Po utkání nebylo divu, že palubovku zaplavil dav juniorů i seniorů, kteří toužili po podpisech či fotkách se svými modlami. Nichols, Autrey, Johnson, ale i čeští hráči tak nestíhali přebírat fixy či mobilní telefony a rozdávat pózy či podpisy. Ostatně není divu, porazit několikanásobného českého šampiona podruhé v sezóně už je na pováženou.

Tím spíš, že šlo o šlágr druhého s prvním. A Sluneta se díky cennému skalpu osamostatnila na stříbrné příčce. "Stále máme velice těžký los," snažil se mírnit euforii domácí trenér Jan Šotnar. I na něm ale byla už krátce před závěrečnou sirénou znát radost, jíž dal plný průchod chvíli poté při vřelém objetí s generálním manažerem klubu Tomášem Hrubým.

Také jindy přísný šéf Severočechů, který ale tentokrát pochodoval v poslední čtvrtině ve svém tradičním perimetru pod světelnou tabulí jako lev v kleci, věděl, že tentokrát mají žlutomodří nakročeno nikoliv k senzaci, ale k potvrzení své role v letošním ročníku Kooperativa Národní basketbalové ligy.

"Jsme druzí, ale nechci z nás rozhodně dělat favorita. Nicméně asi jsme černý kůň, který je čím dál tím víc černější, jak se blíží play-off. A myslím, že dnes jsme vyslali signál, že Ústí je ready a je připravené dojít co nejdál," odrazil současnou náladu celku, jenž v lize prohrál jen třikrát z posledních 15 klání, Šotnar.