Jako by bylo v novém roce všechno naruby. Sluneta mohla místo ofenzivních hodů děkovat skvěle šlapající defenzivě, na útočné polovině zářili místo Američanů čeští borci Ladislav Pecka a František Váňa. Ti společně nastříleli téměř polovinu ústeckých bodů (17 a 15) a výrazně tak pomohli udržet severočeský celek na průběžné třetí pozici.

„Očekávali jsme těžké utkání, jako vždy tady. Je to speciální hala, speciální soupeř, USK hraje v této sezoně velmi dobře. Myslím, že naplňuje potenciál a nemá se za co stydět,“ složil poklonu soupeři. „My jsme hráli skvěle v obraně, udrželi jsme USK pod sedmdesáti body. Tady se často nevyhrává útočnou hrou, jak jsme zvyklí, ale pomohli jsme si dobrou obranou,“ dodal.

Basketbalisté Sluneta Ústí nad Labem ilustrační
Ústečtí basketbalisté zakončí venkovní sérii, čeká je nepříjemné USK

„V první řadě bych chtěl pochválit tým, zejména za výkon ve druhé čtvrtině, který jsme byli schopni napodobit po zbytek zápasu. USK je velmi mladý tým, hraje s obrovským nasazením v útoku a zároveň velmi fyzicky v obraně. Ale byli jsme na to připraveni, dokázali jsme si s tím poradit a udržet vedení až do konce," pochvaloval si také autor 12 bodů a pěti asistencí Ty Nichols.

Ústí nad Labem tak vyhrálo všechny tři venkovní zápasy v řadě, navíc vítězstvím proti USK si Šotnarův soubor pojistil účast v nadstavbové skupině A1. Z posledních tří kol základní části, jíž zakončí 20. ledna v Nymburce, nastoupí dvakrát doma, během prvního kalendářního měsíce ho čeká ještě pohárové utkání na Slavii (10. ledna) a dva domácí zápasy v Alpe Adria Cupu.

Basketbal, KNBL, 19. kolo:
USK Praha - SLUNETA Ústí nad Labem 62:71 (19:20 36:37 51:54)
USK: Vlk a Faulkner po 11, Vyroubal 9, Samoura 8, Johnson 7, Petružela 6, Šafařík a Fuxa po 4, Švec 2
SLUNETA: Pecka 17, Váňa 15, Nichols 12, Rowan 9, Karlovský 7, Autrey 6, Johnson 3, Nábělek 2
Trojky: 20/6 – 26/7. Trestné hody: 10/6 – 15/10. Doskoky: 33-32. Osobní chyby: 18 - 16. Diváci: 579.