 dál zápasí se závalem u Litochovic

Ústecko – Má to být velký vánoční dárek pro všechny řidiče. Obrovsky se uleví také lidem žijícím u objízdných silnic I/30 z Lovosic do Ústí nad Labem a I/8 z Lovosic do Teplic. Ubude tam prachu, hluku a hlavně smrtelných nehod. Řeč je o klíčové dálnici D8, která se má slavnostně otevřít v prosinci.

FOTOGALERIE: Muzeum Františka Josefa I. v sobotu otevřou v Terezíně

Terezín – V rámci slavnostního zahájení sezony v pevnosti Terezín bude v sobotu v 10 hodin veřejnosti poprvé otevřeno také zcela nové Stacionární museum Františka Josefa v Dělostřeleckých kasárnách.

FOTO: Vědci v Píšťanech odebrali první vzorky

Píšťany – Zmapovat sediment na dně Píšťanského jezera a současně zanalyzovat vodu tak, aby bylo možné navrhnout řešení, jak se co nejlépe vypořádat s nepříjemnými sinicemi.

AKTUALIZOVÁNO

U Radobýlu se zřítil paraglidista, letěl pro něj vrtulník

Litoměřice - U kopce Radobýl na Litoměřicku se v neděli 3. dubna odpoledne zřítil paraglidista. Na místě zasahovala litoměřická pozemní posádka Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje a vrtulník z Prahy.

Dálnice bude hotová 10. prosince

Ústecký kraj - Letos 10. prosince bude podle čtvrtečního vyjádření Františka Zukersteina z Ředitelství silnic a dálnic a současně lovosického zastupitele dálnice D8 v takovém stavebním a technickém stavu, aby byl možný průjezd aut po její hlavní trase.

FOTO: Zámek Ploskovice návštěvníky přivítá v novém

Ploskovice – Poprvé po zimní pauze se návštěvníkům tento pátek 25. března znovu otevřou zámky ve správě Národního památkového ústavu, mezi nimi i ten v Ploskovicích. Otevřeno bude mít přes velikonoční svátky včetně pondělí, a to od 10 do 16 hodin.

Píšťany hledají způsob, jak se v jezeře zbavit sinic

Píšťany – Hned zkraje léta byla v loňském roce voda v Píšťanském jezeře už zamořená sinicemi. Na oblíbenou rekreační plochu tak po posledních dvou koupacích sezonách míří čím dál méně návštěvníků.

Historický Úštěk ožije další velkou akcí. Už 26. března

Úštěk - Seriál velkých historicko-společenských akcí v Úštěku pokračuje. Už v sobotu 26. března se v městečku uskuteční 16. ročník akce nazvané Úštěcké Velikonoce aneb zvesela do jara.

FOTO: Chata na Milešovce je 
v nových rukách. Co ji čeká?

Milešovka – Po krátké přestávce a přípravách se veřejnosti znovu otevřela chata s restaurací na vrcholku královny Českého středohoří, Milešovky.

AKTUALIZUJEME

U Ostrého policisté pátrají po pohřešovaném muži. Nasadili i vrtulník

Milešov – V okolí zříceniny hradu Ostrý u obce Milešov pátrají policisté od pondělního rána po starším muži. Ten se svému bratrovi údajně ztratil v neděli večer na výletě.

Dálnice D8 bude dokončena začátkem prosince, zopakoval Ťok

Řehlovice – O dokončení výstavby dálnice D8, respektive jejího posledního nezprovozněného úseku z Bílinky do Řehlovic, v úterý v České televizi hovořil ministr dopravy Dan Ťok.

FOTO: Práce na D8 pokračují. Svah zabezpečí podzemní stěna

Litochovice nad Labem – Dostavět dvanáctikilometrový úsek přes České středohoří mezi Bílinkou a Řehlovicemi schází k tomu, aby dálnice D8 byla kompletní.

FOTO: Led není dost silný. Hasiči na něm cvičili záchranu člověka

Píšťany – Záchranu člověka ze zamrzlé vodní hladiny v úterý dopoledne na Píšťanském jezeře cvičila desítka profesionálních hasičů z Litoměřic.

Hledá se provozovatel chaty na Milešovce

Velemín – Restauraci na vrcholku královny Českého středohoří Milešovky nabízí obec Velemín k pronájmu.

Pozor na tenký led. Policisté ho pravidelně kontrolují

Ústecko - Už sedmým rokem měří policisté v Ústeckém kraji na zamrzlých jezerech a jiných vodních plochách, které si oblíbili bruslaři, tloušťku ledu.

FOTO: Do Malečova poprvé vyrazili lyžaři a snowboardisté

Malečov - V sobotu se v letošní zimní sezoně poprvé rozjel vlek v Malečově. Zatím je v provozu pouze dětská sjezdovka, neodolala jí ale ani řada dospělých. V týdnu mají provozovatelé spustit i velký vlek.

Smrt pilota zapříčinil volný kabel

Bohušovice nad Ohří – Vyšetřování nehody stavebnicového vrtulníku, který se 12. února letošního roku zřítil do pole na okraji Bohušovic nad Ohří, je u konce.

