Tou nejdůležitější je posun úvodních dvou duelů v Ústí nad Labem. Místo pátku a soboty se totiž bude hrát už ve čtvrtek a v pátek, jelikož o víkendu je ve Sportcentru Sluneta již déle naplánována Grand prix karate Ústí nad Labem. Oba zápasy odstartují v 18 hodin, dál už se pojede podle plánu. Následovat tedy budou nezvykle tři dny volna, 7. a 8. května se série přesune do Děčína. Případná další utkání budou na programu 11. května v Ústí, 14. května v Děčíně a 16. května opět v krajské metropoli, pokaždé od šesti hodin večer.

Zájem o sérii se očekává obrovský, na Slunetě proto vyrostou za oběma koši mobilní tribuny, které zvýší kapacitu haly na 2 000 diváků. Přesun na zimní stadion totiž ústecký klub, jemuž se v domácí hale daří, nakonec zamítl.

VSTUPENKY? DRAŽŠÍ A JEN NA MÍSTĚ

Fanoušci, kteří budou chtít být přímo v hale a nemají permanentní vstupenku, si ale budou muset vystát frontu na lístky na místě. "Důvodem jsou obavy o extrémní nápor na systém internetového předprodeje," uvedl generální manažer ústeckého klubu Tomáš Hrubý.

Jan Šotnar, trenér Sluneta Ústí nad Labem
Strůjce ústeckého úspěchu: Děčín, Opava? Věřím, že půjdeme do boje o zlato

"Zakoupit si vstupenky bude možné vždy pouze v den zápasu, tedy na čtvrteční utkání ve čtvrtek a na páteční utkání v pátek. Pokladny budou otevřené od 15 hodin," doplnil. Cena lístku navíc lehce vzroste, dětský bude stát místo 80 Kč rovnou stokorunu, dospělí vytasí z peněženky 150 korun za kus.

Vedení Válečníků se k situaci ohledně lístků na duely v Děčíně vyjadřovat nechtělo, pro ty, kteří se ale do hal nedostanou, přináší dobrou zprávu České televize. Všechna střetnutí poběží na ČT Sport plus, třetí měření sil v Děčíně (7. května) pak přímo na ČT Sport.

První finálové utkání basketbalové ligy se hrálo na děčínském zimním stadionu. Válečníci se utkali s Nymburkem.
Sluneta rozhodla: Můj dům, můj hrad! Ústí na zimním stadionu hrát nebude

V letošním ročníku je ligová bilance obou protivníků vyrovnaná. V základní části uspěli dvakrát svěřenci Tomáše Grepla, v nadstavbě ale slavil Šotnarův výběr. Ten má svému rivalovi co vracet, jelikož páté měření sil v rámci Českého poháru ovládl právě Děčín, jemuž nyní budou chtít Ústečtí vyřazení vrátit a poprvé v historii se prokousat do boje o zlato.

"Už během série Ostravy s Opavou jsem z našeho týmu cítil, že chce v semifinále Děčín. Nejen proto, že bychom začínali doma, ale i kvůli tomu náboji, jaký série bude mít. V kabině tedy zavládla spokojenost, ačkoliv si umím představit, že v Děčíně je ještě větší, jelikož se vyhnou Nymburku. Jak jsem ale avizoval už dříve, na soupeře budeme dobře připravení a uděláme všechno proto, abychom postoupili dál," uvedl před startem basketbalového svátku trenér ústeckého celku Jan Šotnar.