„Byl to svátek basketbalu, který jsme dopřáli našim fanouškům. Poprvé jsme předvedli výkon, který hraničil s naším potenciálem, hráli jsme velmi dobře v obraně i útoku," rozplýval se trenér vítězů Jan Šotnar. "Chtěli jsme vyhrát i o více bodů, abychom v tabulce přeskočili Děčín a vrátili se na 3. místo, což se povedlo, ačkoli jsme neočekávali, že by to bylo takhle," pokračoval.

„Brno je velmi kvalitní tým, hraje dobrou sezónu, ale dneska neměli svůj den, naopak my jsme zahráli to nejlepší, co jsme letos zahráli a je z toho takovýto výsledek," dodal.

Hokejisté Slovan Ústí nad Labem ilustrační
Ze zmaru favoritů těžili pouze hokejisté ústeckého Slovanu

Dominanci Severočechů dokumentovalo hned sedm dvouciferných střelců, Sluneta kralovala i v asistencích a na doskoku. „Tuhle prohru beru na sebe, nedokázal jsem hráčům dostatečně vysvětlit, s jak dobrým týmem se potkáváme," smekl před kvalitami Ústeckých kouč Brna Martin Vaněk.

„Před zápasem nám trenér říkal, že tohle je ten zápas, kterým bychom měli vyslat zprávu soupeřům, že u nás se nebude vyhrávat lehce. A myslím, že tímto výkonem jsme to potvrdili," poslal i ostatním protivníkům jasný vzkaz domácí křídelník Jan Maděra.

Emil Rilke (v zeleném) v dresu SK Brná na archivní fotce
Brná chce v krasojízdě pokračovat i na jaře. Bude ale hledat náhradu za Rilkeho

Severočeši se tak skvěle naladili na středeční pohárové utkání na palubovce Slavie, doma se představí opět v neděli, kdy vyzvou v předposledním kole základní části Písek.

Basketbal, Kooperativa NBL, 19. kolo:
SLUNETA Ústí nad Labem - Basket Brno 116:69 (27:17 62:36 93:52)
Ústí: Pecka 20, Nichols 18, Autrey 13, Karlovský 12, Haiblík a Váňa po 11, Rowan 10, Johnson 9, Nábělek 8, Žikla a Maděra po 2
Brno: Lee 15, Půlpán 13, Kubín 11, Soares a Svoboda po 9, Šiška 7, Rychtecký a Musil po 2, Krakovič 1
Trojky: 28/9 – 27/6. Trestné hody: 26/21 – 24/19. Doskoky: 42 - 31. Osobní chyby: 20 - 26. Diváci: 1 190.