Makléřka se Romce bude muset omluvit

Ústí nad Labem, Litoměřice – Případem, kdy realitní kancelář makléřky Elišky Noskové odmítla pronajmout byt v Lovosicích Romce Lence Balogové, už se nebude zabývat ústecký krajský soud.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, ROZHOVOR: Tuk-tuk v cíli! Cestovatelé jsou po osmi měsících doma

Horní Řepčice - Na začátku března odlétali dobrodruzi Martin Měchura a Petr Petříček na zhruba pětiměsíční výpravu. Z hlavního města Thajska Bangkoku se plánovali dostat zpět domů do Horních Řepčic na Litoměřicku jen na italském skútru značky Vespa a v tříkolovém vozítku zvaném tuk-tuk.

Průmyslová zóna na okraji Lovosic se má rozrůst o osm objektů

Lovosice – Šest průmyslových hal, administrativní budova tvořená pěti propojený budovami a parkovací dům má vyrůst na pozemcích na východním okraji Lovosic v lokalitě označované jako Průmyslová zóna II.

Rychlotrať Praha - Litoměřice má být hotová do roku 2030

Podřipsko, Litoměřicko - Vysokorychlostní vlaky by se na nové trati mezi Prahou a Litoměřicemi měly prohánět do roku 2030, a to rychlostí 250 kilometrů v hodině nebo vyšší.

FOTO, VIDEO: Nový most u Lovosic zatěžkali „párou“

Lovosice, Žalhostice – Na novém železničním mostě přes Labe na trati mezi Lovosicemi a Žalhosticemi se po celé úterý proháněla parní lokomotiva.

FOTO: Malíř středohoří Dan Richter oslavil 85. narozeniny

Lhota – Významné životní jubileum, a sice 85 let od svého narození, oslavil v pondělí 2. listopadu malíř Dan Richter.

FOTO: Pavel Kříž a Dušan Klein si se seniory povídali nejen o Básnících

Litoměřice – Desítky lidí se v úterý dopoledne zúčastnily besedy s tvůrci šestého dílů filmových Basníků, která se konala v Domově pro seniory na Dómském pahorku.

Na střelnici je rušno. O zbroják stojí i ženy

Vražkov - Lidé mají stále větší obavy o bezpečí své a svých blízkých, a to se odráží i v počtu žadatelů o vydání zbrojního průkazu.

Pro Rally České středohoří našli termín

České Středohoří - VI. rally České středohoří se podle organizátorů uskuteční v pátek 6. a v sobotu 7. listopadu. Poté, co byla oblíbená motoristická akce v květnu kvůli chybějícím povolením zrušena, se tedy zřejmě podařilo nalézt náhradní termín jejího konání.

FOTOGALERIE: Herci šestých Básníků se v hospici pozdravili s klienty

Litoměřice – Navzdory sychravému počasí bylo v litoměřickém Hospici sv. Štěpána ve středu dopoledne veselo.

Básníci pošesté: Šafránek léčí v litoměřické nemocnici

Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Šestý díl legendární série Básníků točí režisér Dušan Klein v těchto dnech v Litoměřicích. Štáb si jako lokace vybral městskou nemocnici, hospic i krytý plavecký bazén.

Další díl Básníků budou filmaři točit v Litoměřicích

Litoměřice – Po třinácti letech se do kin a na televizní obrazovky vrátí legendární filmoví Básníci. Šesté pokračování úspěšné komedie scénáristy Ladislava Pecháčka a režiséra Dušana Kleina ponese název Jak básníci čekají na zázrak a točit se bude i v královských Litoměřicích.

FOTO: Druhá etapa sanace sesuvu potrvá rok

Dobkovičky – Ještě zhruba 150 tisíc kubíků zeminy bude nutné odvozit ze svahu, který se předloni v červnu utrhl pod lomem Dobkovičky a zasypal část nedostavěné dálnice D8.

FOTO: Most už se rýsuje, likvidace sesuvu na D8 začíná

Ústecko – Druhá etapa prací na zabezpečení a sanaci sesuvu půdy, který dálnici D8 zavalil předloni v červnu, začíná podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve čtvrtek 24. září.

Litoměřičtí zastupitelé zpětně podpořili výletní plavby po Labi

Litoměřice, Ústí nad Labem - Dotaci ve výši 200 tisíc korun pro Destinační agenturu Českého středohoří schválili na svém posledním veřejném zasedání litoměřičtí zastupitelé. Peníze budou využity na pravidelnou lodní dopravu mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi, která byla letos po dvou letech znovu obnovena.

FOTO: Přípravy na školu: U dětí „letí“ Ledové království

Ústecký kraj – Auta, Medvídek Pú, princezny a řada dalších kreslených postaviček od Disneyho. Prodejci školních potřeb se shodují, že u dětí jednoznačně vítězí komerční motivy z pohádek a seriálů.

FOTO: Muzeum v Litoměřicích ukazuje unikátní bibli, jež zažila Jana Husa

Litoměřice – Na posledních čtrnáct dnů v srpnu připravilo litoměřické muzeum svým návštěvníkům jedinečnou příležitost prohlédnout si unikátní knižní památku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT