VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA WEISSOVÁ

Veronika Weissová / Litoměřický deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ministr Dan Ťok na D8: Za sesuv může kamenolom. Chceme miliardu

Litochovice n. L. – Žalobu na náhradu škody ve výši jedné miliardy korun podalo v pondělí odpoledne na majitele lomu Dobkovičky Ředitelství silnic a dálnic spolu se Správou železniční dopravní cesty.

Dálnice bude hotová 10. prosince

Ústecký kraj - Letos 10. prosince bude podle čtvrtečního vyjádření Františka Zukersteina z Ředitelství silnic a dálnic a současně lovosického zastupitele dálnice D8 v takovém stavebním a technickém stavu, aby byl možný průjezd aut po její hlavní trase.

FOTO: Práce na D8 pokračují. Svah zabezpečí podzemní stěna

Litochovice nad Labem – Dostavět dvanáctikilometrový úsek přes České středohoří mezi Bílinkou a Řehlovicemi schází k tomu, aby dálnice D8 byla kompletní.

Pozor na tenký led. Policisté ho pravidelně kontrolují

Ústecko - Už sedmým rokem měří policisté v Ústeckém kraji na zamrzlých jezerech a jiných vodních plochách, které si oblíbili bruslaři, tloušťku ledu.

FOTO: Do Malečova poprvé vyrazili lyžaři a snowboardisté

Malečov - V sobotu se v letošní zimní sezoně poprvé rozjel vlek v Malečově. Zatím je v provozu pouze dětská sjezdovka, neodolala jí ale ani řada dospělých. V týdnu mají provozovatelé spustit i velký vlek.

FOTO: Most už se rýsuje, likvidace sesuvu na D8 začíná

Ústecko – Druhá etapa prací na zabezpečení a sanaci sesuvu půdy, který dálnici D8 zavalil předloni v červnu, začíná podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ve čtvrtek 24. září.

Litoměřičtí zastupitelé zpětně podpořili výletní plavby po Labi

Litoměřice, Ústí nad Labem - Dotaci ve výši 200 tisíc korun pro Destinační agenturu Českého středohoří schválili na svém posledním veřejném zasedání litoměřičtí zastupitelé. Peníze budou využity na pravidelnou lodní dopravu mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi, která byla letos po dvou letech znovu obnovena.

V Labi kvůli horku hynou ryby. Hlavně sumci

Ústecko, Litoměřicko - Dlouhodobé sucho a s ním spojený nedostatek kyslíku ve vodě přidělávají starosti i rybářům.

FOTO, VIDEO: Na Labe spustili středovou sekci tankeru

Lhotka nad Labem - Šedesát metrů dlouhou středovou sekci tankeru, který bude pod dokončení brázdit vody evropských vnitrozemských kanálů, spustili úspěšně na vodu v úterý 17. března v poledne pracovníci loděnice Barkmet u Lhotky nad Labem.

Policista smí nově nařídit technickou kontrolu jakéhokoliv auta

Ústecký kraj - Při běžné silniční kontrole policisté od ledna nově kontrolují také technický stav vozidla.

Vysokoškoláci tvořili na zahradě ploskovického zámku

Ploskovice – Po celý týden objevovali zákoutí zahrady ploskovického zámku a tvořili.  Studenti a asistenti českých uměleckých vysokých škol, kteří se účastnili sympozia s názvem V zahradě, představili svá díla veřejnosti.

Tomasz Dziedzic má v Třebenicích relikvii s kapkou papežovy krve

Třebenice - Před lety se mu naskytla příležitost, na jakou jiní čekali celý život. Tomasz Dziedzic, farář z Třebenic na Litoměřicku, se spřátelil s papežem Janem Pavlem II.

Galerie Emila Filly zůstává na periferii

Ústí nad Labem - Galerie se vlastních prostor zatím nedočká. Umělcům chybí kulturní koncepce.

Rozveselují ulice i Ústečany. Uměním

Ústí nad Labem - Godzilla nebo nástupiště 9 a 3/4 jako z Harryho Pottera?To vše Ústí má! Na fotografiích.

Centrum pro nevidomé vyhráno nemá. Přišlo o dotace

Ústí nad Labem - Jen o pár metrů se muselo přestěhovat ústecké Tyflocentrum pro nevidomé. Z ulice V Jirchářích, kde si dál nemohlo dovolit vysoké nájemné, přesídlilo do budovy v Hrnčířské ulici. O výrazně více pomyslných metrů zpět na cestě ze začarovaného kruhu dluhů ho ale vrátila nepodaná žádost o dotace.

Šmejdi mají nový trik: Zapečetěné překvapení

Ústí nad Labem - Údajná přepravní firma v dopise slibuje doručení zapečetěného balíku. Co v něm bude, je ale otázkou. Předem chce pět set korun.

Telnický rohlík organizátoři odložili. Až na prosinec

Telnice - Dříve, než měli v plánu, museli ukončit lyžařskou sezonu provozovatelé areálu Zadní Telnice. Teplé počasí nakonec nedovolilo užívat si sněhovou pokrývku až do konce března.

Chlumecký kulturák už je v exekuci, báli se lidé

Chlumec  – Jen co kulturní dům v Chlumci převzalo z rukou státu do svého majetku severočeské město, propadla budova exekuci. Takové byly domněnky některých obyvatel města. Paniku způsobila poznámka o nařízeném exekučním řízení ve výpisu z katastru nemovitostí.

Představení bude Činoherák promítat i na budovu

Střekov – Derniéry v Činoherním studiu, které soubor naplánoval na poslední týden svého působení v domě na Střekově, jsou zcela vyprodané. Divadlo proto pro zájemce navíc připravilo živé projekce. Dění v sále bude přenášet do baru Činoheráku, ale i ven na samotnou budovu divadla.

Zavřené kino v centru obsadí mladí návrháři

Ústí nad Labem - Rozhovor s organizátorkou přehlídky módy a designu Parket Market Pavlínou Dutou.

Činoherák se loučí. Připravil i projekce

Ústí nad Labem – Každý den – dnes naposled. Až do neděle, než současnému souboru Činoherního studia vyprší lhůta pro vystěhování se z budovy na Střekově, odehrají herci každý večer jedno představení, a to zdarma.

FOTO: Sídliště s věžáky oživilo nové hřiště

Dobětice - Zhruba měsíc dělníci pracovali na dětském hřišti v blízkosti školy v Rabasově ulici v Doběticích. Pestrobarevné atrakce chráněné plotem nahradily starší kovové prolézačky, které pro děti už nebyly bezpečné.

AKTUALIZOVÁNO

Klokánek už volá o pomoc. Chybí peníze i tety

Ústí nad Labem – Rok od založení trápí Klokánek nedostatek peněz. Chybí i tety, které se o děti starají.

Do velkého finále z Ústí zamíří dvě Sluníčka: Majda a Terezka

Ústí nad Labem – Rozdíly hlasů u jednotlivých dívek byly minimální. Prodejny novin jste vzali útokem!

On-line zápisy do mateřinek odstartují po víkendu

Ústí nad Labem - Přihlášky dětí půjde stahovat už v pondělí. Zápis do nové školky V Zeleni bude postaru.

I pacientky s rakovinou mohou cvičit

Ústí nad Labem - Alespoň hodinu týdně, kdy budou moci nemocné ženy odložit paruky, vydechnout, hodit starosti za hlavu. Taková byla představa Jany Garbarové, když se pustila do příprav cvičení pro onkologické pacientky.

Povstání mají žáci převést do komiksu

Ústí nad Labem - Kraj vyhlásil výtvarnou soutěž pro školáky. Některé však pobuřuje její téma: Slovenské národní povstání.

Designér roku je Jan Čapek z Ústí

Ústí n. L./Praha - Titulem Designér roku se může nově pyšnit vedoucí ateliéru Produktového designu na ústecké Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Zápisy do mateřinek čekají děti v Chlumci až na přelomu května

Chlumec - Až na 5. května naplánovaly zápisy dětí obě chlumecké mateřské školy. Žádosti o přijetí si rodiče budou moci vyzvednout v Mateřské škole Pohádka i v Mateřské škole Pod Horkou od 28. dubna.

O speciální cyklostojany pod mostem Ústečané nezavadí

Ústí nad Labem /HLASOVÁNÍ/ - Podle cyklokoordinátora je lokalita mezi vanou a řekou problém. Na stojany se zaměří.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT