„Jsme hrozně rádi za vítězství, protože konečně se nám podařilo letos porazit Kolín, ale zase to bylo s velkými nervy," líčil po utkání trenér vítězů Jan Šotnar, jehož svěřenci první dvě letošní bitvy se Středočechy prohráli. Ta na palubovce Medvědů zamířila rovněž do prodloužení a Ústí v ní rovněž stáhlo velké manko. Tentokrát ovšem stačilo jen jedno nastavení a vítěznou radost si užili hosté.

Kolín, jemuž se vrátili klíčoví hráči včetně třiadvacetibodového kapitána Adama Číže, vyrobil v poslední čtvrtině 11 ztrát, k nimž ho donutila aktivní obrana Slunety. „Ani za stavu mínus 16 jsme to nevzdali a myslím, že toto vítězství nás ještě víc posilní," doufal ústecký lodivod.

Zdroj: Deník/Jakub Vítek

„Tato výhra ukázala náš charakter a fakt, že se dokážeme i za nepříznivého stavu vrátit do zápasu," doplnil rozehrávač Martin Nábělek.

Skvělý výkon domácího Číže zastínil ještě produktivnější Lamb Autrey, na němž ležela při Nicholsově absenci střelecká odpovědnost. A byl to právě zkušený playmaker, kdo dostal zápas posledním úspěšným útokem do prodloužení. V něm zarovnal svůj zisk na 31 bodů a výrazně pomohl k výhře svého týmu.

Křest nové LED tabule ve Sportcentru Sluneta
Sluneta má novou LED tabuli. Ať pod ní konečně získá medaili, přál klubu radní

V krátké venkovní šňůře bude třetí tým tabulky pokračovat o víkendu v Brně, za týden vyrazí na palubovku pražského USK. Doma se představí až 17. března proti Nymburku.

Basketbal, Kooperativa NBL, nadstavba A1, 7. kolo:
BC GEOSAN Kolín – SLUNETA Ústí nad Labem 90:96 (25:20, 45:44, 70:61, 83:83)
Kolín: Číž 23, Bošković 17, Goga 11, Halada 10, Veljković a Stegbauer po 9, Novotný 6, Novák 5
Ústí: Autrey 31, Pecka 24, Nábělek 16, Martin 10, Rowan 9, Johnson 4, Haiblík 2
Trojky: 36/11 – 19/8. Trestné hody: 11/7 – 22/18. Doskoky: 45 - 39. Osobní chyby: 24 - 17. Diváci: 242.