"Po zvážení všech pro a proti, jsme se rozhodli, že letos SLUNETA na zimním stadionu hrát nebude. Pokud narazíme v dalších bojích na Děčín, zvýšíme kapacitu Sportcentra na 2 000 diváků, instalací mobilních tribun za oběma koši," uvedl vyjádření generálního manažera Tomáše Hrubého klub v pátek v poledne na klubovém Facebooku.

Hrubý už dříve avizoval, že jeho hlas bude pouze poradní a hlavní slovo bude mít trenér Jan Šotnar. "Zaprvé stále nevíme, zda budeme skutečně hrát s Děčínem, já osobně si stále myslím, že Opava může svou sérii otočit. Zadruhé bychom přišli o výhodu domácího prostředí. Na Slunetě jsme neprohráli nějakých pět měsíců v kuse, klukům se tam hraje dobře, navíc si myslím, že případná kapacita dvou tisíc diváků s mobilními tribunami za oběma koši by byla dostačující a důstojná pro semifinálové boje," uvedl ústecký lodivod.

První finálové utkání basketbalové ligy se hrálo na děčínském zimním stadionu. Válečníci se utkali s Nymburkem.
Vysněná semifinálová série je neskutečně blízko. Proběhla by na zimáku?

"Rozhodnutí jako takové samozřejmě bylo na klubu, za mě je to spíše otázka na generálního manažera, ale já jsem mu k tomu pochopitelně řekl svoje a osobně se mi varianta zimního stadionu příliš nezamlouvala," dodal.

O soupeři Slunety může být rozhodnuto už dnes večer, kdy bude mít Ostrava v Opavě první mečbol. Děčín už dříve avizoval, že variantě zimního stadionu v případném derby by byl nakloněn spíš pouze v případě, že by do ní šlo v prvních dvou zápasech domácí Ústí.